Skocz do zawartości
Kioyi

Czujnik ABS ESP błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Kioyi

Witam , potrzebuje pomocy aby mnie naprowadzić na przyczynę .

Podczas skrętu w lewo i hamowaniu pedał odbija , drży ," trze".

Zapala się wtedy ABS fault + ESP wyłączone . Dzisiaj na prostych kołach przy małych prędkościach odbijało pedał , słabo hamowało i dziwny odgłos tarcia .

Jakiś czas temu po deszczu rano na sekundę zapalał się czujnik gasł od razu i nie było problemów z hamowaniem ABS i inne .

Czujnik padł i wariuje ?

Tarcze zmienione + klocki TRW , po zmianie było ok dopiero od tyg takie coś się pojawiło .

Liczę na pomysły . Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Josephb

Miałem podobne objawy, przyczyną był pęknięty pierścień ABS. Po wymianie objawy ustały.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kioyi

Jak wymieniłeś ? Nowa półoś czy nowy pierścień Ci wstawili ? Bo słyszałem że go na gorąco się montuje .

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Josephb

Pierścień sam wymieniałem. Poluzuj nakrętkę półosi, podnieś auto na lewarku, odkręć koło , sworzeń wahacza. Po odkręceniu nakrętki półosi odciągnij piastę koła tak aby wyszła półoś ( uważaj aby nie wypadła ze skrzyni biegów bo Ci olej wycieknie. Stary pierścień jest na półosi , jeżeli pękł to łatwo zejdzie. Następnie wyczyść półoś w miejscu gdzie ma być pierścień papierem ściernym i posmaruj lekko smarem. Nowy pierścień trochę podgrzej opalarką elektryczną i następnie go załóż kombinerkami na półoś. Po ustawieniu lekko popukaj młotkiem tak aby wszedł na miejsce.Po założeniu półosi nie zakładaj koła tylko pokręć półosią i sprawdź czy pierścień nie ma bicia.Jeżeli ma bicie to lekko go potraktuj młotkiem np. przez kawałek pręta i go wycentruj aby chodził w miarę prosto i był "w polu działania czujnika" jest dość duża tolerancja tak że łatwo go ustawić. Załóż koło i podokręcaj wszystkie śruby. Dobrze by było podłączyć auto pod PP2000. Ja robiłem to z kolegą , który przydaje się aby przytrzymać półoś. Powodzenia , jest to prosta robota.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta