Jump to content
Sign in to follow this  
needlehole

Soczewka w 206

Recommended Posts

needlehole

Cześć,

Czy oryginalnie były jakieś lampy w 206 z soczewką? Czy tylko można dostać jako zamienniki?

MattHarderzz

Były, Morette. Ale cena kompletnych jest zaporowa. Zamienników nie opłaca się brać. Jak chcesz, żeby dobrze świeciły oddaj do firmy która zrobi Ci retro fit i wrzuci soczewkę. Na forum jest kolega Lukas, który się tym zajmuje.

ToszToSzok

Jak się nie mylę to są również lampy Valeo robione również w stylu Morette, niestety cena odstrasza.

Wiele ludzi narzeka na zamienniki ale ja sobie pochwale swoje obecne lampy które kupiłem w ciemno po okazyjnej cenie i uważam, że to był bardzo trafny zakup.

Chodzi tutaj o ringi marki Solar, al'a Bmw, które świecą bardzo dobrze w nocy ( jadąc na krótkich samochody z nadprzeciwka mrugają bo myślą, że jadę na świtłach długich :P). Dają bardzo ładny efekt świecących ringów. Jeśli chcesz mogę wrzucić jakieś zdjęcia jeśli jesteś ciekaw tych o to lamp :)

mim
Jak się nie mylę to są również lampy Valeo robione również w stylu Morette, niestety cena odstrasza.

Wiele ludzi narzeka na zamienniki ale ja sobie pochwale swoje obecne lampy które kupiłem w ciemno po okazyjnej cenie i uważam, że to był bardzo trafny zakup.

Chodzi tutaj o ringi marki Solar, al'a Bmw, które świecą bardzo dobrze w nocy ( jadąc na krótkich samochody z nadprzeciwka mrugają bo myślą, że jadę na świtłach długich :P). Dają bardzo ładny efekt świecących ringów. Jeśli chcesz mogę wrzucić jakieś zdjęcia jeśli jesteś ciekaw tych o to lamp :)

Morette są właśnie na podzespołach Valeo. Na kloszach lamp jest wytłoczone "Valeo".

Skoro Ci ludzie mrugają światłami to nie ma co się cieszyć, że masz takie dobre lampy, bo pewnie ich oślepiasz ;) Tak to zawsze można powiedzieć że dobrze świecą skoro są wysoko ustawione a chodzi o to żeby był kompromis - żebyś Ty dobrze widział ale i żeby ci z naprzeciwka nie byli oślepiani. Obniż lampy ;) No chyba, że masz tam jakieś mocniejsze żarówki to też możesz oślepiać.

buziaczek1431

Na kloszach lamp jest wytłoczone "Valeo".

Albo w nowych już produkcjach Cibe

ToszToSzok

Raczej kwestia dobrych żarówek, bo ustawione są najniżej jak się da. Poczekam 3tyg na przegląd to wtedy mi diagnostyk z pewnością ustawi. Ale tak ogółem to bardzo polecam te lampy :)

Tomec

Ja osobiscie ringow firmy Sonar nie polecam...oczywiscie na postojowych ladnie to wygladalo,ale na swiatlach mijania byla tragedia. Duzo lepiej swiecily gdy wlecial zestaw xenon 6000k natomiast nie bylo spryskiwaczy i panowie niebiescy mnie przegonili dwa razy...koniec byl taki ze wylecialy z puga xenony i wraz z nimi Sonarki,ktorych klosz juz sie luszczyl. Moim zdaniem Valeo to Valeo ..do tego czarne srodki i jest mega ladnie. Sa firmy ktore wstawiaja soczewki i w ten kierunek uderzyc...Valeo + soczewka :-)

needlehole
Ja osobiscie ringow firmy Sonar nie polecam...oczywiscie na postojowych ladnie to wygladalo,ale na swiatlach mijania byla tragedia. Duzo lepiej swiecily gdy wlecial zestaw xenon 6000k natomiast nie bylo spryskiwaczy i panowie niebiescy mnie przegonili dwa razy...koniec byl taki ze wylecialy z puga xenony i wraz z nimi Sonarki,ktorych klosz juz sie luszczyl. Moim zdaniem Valeo to Valeo ..do tego czarne srodki i jest mega ladnie. Sa firmy ktore wstawiaja soczewki i w ten kierunek uderzyc...Valeo + soczewka :-)

Robiłeś w swoich czarne środki?

Tomec

Nie ja nie robiłem...ale kilku klubowiczów poddawało takiemu procesowi swoje reflektory...nawet jest klubowicz ktory zajmuje sie tym

dawid_bielice

Ja posiadam morettki i jest bajka :v

Green

Ale miski olejowej nie masz :P:D

buziaczek1431

:rotfl

Ale miski olejowej nie masz :P:D
:rotfl

darekesp

Jaki jest przybliżony koszt przeróbki lamp na soczewkę? Bez xenonu na zwykłe h7? 

Longbow
darekesp

Czyli lepiej kupie 407 z soczewkami ?

Longbow

Masz też całe lampy z soczewkami do 407...używki za 500 powinieneś kupić

darekesp

Wiem chodzi mi o zamianę 206 na 407 :)