Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• left
      Przez left
      Pomimo dość wnikliwego przejrzenia forum, nie udało mi się znaleźć odp. więc założyłem nowy temat.

Biorąc pod uwagę fakt, że jak się już psuje to wszystko na raz, mam do Was kilka pytań:

1. Zawieszenie przód:
      a/ lewa strona: po przekroczeniu ok. 30 km na godzinę pojawiają się rytmiczne stuki, można je trochę porównać do przejeżdżającego pociągu. Nasilają się ze wzrostem prędkości. (może wahacz do wymiany)?
      b/ prawa strona: przy przejeżdżaniu poprzecznych nierówności, wjechaniu w dziurę - pojawia się jedno głośne stuknięcie. tak jakby coś dobijało.

2. zawieszenie tył:
      Od tygodnia mój Pug z 5 osobowego zrobił się 2-os, a to za sprawą faktu, iż w przypadku przewożenia większej ilości pasażerów koła ocierają o nadkola.
      Szczególnie z prawej strony.
      Koła stoją prosto, nic nie stuka, nic nie puka.

Jak na razie wszystko, choć tydzień jeszcze się nie skończył...... :-)
      Z góry dzięki za pomoc.
    • zebek911
      Przez zebek911
      Witam mam pytanie czy sprezyny z np:206 1.4 beda pasowaly do 206 cc 2.0 chodzi mi o sportowe bo malo jest do 206 cc a pelno do zwyklych 206
    • Dj OnToJa
      Przez Dj OnToJa
      Jakiś czas temu kupiłem na przód sportowe sprężyny do pyzia firmy AP Sportfahrwerke (niebieskie). Miały obniżyć o jakieś 4 cm tymczasem po dokonaniu pomiaru wychodzi mi ciut ponad centymetr obniżenia hmm. Dodaję że mam seryjne amorki. Teraz zastanawia mnie gdzie jest przyczyna tak słabego obniżenia.
      Mogę zakupić sportowe amortyzatory, ale jaka jest gwarancja że przód wreszcie się obniży? I czy wogóle się obniży po założeniu takowych amorów?
      Interesuję się firmą MTS Technik, warto? Czy będzie wreszcie efekt?:sciana
    • m1das
      Przez m1das
      Odkąd kupiłem mojego 206 2.0 HDi (90 KM) zauważyłem że jest bardzo wysoko z przodu i pływa po drodze. Więc do mechanika ten stwierdził ze wymiana wahaczy a dotego ze ktoś założył amortyzatory na odwrót. Więc nowe wahacze, stabilizatory amortyzatory zamiana stron. Pojechałem na zbierznosc nowe oponki bo stary pocieło. Auto chodziło jak marzenie przez jakies 2 tygodnie i znowu zaczeło pływac. Teraz okazało sie że zawieszenie z przodu powinno być gazowe a ktoś umieścił olejne. Więc teraz zamówiłem amortyzatory, drążki i sprężyny od Gti czytałem na forum ze wejdą bez problemu, teraz pytanie bo znalazłem opis jak to zrobic ale opis jest średnio profesjonalny, ponieważ nie podaje wszystkich rozmiarów kluczy jakie bede potrzebował a w połowie roboty niechce mieć zaskoczenia, prosze o pomoc. Z góry dzięki.:good
    • rox_dol
      Przez rox_dol
      Witam. Mam pytanie: czy konieczna będzie wymiana całej belki czy tylko któregoś z elementów? wyleciałem z drogi na sliskim zakręcie i wpadłem tyłem na pole. Koła odbiegają trochę od pionu /--\ i czuć lekkie myszkowanie na nierównych zakrętach. Jednak nie ma żadnych luzów na kołach, nic nie skrzypi ale wyraźnie stukanie na dziurawej nawierzchni.
Carbon

Skrzypienie tylnego zawieszenia + FILM. Diagnoza

Rekomendowane odpowiedzi

Carbon

Cześć,

Ostatnio nasiliło się skrzypienie tylnego zawieszenia.

Chciałbym dopytać osoby przerabiające podobny temat czy na pewno oznacza to podstawy do regenerowania tylnej belki (koła, ich zbieżność z tyłu bez zarzutu, jak również prowadzenie auta i sprawność amortyzatorów >72%)

FILM w załączniku. Samochód był na kanale bez hamulca ręcznego. Wymuszenie skrzypienia poprzez pociągnięcie w dół ramy koła zapasowego.

zobacz film -->

Elementy ruchome zostały przesmarowane wd40 - bez rezultatu.

Proszę o sugestie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
areexx

Początek końca belki. Trochę jeszcze na tym pojeździsz ale szykuj się na naprawę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta