Skocz do zawartości
Songo

Opona 205/55 R16

Rekomendowane odpowiedzi

Songo

WItam, przeciąłem opone i musze kupić min 2szt. zalecaną ma 205/45 R16 a standard to 205/55 R16 i są wyraznie tańsze czy ktoś ma wiedzę czy taka opona bedzie ok? to po 2 cm wiecej;/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
blackdaro

Jeśli masz teraz 205/45r16, a założysz tylko 2szt z profilem 55 to będzie to wyglądać komicznie. Z boku będzie to wyglądać jak jakiś Ursus, jedno małe koło, drugie duże. To będzie bardzo rzucało sie w oczy. Ja bym czegoś takiego nie zrobił swojemu pugowi...

Teraz Twoje pytanie, czy to będzie ok?

A raczej czy da sie tak jeździć...

Tu ważne są też inne czynniki, czyli jak szeroką i z jakim ET masz felge (jak głęboko schowaną w błotnik), czy amortyzatory masz zdrowe, czy na wykończeniu, bo tak baloniasta opona w połączeniu z umierającymi amorami to już prawie pewność, że na hopkach będzie ocierać. Dochodzą jeszcze takie detale, że jeśli to będzie założone na przód, to stracisz troche na przyśpieszeniu (,,wydłużą" Ci sie biegi i będzie to już czuć) i licznik będzie zaniżał.

205/50 jeszcze by przeszło, ale 55 to już przegięcie.

Nie rób tego.

Oszpecisz sobie samochód.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mim

Wygląd swoją drogą. Wiadomo koszty mają znaczenie ale te opony zwyczajnie będą za duże. Są popularne bo to typowy rozmiar w większych autach, np. ja miałem zalecane opony o takich wymiarach w Fordzie Galaxy a to jednak sporo większe auto, z większymi wnękami nadkoli. Z tyłu na hopkach będą przycierać o przednie części nadkoli na 100%, z przodu natomiast przy maksymalnym skręcie będą ocierać o wewnętrzną część nadkola (u mnie mam ślady przytarcia nadkoli od opon, mimo że mam rozmiar opon jak producent przewidział czyli 205/40 R17, więc jak widać tam nawet na oryginalnym ogumieniu wszystko jest na styk).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Songo

Felgi mam oryginalne ouragany Peugeota no balon jest faktycznie większy i niezbyt to dobrze wygląda,wszystko się zgadza ale pytam po prostu czy takie opony na oryginalnych felgach wejdą na puga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kanngax
Wiadomo koszty mają znaczenie ale te opony zwyczajnie będą za duże.

Przecież mim już ci odpowiedział i nawet w reszcie odp wytłumaczył :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta