Skocz do zawartości
Chris_C

Peugeot 206 SW 1.4 88KM 2004r.

Rekomendowane odpowiedzi

Chris_C
Napisano (edytowane)

Witam serdecznie. Chciałbym żonie kupić takiego, pięknego SW z 2004 roku.

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-206-ID6yY8wx.html#1d63b8ac61

Może ktoś mi doradzić na temat samochodu? Dziwi dość niski przebieg oraz kilka elementów mnie zastanawia.

Co mnie zastanawia:

- Brak osłony filtra kabinowego.

- Za czysty silnik.

- Prawy przedni błotnik jakby dziwnie odstaje (większa szpara między drzwiami, a błotnikiem).

Auto było sprawdzane w autoDNA. Brak jakichkolwiek śladów po wypadkach, kolizjach itd.

Auto byłem obejrzeć, chodzi ładnie i równo, klima działa, żadne kontrolki które nie powinny się świecić, nie świecą. Samochód posiada komplet papierów z serwisu Bosch.

Niestety nie dałem rady się nim przejechać ani podpiąć pod komputer (mam swój, przenośny), gdyż nie miałem czasu. Auto jadę oglądać dogłębnie w piątek i chciałem zapytać na co mam jeszcze zwrócić uwagę.

Edytowane przez MattHarderzz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Matus

Widze, że jest zaiteresowanie tym ogłoszeniem. Kilka dni temu już było o niego zapytanie.

Co do niedopasowanego lewego błotnika to ja widzę większą szparę między nim a listwą bardziej winiąc za to listwę. W ogóle to pierwszy raz w życiu nie wiem czy to listwa z wąskiego zderzaka czy z szerokiego, bo dziwnie leży. Wcześniej tego nie zauważyłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
buziaczek1431

Brak osłony filtra kabinowego

Gdzie to widzisz :D?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
majewka9

silnik czysty bo pewnie ktoś przed sprzedazą plakiem prysną plastyki i sie swieci :D

a mały przebieg może być ze względu ze mało popularny silnik i do tego benzyna,

osobiście mam 206 z tym silnikiem i rok temu przy zakupie mialem 177 tys km przejechane

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Matus
Brak osłony filtra kabinowego

Gdzie to widzisz :D?

chyba chodzi o tą plastikową pseudoosłonę na prawym tuleju amora :P

No to jak już jesteśmy przy takich pierdołach to na lewym reflektorze brakuje spoilera... "pozdro dla tych co kumają" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chris_C

Dzięki panowie!

Widze, że jest zaiteresowanie tym ogłoszeniem. Kilka dni temu już było o niego zapytanie.

Tak, widzę zainteresowanie tym wozem, sam już od paru tygodni się nim żywnie interesuje tylko szukałem jak najwięcej informacji o tym wozie.

chyba chodzi o tą plastikową pseudoosłonę na prawym tuleju amora

Tak, o tą.

Jak dobrze pójdzie, to jeszcze w tym miesiącu dołączę do grona posiadaczy 1.4 88KM :)

Ogólnie polecacie ten silnik?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
majewka9

demon prędkości i przyśpieszenia to nie jest, ale w miare ok, fajnie brzmi jak ma ok 5 tys obr, spalanie cykl mieszany 6.5 l

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Matus
Dzięki panowie!

Tak, widzę zainteresowanie tym wozem, sam już od paru tygodni się nim żywnie interesuje tylko szukałem jak najwięcej informacji o tym wozie.

Tak, o tą.

Jak dobrze pójdzie, to jeszcze w tym miesiącu dołączę do grona posiadaczy 1.4 88KM :)

Ogólnie polecacie ten silnik?

Powiem ci tak. Demonem mocy on nie jest, ale swoje potrafi. Jest za to imo bardzo ekonomiczny i pb starczy na 700 km przy pełnym balu i to niekoniecznie ekonomicznie. Przy 90 km/h chwilowe spalanie to 6l, w zależności od nawierzchni przy 100 km/h pali nawet 5,7l. Znalazłem nawet odcinek (płaski) gdzie przy 70 mali 4,3-4,5 na odcinku dwóch kilometrów.

Jak zapakujesz go w cztery osoby to faktycznie słabo, należy pamiętać, że to najcięższa buda 206. Swoje zrobi, parę passatów odstawiło, ale nie należy się spodziewać osiągów wyższej półki. Jestem zadowolony, do pracy mnie dowozi, nie sypie błędami. Pewnie, czasami marzy się swap, z tego co tu widzę to nie tylko mi na tym forum, ale to chyba w zgodzie z mottem "zawsze mogłoby być lepiej".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
domos14

- brak naklejki dotyczacej oleju na prawym okularze lampy - pewnie zdjeta przy malowaniu

- brakujaca plastikowa oslona na prawym kieluchu - nie zawsze wystepowala, a wrecz bym powiedzial, ze dosc rzadko

- wiszace przewody od spryskiwaczy pod maska - byc moze sciagane do malowania i ktos nie zalozyl z powrotem, tak jak byc powinny

- silnik ze zmiennymi fazami rozrzadu, fajnie chodzi i bardzo malo pali (o ile ktos nie ma ciezkiej nogi ;) )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chris_C

No i wóz kupiony, cena niższa wynegocjowana: Wymieniany był tylko błotnik od strony pasażera, zderzak i maska (błotnik i maska bez lakierowania).

Zawieszenie w porządku, kontrolki gasną tak, jak powinny wóz ładnie się prowadzi. Był na podnośniku, więc od spodu też go sprawdziłem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Green

Teraz pakiet startowy zrobić i lać paliwo :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
needlehole

niech dobrze dupę wozi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Matus

Gratuluje zakupu :D wrzucaj prezentacje w odpowiednim dziale i życzę żeby służył ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta