Skocz do zawartości
Ccyyppeell

Pęknięcie lakieru ??

Rekomendowane odpowiedzi

Ccyyppeell

Witajcie,

moja kochana żona zrobiła mi dziś niezbyt miłą niespodziankę na lakierze. Przy wyjeżdżaniu od mamusi brama uderzyła w tylny błotnik Pyzia. "Jedyna" szkoda jak to nazwała moja żona to pęknięcie kilku centymetrowe na błotniku.

Ktoś coś może poradzić co z tym zrobić by nie było śladu ??

https://zapodaj.net/d32dc2a55a890.jpg.html>IMG_20170808_184726.jpg</a>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
danek

wygląda na szpachlowany :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Green

Strach ruszać :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
madmax

Takie pęknięcie nie zrobi się na fabrycznym lakierze. Pod spodem zapewne jest szpachla, choć niekoniecznie grubo. Problem w tym, że podczas uderzenia bramy szpachla odspoiła się od blachy i pękła. Jeśli tego nie zrobisz będzie tylko gorzej. Woda (wilgoć) będzie się dostawać pomiędzy odspojoną szpachlę a blachę i element zacznie korodować pod spodem. W zimie lub po zimie pęknięcie się powiększy i bardziej odejdzie. Powód? Fizyka.

Woda która tam będzie podmarznie - a jak wiadomo lód ma większą objętość niż woda z której się wytworzy - będzie dalej rozrywać pozostałe wiązanie szpachli do blachy.

Jeśli nie chcesz robić w przyszłości wstawki reparaturki nadkola to zajmij się tym jak najprędzej.

To musi być zerwane do gołej blachy i na nowo zrobione. Gorzej jeśli tam będzie kilo szpachli na błotniku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dawidwhh

U mnie było podobnie i musiałem zmieniać całe poszycie bo pod spodem była tragedia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Rozszlifować , wyszpachlować jeszcze raz i polakierować - nic innego nie da rady - jak zostawisz to za jakiś czas będzie odpadać płatami....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta