Jump to content
NiebieskiPug

Jaki samochód sedan/kombi/SUV do 40.000zł

Recommended Posts

Longbow

Zwazywszy ze Ferdek Porsche zajumal czeskiej Skodzie i Tatrze po projekcie aby stworzyc autka pod swoim nazwiskiem i marka VW budujac tym caly koncern to mozna powiedziec ze Skoda wrocila do korzeni tylko nardziej cywilizowanie :)

bobok
Opel zalicza się do marek niemieckich bo powstał w Niemczech założony przez Niemca. Właściciel nie ma nic do tego, do jakiego kraju przypisana jest marka. Poza tym, to, że GM władało Oplem przez 60 lat, to nie znaczy, że było tak od początku, bo sama marka ma już dobrze ponad 150 lat.

Porozmawiaj z Niemcem, oni nie uznają Opla za "niemca" a już na pewno za markę równą VW/AUDI/MERCEDES/PORCHE. Natomiast w Polsce legenda głosi skoro o Audi mogę tylko pomarzyć na VW mnie nie stać to chociaż kupię "niemieckiego Opla". Tłumaczenie sobie że Niemiec Adam Opel 150 lat temu założył firmę która od 60 lat nie ma nic wspólnego z korzeniami jest Niemiecka to tak jak twierdzić że VW jest Włoski bo wielu, wielu lat stylistami w VW są Włosi. Zwykłe oszukiwanie samego siebie!!!

mim

GM było właścicielem ale i tak w dużej mierze Ople były nadal opracowywane w Niemczech. Przecież w Stanach nie ma samochodów-odpowiedników modeli Opla więc cała technologia w Oplu chociaż miała logo GM to tak naprawdę była robiona tylko do tych konkretnych samochodów. To tak samo jak powiedzieć, że Volvo od kilku lat jest chińskie, bo przecież kupili je Chińczycy. Tak samo można stwierdzić, że Rolls Royce i Bentley są niemieckie, bo jedno należy do BMW a drugie do VW albo Land Rover/Jaguar są hinduskie :P

Wh3r3sth3l0ve
GM było właścicielem ale i tak w dużej mierze Ople były nadal opracowywane w Niemczech. Przecież w Stanach nie ma samochodów-odpowiedników modeli Opla więc cała technologia w Oplu chociaż miała logo GM to tak naprawdę była robiona tylko do tych konkretnych samochodów. To tak samo jak powiedzieć, że Volvo od kilku lat jest chińskie, bo przecież kupili je Chińczycy. Tak samo można stwierdzić, że Rolls Royce i Bentley są niemieckie, bo jedno należy do BMW a drugie do VW albo Land Rover/Jaguar są hinduskie :P

Dokładnie tak! Gdyby np. koncern VW wykupił PSA, to Peugeoty byłyby niemieckie? :D

bobok
Dokładnie tak! Gdyby np. koncern VW wykupił PSA, to Peugeoty byłyby niemieckie? :D

Jest demokracja, każdemu wolno samego siebie oszukiwać

Wh3r3sth3l0ve
Jest demokracja, każdemu wolno samego siebie oszukiwać

Hahahahah dobra, wygrałeś dyskusję kolego :D

blackdaro
8 godzin temu, andri napisał:

A który waszym zdaniem lepiej nadaje się na miejskiego SUV-a do jazdy po mieście, ale też dużo poza miastem: tereny wiejskie, drogi nieutwardzone i inne takie historie:

Skoda Kodiaq: http://www.skoda-auto.pl/modele/kodiaq

Suzuki Samurai: https://www.olx.pl/motoryzacja/samochody/suzuki/samurai/

Nasuwa sie tylko jedno pytanie...

Wszystko wporzadku?

W temacie ,,sedan/kombi/SUV do 40.000zł" pytanie o takie samochody:facepalm:

Pierwszy w wersji total ,,golas" to prawie 100tys. zł, jakoś normalnie wyposażony z normalnym silnikiem to już 150.000zł i więcej, ofert używanych brak, bo produkowany zaledwie rok.

Drugi to 20stoletni archaiczny blaszak za 5-10tys.zł

Chyba troche NIE TEN BUDŻET.

I jak można wogóle porównywać tak odmienne samochody, gdzie one różnią sie tak bardzo, jakby pytać czy lepszy będzie maluch z 95roku, czy octavia w kombi z 2015r.

Odpowiadam.

Bierz Kodiaqa, ładniejszy:kciuki:xD

naxon

Ja bym brał jakiegoś peugeota jednak, też kupisz za tyla a jak chcesz samochód do miasta nie lepszy będzie 208? Wszędzie się zmieścisz a nówkę kupisz za niecałe 40 tys na wyprzedaży rocznika

Stackburn

Wiecie jaki wóz jest najlepszy? Taki który się podoba i jednocześnie kupującego na niego stać .

NiebieskiPug

Kuźwa, ten temat jeszcze żyje? :D

Ok, jak ktoś go kontynuuje pod siebie to spoko... Jak ktoś ciekaw to tutaj wygrała Accord'ka VIII ;)

chris_vectra

za 40-45tys to bedziesz miał fajnego 508 w kombi 2.0 HDI na pelnym wyposazeniu ze skórami navi grzanymi fotelami ,headUp display klima 2 lub 4 strefowa a jak dobrze poszukasz to i z JBL na pokładzie. do tego panorama dach w standardzie-jednym slowem idealny stosunek ceny do jakosci. wiem ze to diesel a nie benzyna ale w 508 to najlepszy silnik bo benzynowe 1.6 THP zdecydowanie odradzam. Mazda 6 z silnikiem benzynowym 2.0 to tez fajna opcja ale w wersji 147KM bo polift z bezposrednim wtryskiem o mocy 155KM juz nie jest taki idealny

NiebieskiPug

Chciałem zakładać nowy temat, ale widzę że cenowo nadal jako tako aktualne.
Poprzednio pytałem bo brat zmieniał wóz i tam wygrała Accord VIII.

Teraz ja się przymierzam w podobnych pieniądzach (30k-40k).
W miarę nowe (najstarsze na które patrzę to 2012). 
Duże - kombi bądź SUV. Nic z grupy VAG.

Co mnie interesuje:

Chevrolet Cruze

• TYLKO I WYŁĄCZNIE -> benzyna(lub LPG), Polski salon, kombi  

Opel Astra j

• TYLKO I WYŁĄCZNIE -> benzyna(lub LPG), Polski salon, kombi, po liftingu 

Myślałem nad Mazdą CX-7 (bo mocne, bo duże, bo fajne), ale w tej kasie samochód 10-letni (i proszę mi nie mówić że rocznik nie gra roli, jeździłem samochodami 10 letnimi z małymi przebiegami, a także 3-letnimi z 250.000km, w dalszym ciągu nowsze z większym przebiegiem były lepsze)

Oczekuję w miarę dobrego wyposażenia - elektryczne szyby tylne, automatyczna klima.

Brałbym Toyotę Auris II ale potrzebowałbym dodatkowych 10 koła, a gdybym miał dodatkowe 10 koła to bym uzbierał kolejne 20k na nówkę z salonu.

Ktoś coś poza Cruze i Astrą?

Stackburn

Chevrolet Orlando - genialne auto w tym przedziale cenowym.

NiebieskiPug
chaos

Mam na sprzedaż Suzuki Grand Vitara 2, Wersja wyposażenia De Luxe ( czyli maks), niestety bez navi. Najechane 135000. Silnik 2 litry w benzynie (140KM). Przebieg oryginalny,  jestem drugim właścicielem. Jeżdże tym autem od 8 lat. Przez cały ten okres oprócz corocznych wymian oleju czy filtrów, klocków, wymieniłem sprzęgło na nowe w zeszłym roku, oraz zabezpieczyłem podwozie antykorozyjnie. Blokada dyfra działa, reduktor działa. Obecnie na oponach AT. Dwie szkody ( raz wyskoczył mi pies - naprawione w autoryzowanym serwisie Suzuki bezgotówkowo w ramach policy AC, oraz jedna szkoda parkingowa również z polisy AC bezgotówkowo) faktury do wglądu. Raport Auto DNA również posiadam. Cena 29999 brutto do negocjacji.

Edited by chaos

NiebieskiPug

Grand Vitara super wóz. Naprawdę. Znajomi mają w kolorze bladego karpia (taki trochę złoty) i jeździ aż głupi. Suzuki dla mnie ma tylko jedną wadę, trochę mały (jak na moje upodobania) bagażnik.

chaos

Zgadza się, szału tam nie ma. Chociaż ja za jednym razem przeprowadziłem się z Holandii do Polski, więc nie uważam aby mi tam brakowało miejsca. Jednak jak to mówią, wszystko rzecz gustu. Jakby co wisi na otomoto.

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-grand-vitara-ID6AhDyD.html

Stackburn

Jak ktoś kupuje auto gdzie wielkość bagażnika to jedno z kryteriów to nie szuka suv-a tylko kombi ;) Tak poza nawiasem. A suzuki świetne i niezniszczalne :)