Jump to content
  • Similar Content

• ensei_tankado
      By ensei_tankado
      Cześć
      zakupiłem filtry do Peugeouta 206:
      oleju - | Filtron OE 667 | 22,99 zł 
      powietrza - Filtron AP 080/2 | 21,99 zł - 1 szt. 

Oba nie pasują do mojego auta o czym poinformował mnie mechanik. Jakie w takim razie kupić?
      206 SW 1.4 75KM 

• KwM206
      By KwM206
      Witam, w moim peżo mam zalany olej 10w40 od lotosa, po około 5k kilometrów zacząłem słyszeć stuki z silnika, chyba są to popychacze i teraz pytanie, jaki olej zalać żeby zminimalizować te stuki można przejść na olej 5w40? Coś się może stać?Czy zostać przy 10w40 tylko zalać innej firmy? Dodam, że nie bierze oleju i przez te 5k kilometrów nic nie ubyło.
      Jeżeli nic nie pomoże to wymieniał ktoś popychacze w 1.4hdi? Jak się do tego zabrać?

• damin
      By damin
      A więc mam mały problem z moją 206ką. Zaczęła na mnie piszczeć. Odgłos słychać tylko w momencie rozpędzania lub hamowania biegami czyli wtedy kiedy skrzynia biegów jest obciążona stąd podejrzenia, że to z nią coś nie tak. Załączyłem krótkie nagranie. Ktoś coś może poradzi? Dodam, że olej w skrzyni był wymieniany około 1rok/10k km temu i też nigdy nie zauważyłem jakiejś plamy pod autem sugerującej wyciek

piszczenie.mp4
    • Chris_C
      By Chris_C
      Witam, jak w temacie.
      Sytuacja wyglądała następująco:
      Przegoniłem auto na autostradzie, nic się nie działo, temperatura wody i oleju nie przekracza 90°. Po zjechaniu z autostrady i zatrzymaniu się przed przejazdem kolejowym (na lekkim wzniesieniu) wskazówka temperatury oleju nagle skoczyła z 90° do 140°, zaświecił się STOP i kontrolka oleju, mocno zaśmierdziało olejem. Samochód zaparkowałem i zgasiłem. Po ostygnięciu sprawdziłem poziom oleju (w połowie miarki) i pojechałem dalej starając się jechać w miarę powoli. Na najbliższej stacji dolałem oleju do maxa i od tamtej pory po przekroczeniu 90° temperatury oleju miga kontrolka oleju i STOP tylko na niskich obrotach. Dziś po całonocnym studzeniu się silnika, podczas jazdy i zagrzaniu oleju do tych 90° miga mi kontrolka oleju (już bez stopu). Podpiąłem auto pod komputer, nie mam żadnego błędu, ani nic.
    • vxrtal
      By vxrtal
      Witam, jest taka sytuacja..

Od jakiegoś czasu mało co używałem auta i po skontrolowaniu poziomu oleju jest go mało, mniej niż połowa. Planowałem jego wymianę w najbliższym czasie, ale jeszcze przez jakieś 1,5-2 tygodnie potrzebne mi jest auto dzień w dzień. (niedługie odcinki, do 40 km w jedną stronę) Wychodzi na to, że będę musiał go po prostu dolać i potem ew. wymienić - tylko kwestia taka, że nie wiem do końca co ktoś wcześniej zalał i chciałbym ogarnąć jakiś niedrogi, dobry olej na przejeżdżenie tych 2-3 tygodni maksymalnie, a potem wymienić go już na coś typu Valvo, czy Motul. W głowie pojawiła mi się myśl odnoścnie olejów Lotos, gdyż ich cena nie jest jakaś wygórowana, a chyba nie są złe? Jeżeli uważacie, że to dobry pomysł, to doradźcie jakiś konkretny olej, który kupię na stacji - ew. który jest łatwo dostępny.

Z tego co słyszałem, zalecali lać 10W40 - ale chcę się upewnić, dlatego przebieg to 260 tysięcy (auto od handlarza, więc doliczcie sobie ile chcecie), silnik 1.4 benzyna, 75KM - 1999 r. A i jeszcze jedno, jeżeli wcześniej był wlany olej X, czy tam Y i teraz jest go po prostu mało, to po dolaniu innego oleju, ale odpowiedniego dla tego silnika nic się nie stanie, nie? 
Sign in to follow this  
Kużdo

Wymiana sprzęgła, jakie simeringi

Recommended Posts

Kużdo

Witam wszystkich serdecznie.

To mój pierwszy post techniczny tutaj, a że nie jestem też super obeznany w mechanice samochodowej to proszę o wyrozumiałość.

Muszę wymienić sprzęgło w moim pugu, no i zdecydowałem się na LUKa. Przy okazji chcę kupić simmeringi, tylko nie mam pojęcia jakie powinny być.

Trafiłem np. na komplet lewy i prawy do skrzyni biegów, taki: http://allegro.pl/simmering-skrzyni-biegow-206-207-306-307-407-lrc-i5233912424.html

Oraz na simmering wału, taki: http://allegro.pl/simmering-polosi-40x58x10-peugeot-206-207-307-308-c-i6892647752.html

Tylko z tego co widzę, to ten drugi to jest taki sam rozmiar co jeden z simmeringów skrzyni biegów i teraz nie wiem, czy ten pierwszy komplet jest tylko do skrzyni, czy to jest komplet: simmering do skrzyni + simmering do wału.

No i teraz prośba do forumowiczów, jakie simmeringi powinienem zakupić, żeby w warsztacie nie okazało się "yyyy, tutaj się poci simmering, a ja na stanie nie mam, to Panu nie wymienię"?

I przy okazji, czy warto przy okazji wymiany sprzęgła wymienić olej w skrzyni biegów? Czy faktycznie przy wymianie sprzęgła trzeba spuścić olej ze skrzyni? Jeżeli tak, to jakie polecacie z półki tych tańszych, ale w miarę dobrych?

A no i pomocny może być VIN, więc 8 ostatnich cyfr: 43529683.

Pozdrawiam.

Kużdo

Dzwoniąc po różnych hurtowniach w celu znalezienia najtańszego LUKa, w jednej hurtowni zapytałem się od razu o cenę simmeringów. No i właśnie wtedy Pan z hurtowni mnie zagiął, bo pyta "Ale który? Wału czy skrzyni?" No i właśnie problem w tym, że ja nie wiem jakie simmeringi można wymienić przy wymianie sprzęgła, tzn. mechanik wymienia sprzęgło i widzi, że jakieś simmeringi się pocą. Rozumiem, że są tylko dwie opcje, simmering pod skrzynią i simmering na wale/półośce?

Longbow

Jeden i drugi, uszczelniacz wału od strony skrzyni i skrzyni + półosi...warto wymienić bo jak za pół roku puści to roboty tyle co przy sprzęgle