Jump to content
Sign in to follow this  
Lord_Karawan

Decat i Antipollution fault - RC

Recommended Posts

Lord_Karawan

Ktoś ma jakiś sposób żeby nie wywalało check'a po wycięciu kata?

Mam "emulator" kątowy czyli takie mosiężne kolanko odsuwające drugą lambdę od strumienia spalin (otwór początkowo 2 mm, teraz 4 mm), ale nadal wyskakuje błąd.

Z sondą na zewnątrz wydechu też jest błąd. Mam 2 sztuki tej sondy i na obu to samo- PP2000 pokazuje błąd grzałki:

1d43a47114e9.jpg

Pomysły?

Arturdg1bk

Z tego co mi wiadomo to przy komputerze z Boscha podobno da się to wyłączyć.

Lord_Karawan

Niestety Magneti Marelli

Longbow

Raczej masz sondę walniętą...albo obwód sondy

Lord_Karawan

Znowu odpowiem sobie sam ;) Okazało się, że używana tylna lambda tez była walnięta, chociaż rezystancja grzałki była prawidłowa na zimno. Założyłem nową tylną lambdę Denso i błędu brak po 300 km. Mam decat i "emulator" kątowy z dziurką 4mm. Zobaczymy co będzie dalej.

Varos

Moze lekki odkop @Lord_Karawan, ale skad taki emulator dorwales? Tez przymierzam sie do decat'a w swoim eRCeku. Czy tylko jeden do lambdy za katem czy obydwa? No i czy dalej hula?

Z gory dzieki za odpowiedz, pozdrawiam

Lord_Karawan

Emulator z Allegro. Działa do dziś. On idzie tylko na drugą sonde czyli diagnostyczną. Pierwszej sondy, czyli regulacyjnej, nie ruszasz. U mnie nie ma błędów a zrobiłem ponad 10 tys. km. Jesli dobrze pamietam, to rozwiercalem otworek w tym "emulatorze" do 4 mm. Ten cały emulator to tylko przedłużka do sondy. Nie zapomnij o podkładkach pod sonde i emulator bo lubi tam przepuszczac. A sam decat fajna sprawa, jakieś strzały się pojawiają :) Polecam zmienić też tłumik koncowy na jakiś dedykowanybz kwasu i wtedy to jakoś gra z decatem. 

blackdaro

Nie wiem jak tam u Was, ale u mnie na mieście w prawie każdym sklepie motoryzacyjnym mają takie emulatory na sprzedaż (proste, kątowe) i to od ręki, jak kiedyś pytałem o cene to chyba nawet wychodziło taniej niż allegro+przesyłka.