Skocz do zawartości
Maniek94

Opony zimowe 185/55r15 82H

Rekomendowane odpowiedzi

Maniek94

Witajcie.

Przymierzam się do zakupu opon zimowych do Peugeota 206 cc 1.6 2002. Obecnie założone posiadam wyżej wspomniane opony o wymiarach 185/55r15 82H.

Chciałem zapytać czy istnieje możliwość kupna opon 185/60R15 84T bez wpływu na bezpieczeństwo, komfort jazdy jak i żywotność opon ? Są one tańsze o 50zł na oponie. Przeważnie poruszam się po mieście. 

Posiadam felgi CMS KBA 45286.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Damianos1
Napisano (edytowane)

Żadna różnica, auto pójdzie troszkę do góry :) 185/60R15 84T mają indeks prędkośći do 190 km/h- a 185/55r15 82H 210 km/h, ale to raczej nieistotne :-)

Edytowane przez Damianos1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
andri

Jeżeli szukasz dobrych, ale budżetowych opon, to zainteresuj się jeszcze Dębica Frigo HP2. Fakt, są to opony budżetowe, ale w tym przedziale chyba jedne z lepszych. Przede wszystkim dlatego, że bardzo dobrze zachowują się na zmrożonej, zaśnieżonej nawierzchni. Szczególnie dobrze radzą sobie na śniegu.

Jak coś, to tutaj masz ich specyfikację: https://www.oponeo.pl/model-opony/debica-frigo-hp2

Edytowane przez andri

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Damianos1
8 godzin temu, andri napisał:

Jeżeli szukasz dobrych, ale budżetowych opon, to zainteresuj się jeszcze Dębica Frigo HP2. Fakt, są to opony budżetowe, ale w tym przedziale chyba jedne z lepszych. Przede wszystkim dlatego, że bardzo dobrze zachowują się na zmrożonej, zaśnieżonej nawierzchni. Szczególnie dobrze radzą sobie na śniegu.

Jak coś, to tutaj masz ich specyfikację: https://www.oponeo.pl/model-opony/debica-frigo-hp2

Tylko że Dębicy Frigo HP2, nie produkują w rozmiarze 185R15, najmniejsza to 195R15. Co nie zmienia faktu że te opony są nawet dobre i w niczym nie odstają od innych producentów :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quid_est_Veritas?

Jakby nie odstawaly w niczym od innych producentów np. Dunlop czy Nokian to nie kosztowałyby 150zl. Miałem w swoim Frigo 2. Fakt na sniegu sobie radzą,  chociaż tego śniegu mamy tyle w zime, ze nie wiem czy uzbierze sie tydzień takich na prawdę śnieżnych dni. Wiecej mamy suchego albo mokrego asfaltu a wtedy to te opony są tragiczne. W zakrętach i przy hamowaniu trzeba bardzo uważać. Nie mowie juz o zwiększonych oporach toczenia co przeklada się na spalanie. Mi w zime wzrastalo spalanie o 1-2l dzieki tym oponom. Wiec moim zdaniem co z tego ze kupisz komplet 200zł taniej jak przez zime dołożysz tyle do baku albo nie daj Boże do blacharki bo wyladujesz w rowie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta