Jump to content
Sign in to follow this  
krak0

Materiał na drzwiach i schowku

Recommended Posts

krak0

Witam. Mam pytanie odnośnie materiału na drzwiach i schowku. Jeśli zerwałbym materiał tam pod spodem jest normalny plastik ? Oczywiście plastiki pod materiałem bym pomalował

fozilisu

Tak, pod materiałem schowka masz ten stelaż z przegrÓdkami, które widzisz po otwarciu klapy. Boczki drzwi zrywasz od środka tj. ściągasz boczek, rozcinasz zgrzewy i wyciągasz materiał.
Tylko pytanie: po co? :o

mim

Na drzwiach pod tapicerką nie ma plastiku. Jest bardziej coś na wzór dykty.

fozilisu

Pytanie czy nie lepiej przykleić nowy materiał/skórę na obecne wykończenie? 

Quid_est_Veritas?

Podepne sie pod temat. Bo mam jasne/kremowe wykończenia wlasnie na drzwiach co opiera sie łokieć oraz na schowku. Juz mam dosc comiesięcznego czyszczenia tego bo to sie brudzi niemożliwie. Sa do kupienia kawalki skory czy czegos innego zeby obszyc samemu to? Czy macie jakieś inne pomysły. 

kevin_sam_w_domu
On 10.10.2017 at 4:56 PM, Quid_est_Veritas? said:

Podepne sie pod temat. Bo mam jasne/kremowe wykończenia wlasnie na drzwiach co opiera sie łokieć oraz na schowku. Juz mam dosc comiesięcznego czyszczenia tego bo to sie brudzi niemożliwie. Sa do kupienia kawalki skory czy czegos innego zeby obszyc samemu to? Czy macie jakieś inne pomysły. 

-materiał

-klej tapicerski

-wkrętki samowiercące do metalu (takie jak na obrazku)

Ja u siebie miałem na dzwiach i schowku zieloną tapicerkę, całą uwaloną (ktoś ją chyba czyścił proszkiem do prania i zostały białe plamy). Jak @fozilisu wczesniej wspomniał elementy tapicerowane w dzwiach są przygrzane. Zgrzewy wyglądają trochę jak donutsy . W celu odczepienia tapicerki należy te zgrzewy ściąć na płasko (zostanie pod spodem coś w rodzaju tulejki). Jeżeli stary materiał nie trzyma sie dobrze polecam go zerwać i kleić bezpośrednio na ten plastik. Pomiędzy materiał a plastik można dac jakąś cienką piankę. Nie śpieszyć się, dobrze naciągnąć materiał, żeby nie narobić "bębenków" na wklęsłościach.  Po wyschnięciu można zabrać się za montaż. Wkładamy tapicerkę z powrotem, dopasowując do pozostałości po zgrzewach. Przykręcamy ją do boczku za pomocą wkrętek. Ze klapką schowka jest trochę gorzej, bo jest ona zgrzana  wewnątrz w dużej ilości miejsc, które potem trzeba skleić. Zeby je rozdzielić należy wsunąć śrubokręt w szczelinę pomiędzy połówkami  i dokładać np nity wzdłuż tejże szczeliny. Trzeba to robić z wyczuciem by nic nie połamać. Po oklejeniu sklejamy dwie części z powrotem. U mnie wyszło tak:

Wkrety_samowiercace_Diall_3_5_x_9_5_mm_200_szt.-114891-138406_1.jpg

23477063_1373163399449068_1256341774_n.jpg

23555260_1373163266115748_1279401088_o.jpg

mim

Ciekawy wzór :D