Jump to content
  • Similar Content

• kargul
      By kargul
      Witam, nie mogę w necie znaleźć schematu co do czego jaki bezpiecznik do peugeot 206 1999r benzyna/lpg 1.4/75 3 drzwiowy hatchback.
      Jeśli by ktoś miał proszę wysłać lub jak ktoś się zna to opisać jaki bezpiecznik do czego służy.
      Chodzi mi najbardziej o ABS nie zapala się kontrolka ABS podczas uruchamiania silnika. Według mechaników kable są podpięte. A ja podczas ostrego hamowania na śliskim i żwirku nie wyczuwam drżenia pedała.
      Może to kwestia bezpiecznika w załączniku jest obrazek jak to wygląda u mnie pod maską.
      Dzięki

• PaKoL
      By PaKoL
      Witam wszystkich! Chciałem się zapytać co w sumie na pierwszy rzut oka sądzicie o poniższym ogłoszeniu 206 stki którą zamierzam obejrzeć w najbliższym czasie, wcześniej posiadałem 1,6 110km w benzynie, więc chętnie posłucham opinii posiadaczy lub byłych właścicieli 1,6hdi w dieslu, na co powinienem zwracać uwagę itd. Z góry dziękuję!
       https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-206-ID6C52oN.html#1f36479ac7
    • furious
      By furious
      Witam 
      Proszę o pomoc. Niedawno kupiłem 206sw 1,4 8v 75km B+G . Miała odpięty czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym, czego nie zauważyłem przy kupnie, bo wtyczka była włożona ale nie wpięta.
      Problem polega na tym ,że kiedy czujnik jest podpięty silnik strasznie kuleje na wolnych obrotach i po wciśnięciu gazu obroty spadają, jeśli wciska się bardzo powoli to nawet się tam wkręca na obroty,
      przy odpiętym czujniku chodzi dość ładnie na wolnych i da się jeździć chodź czasem też się przydławi. Na obu paliwach to samo zachowanie.
      Na komputerze były błędy:
      -p0105
      -p0110
      -p0500
      Ale tak jak mówiłem błędy są tylko jak czujnik jest odpięty. Czujnik jest nowy boscha mam też nowy tańszy zamiennik na podmiankę ,ale na obu jest taka sama reakcja.
      Czyściłem już przepustnice i krokowy, ale bez efektów. 
      Szukałem też nieszczelności w dolocie psikając plakiem ale zero reakcji.
      Proszę o jakąś wskazówkę.
      Pozdrawiam. 

• kociolek
      By kociolek
      Hej,
      Tak jak w tytule - kupię Peugeot 206. Wymagania w skrócie:
      • rocznik od 2001 (czyli z muxem),
      • silnik najlepiej 1.4 - 1.6 benzyna,
      • klimatyzacja,
      • trójmiasto - okolice!
      Wszelkie propozycje wraz z cenami proszę kierować pod tym postem.

• Remington
      By Remington
      Wie ktoś która to jest rolka od napinacza paska? Ta która jest zaznaczona na zdjęciu to przy "poluzowaniu" , śruba porostu odkreca... Rolka niżej wgl nie drgnie... Peugeot 206cc, 1.6 16v. 2002r. Może ktoś pomóc? :)

Sign in to follow this  
slowiu06

Wymiana tłumika w 1.4 16v

Recommended Posts

slowiu06

Witam, potrzebuje drobnej rady. Ponieważ tłumik w moim aucie po ostatnich wojażach nadaje się jedynie do wymiany to jedna rzecz mnie zastanawia. W moim modelu akurat są dwa tłumiki (środkowy i końcowy), pytaniem jest co by się stało gdybym nie użył tego środkowego (sama rura) i czy ogólnie by to zdało egzamin. Mimo wszystko skłaniam się jednak przy standardowym rozwiązaniu jednak tu też jest jedno pytanie: czy zamontowanie tłumika końcowego od 1.6 (taki bardziej walcowaty) do 1.4 (polecane jest jajo) będzie miało jakiekolwiek znaczenie? Jestem w tym temacie laikiem, dlatego jeśli te pytania wydają wam się niedorzeczne to lepiej nie odpisujcie aniżeli mielibyście mnie zbesztać.

Edited by slowiu06

Damianos1

Ja mam tylko katalizator i końcowy i nawet fajnie to brzmi :)