Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• Piottr
      Przez Piottr
      Witajcie, od niedawna posiadam peugeota 206 2.0 hdi. Auto mocno zaniedbane, większość rzeczy silnikowych już naprawiłem i wymieniłem. Zabrałem się więc za radio, w związku z tym, że w aucie zamontowany był stary pioneer deh 2100r, bez wejscia na usb i z uszkodzonym czytnikiem płyt cd postanowiłem zainstalować coś nawet gorszego, byle miało aux i wejscie usb. Wybrałem model vordon ht 175bt. Chińszczyzna, nie stać mnie na razie na droższe. Problem polega na tym, że nie mogę z sukcesem podłączyć elektryki radia. Mam 4 grube kable które na pewno są od elektryki, czarny najprawdopodobniej to masa, co do pozostałych nie mam pewności.
      Głośniki zrobiłem, z tym nie było większego problemu, ale test zrobię dopiero jak odpale radio.
      Jakieś sugestie?

• frog
      Przez frog
      Siema,
      ostatnio zakupiłem kasetę adapter do radia i myślałem, że to ona jest problemem. Dziś sprawdziłem zwykłą kasetę, z którą także działo się to samo. A mianowicie, kaseta po wsadzeniu odtwarza, nie wypluwa, ale co chwile następuje przewijanie. Wygląda to tak: gra 2 sekundy (1) -> przewija 1 sekundę (2) -> gra 2 sekundy (1) -> przewija 1 sekundę (2). I tak w kółko. Cyfra w nawiasie, która napisałem, to symbol jaki mi się wyświetla przy graniu lub przewijaniu. Czasem jak coś ponaciskam to radio potrafi trochę dłużej odtwarzać kasetę (lub adapter) zanim nastąpi przewijanie. Na dodatek, gdy nacisnę oba przyciski do przewijania naraz (nie da się ich wcisnąć razem do końca, ale chociaż trochę) to kaseta gra normalnie. Jedynym rozwiązaniem jest trzymanie tych przycisków nieustannie podczas jazdy, ale mam nadzieję, że istnieje jakiś bardziej komfortowy sposób
    • rataj1237
      Przez rataj1237
      jak w temacie, problem w tym ze nie wiem jak sie dowiedzieć co bedzie pasowało pod pilota(manetek) ktoru jest przy kierowanicy. auto to 206 s16 piewrwsza rejestracja to 29 06 2001 - czyli zapewne bezmux - ale nie wiem czy to ma znaczenie.
      serdecznie prosze o oferty jak i porady
      dzieki
      :20rataj
    • EndRRiu
      Przez EndRRiu
      jak w temacie co polecacie najlepiej oferty z allegro
      szukam radia do 400 zl bo moj dfziadowski peiying juz mnie denerwuje:P
      najlepiej cos dobrej firmy z USB lub czynikiem SD
    • rogal200
      Przez rogal200
      Witam

Proszę się nie śmiać z mojego pytania, bo nie znam się tak bardzo jak Wy drodzy forumowicze na motoryzacji .

Jakiś rok temu wymieniłem sobie w moim 206 radio - ze starego Kenwooda przeszedłem na Pionniera. I wszystko było OK, do dzisiaj. Nie mam pojęcia czemu.. ale nagle radio przestało się włączać - tak jakby zasilanie nie dochodzilo. Wyciągnąłem je, ale wszystkie kable tak są podłączone - tak jak były.

Pytanie więc: co może być przyczyną usterki i jak ją naprawić?

Z góry dzięki za odpowiedź
0Nemesis

Radio - Xsara Picasso

Rekomendowane odpowiedzi

0Nemesis

Witam serdecznie,

Proszę Was o radę pomimo tego że sprawa dotyczy Xsary Picasso a nie 206. Ale budowa ta sama.

Xsara ma to samo radio co 206 i pewnie ten sam schemat połączeń.

1) Wygłuszyłem przednie drzwi matami i dałem piankę na plastiki. 

2) Wymieniłem radio na ALPINE CDE-180RR.

3) kupiłem adapter do fabrycznej instalacji głośnikowej ADAPTER - KLIK

4) Wymieniłem głośniki fabryczne (tylko w drzwiach) na lepsze*

*NO NAME z Saturna ale dają radę (same głośniki - żadnych zestawów 15 drożnych czy coś tam)

Problem: 

Radio odtwarza pliki z:  CD, Dysk USB, Oraz jest radio odbiornikiem...

Problem polega na tym że:

Gdy mam odpalone radio i daje głośniej,  "moc" (nie jestem pewien czy jest to dobre określenie) przenoszona jest później na same gwizdki.

Maksymalna głośność na radiu to 35. Powiedzmy że do 25 grają wszystkie głośniki w samochodzie a potem im głośniej to grają same twettery. Czyli głośność jest ustawiona na 30 i inne głośniki w ogóle nie graja albo grają strasznie cicho. I ten problem jest tylko na radiu. CD i USB "rozdziela" moc prawidłowo. Jakaś podpowiedź jak to naprawić/ zmienić?

Dzięki za pomoc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta