Skocz do zawartości
vxrtal

Akumulator do wymiany?

Rekomendowane odpowiedzi

vxrtal
Napisano (edytowane)

Witam, wczoraj wymieniłem alternator ale coś jest jeszcze nie tak z moim aku, bo przykładowo gdy jest naładowany to auto odpali, pojeżdżę ile chcę (dajmy na to ze 2 godzinki), zgaszę - odpali ale już przy drugim, lub trzecim odpaleniu raz po razie nie odpala.. alternator ładuje bo jest nowy, tylko aku tak jakby po 2-3 odpaleniach z rzędu nie daje rady i tyle. Dodatkowo gdy już nie odpali i podłączę go pod prostownik to niby ładuje się z godzinę i jest full.. podłączam = odpali nawet kilka razy podczas przerw w jeździe ale już kilka razy po sobie raz za razem nie - to akumulator nie? Jakiś stary Varta, mechanik też mi tak mówił ale chcę się upewnić. (do 120 zł kupię jakiś akumulator? Bo mam trochę ograniczony budżet)

Edytowane przez vxrtal

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vxrtal

Dodatkowo jak już odpali, to po kilku minutach jazdy wspomaganie działa ciężej, tak jakby odjąć 50% lekkości, to ma coś wspólnego z akumulatorem? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vxrtal

Dodatkowo przy podłączeniu aku jak już nie odpali na prostowniku z mikroprocesorem pokazuje mi 12,4 - 12,5 V zawsze a podłączałem go już 3 razy po nocy by odjechać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Symeon

na 99% akumulator, jeśli stary to się po prostu skończył, nie trzyma już i nie ma dawnej świetności. Do 120zł akumulator? nie sądze, bardziej 180zł - już kupi jakiś tańszy i w miarę dobry :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vxrtal

dobra, wymieniłem i jest cacy, nowy aku, nowy alternator i pali od strzału po nocy - wcześniej w ogóle miałem jakiś za duży aku ponad 60ah i alternator który mi się spierniczył nie nadążał go chyba ładować, teraz mam 50ah i wszystko jest okej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta