Jump to content
  • Similar Content

• ensei_tankado
      By ensei_tankado
      Cześć
      zakupiłem filtry do Peugeouta 206:
      oleju - | Filtron OE 667 | 22,99 zł 
      powietrza - Filtron AP 080/2 | 21,99 zł - 1 szt. 

Oba nie pasują do mojego auta o czym poinformował mnie mechanik. Jakie w takim razie kupić?
      206 SW 1.4 75KM 

• Chris_C
      By Chris_C
      Witam, jak w temacie.
      Sytuacja wyglądała następująco:
      Przegoniłem auto na autostradzie, nic się nie działo, temperatura wody i oleju nie przekracza 90°. Po zjechaniu z autostrady i zatrzymaniu się przed przejazdem kolejowym (na lekkim wzniesieniu) wskazówka temperatury oleju nagle skoczyła z 90° do 140°, zaświecił się STOP i kontrolka oleju, mocno zaśmierdziało olejem. Samochód zaparkowałem i zgasiłem. Po ostygnięciu sprawdziłem poziom oleju (w połowie miarki) i pojechałem dalej starając się jechać w miarę powoli. Na najbliższej stacji dolałem oleju do maxa i od tamtej pory po przekroczeniu 90° temperatury oleju miga kontrolka oleju i STOP tylko na niskich obrotach. Dziś po całonocnym studzeniu się silnika, podczas jazdy i zagrzaniu oleju do tych 90° miga mi kontrolka oleju (już bez stopu). Podpiąłem auto pod komputer, nie mam żadnego błędu, ani nic.
Sign in to follow this  
czokus

[206SW 1.6 16V] Czujnik wciśnięcia pedału sprzęgła

Recommended Posts

czokus

Witam wszystkich - jest to mój pierwszy post na forum :)

Mam pytanie odnośnie mojego auta - Peugeot 206SW z silnikiem benzynowym 1.6 16V (rocznik 2002)..

Jakiś czas temu cewka zapłonowa dała o sobie znać i auto troszkę szarpało więc profilaktycznie podjechałem do mechanika żeby podpiąć je pod komputer. Okazało się, że był tylko błąd czujnika wciśnięcia pedału sprzęgła. Błąd został usunięty, cewkę wymieniłem sam + dodatkowo wyczyściłem przepustnicę. Wszelkie usterki ustały. 

Ostatnio jakoś wróciłem do tego czujnika i postanowiłem poczytać po co on jest. Zajrzałem pod kierownicę i jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że tego czujnika wcale nie ma - jest tylko otwór pusty (czujnik jest jedynie przy pedale hamulca). Rozglądałem się w poszukiwaniu wiązki, ale jakoś jej nie znalazłem.

Czy ktoś orientuje się może czy mój peugeot powinien posiadać takowy czujnik (dodam, że nie posiada tempomatu)? Z tego co czytałem czujnik ten powinien także jakoś normować/wygładzać obroty przy zmianie biegów.. 206-ka sprowadzona była z Niemiec przez handlarza więc nie można mieć co do niej pewności. 

Wpisując VIN w servicebox peugeota przeglądałem numery części i tam było pokazane że taki czujnik jest.

W tym momencie należy zadać sobie pytanie skąd zatem błąd w sterowniku? Czy był przekładany od innego egzemplarza (może jak licznik cofali :P ), czy ktoś usunął ten czujnik? Czujnik sobie nawet kupiłem z chęcią bym go zamontował bo to niewielkie pieniądze, ale jeśli brak wiązki to już gorzej.