Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• Fardreamer
      Przez Fardreamer
      Dzień dobry 

Jak zostawę moją Bestię na ręcznym na 2+ dni pojawia się problem:
      Zdjęcie ręcznego powoduje spore skrzypnięcie z tyłu. Potem jest moment jakby koła były zblokowane (?), ale z umiarkowanie głośbnym 'ryp' udaje się ruszyć i dalej toczy się bez oporów.
      Uczucie jest jakby przejechać przez mały hopek.
      Dalej hałasuje koło (tylne lewe): tym szybciej im szybciej auto się toczy. Hałas ustaje po przejechaniu kilku kilometrów.

O CO CHODZI?

Dodam, że szum i lekkie stuki w tylnym kole zauważyłam wcześniej,. Mnie brzmialo na łożysko, ale  mechanior to wykluczył (jak podniesie auto to koło samo nie szumi), przejrzał zawieszenie i nic (stwieerził, że pewnie opona mi hałasuje...).
      Wymienione mam świeżo szczęki hamulcowe z tyłu i naciągniętą linkę ręcznego, jakkolwiek "rypnięcie" przy spuszczaniu ręcznego pojawiało się już wcześniej. Ważne: to się dzieje jak stoi minimum dwa dni na ręcznym nie ruszany. 

Będę szalenie zobowiązana za pomysły. Tym bardziej, że drugi rok mieszkam w UK i nie do końca wierzę miejscowym magikom. 
    • piotraas
      Przez piotraas
      Witam,

Proszę*o pomoc, posiadam puga z 2003 roku, beznyna 1.4. Dziś*w drodze ze szczyrka autko zaczęło się*dziwnie zachowywać, najpierw w trakcie jazdy na chwilę*wskakiwała mi kontrolka hamulca ręcznego i stop, trwało to kilka sekund więc zignorowałem temat i jechałem dalej. Niestety po przejechaniu kilkunastu kilometrów, błąd pojawił się ponownie w towarzystwie kontrolki błędu systemu ABS oraz awarii prędkościomierza (przestał zliczać*prędkość). Po chwili auto straciło moc i musiałem zjechać na pobocze.

Teraz auto po odpaleniu od razu wyświetla błąd ABS, zapala się*kontrolka hamulca ręcznego oraz informacja STOP pod prędkościomierzem, sam prędkościomierz również*odmawia posłuszeństwa.

Przeczesałem już*kilkanaście wątków i moje podejrzenia padają*na czujnik prędkości (wyczytałem, że są umieszczone gdzieś*przy czujnikach ABS z tyłu). Dodam jeszcze tylko, że nie dawno wymieniałem okładziny hamulców bębnowych i zastanawiam się, czy to nie może być*powiązane.

Jestem laikiem w temacie mechaniki i trochę*boję*się*jechać dalej autem w takim stanie, niestety mechanika mam kawałek od siebie. Proszę*o pomoc.

Edit:
      Aha. Sprawdzałem poziom płynów - w normie. Odłączałem akumulator. Nie pomogło.
      Edit2:
      Auto z MUXem.
    • Morfi
      Przez Morfi
      Witam,

Potrzebuje porady w związku z nierozwiązanym do tej pory problemem, mianowicie podczas hamowania, głównie spokojnego, najprawdopodobniej z przodu słychać rytmiczne uderzenia, jakby coś biło o tarczę. Co ciekawe, te uderzenia czuć na pedale hamulca, one czasami występują, czasami nie, chociaż mam wrażenie, że ostatnio się nasilają (poza tym, wydaje mi się, że czuć je częściej, jak koła są skręcone). Dopiero co wróciłem od mechanika, stwierdził, że mam do wymiany cały wahacz z przodu (później pokazał mi, że rzekomo środkowa tuleja jest luźna - nie można jej wymienić zamiast całości?) i że to on może być przyczyną tych uderzeń. Wahacz wymieniony, hamulce są rzekomo sprawne i nie ma z nimi problemu, ale bicie nadal jest. Czy ktoś z forum spotkał się z tym i ma jakieś pomysły? Czy może być tak, że tarcza jest lekko przekrzywiona i przez to zacisk o nią uderza?

Z góry dzięki.
llukasz

Hamulec ręczny, zacisk o wymiany?

Rekomendowane odpowiedzi

llukasz

Cześć...

Mój problem polega na tym, że ten dzyndzel od ręcznego w zasisku nie działa, tzn przekręca się, ale nie odbija. Nawet jak jest W pozycji hamowania, to koło kręci się swobodnie. Tarcze i klocki Nowe.

Zasisk do wymiany? Czy coś tam się rozsypało, można naprawić? Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Istreed

Tzn jak zaciskasz, wajcha się przekręca naciągana przez linkę, nic się nie dzieje. Spuszczasz ręczny i tak zostaje ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
llukasz

Zgadza się, koło cały czas lekko się kręci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta