Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• Harpaganeq
      Przez Harpaganeq
      Witam, otóż nabyłem wczoraj Peugeot’a 206 z 2002 roku poj. 1.1 Wersja Angielska. Mam problem z lewa tylna lampa otóż nie działa tam kierunkowskaz, wsteczny i światło stopu. Po włączeniu manetką lewego kierunku tyka jak by była żarówka przepalona (szybciej niż normalnie) . Co najdziwniejsze postojowe działa normalnie. Próbowałem dzisiaj szukać napięcia na kostce miernikiem ale nic nie pokazuje . Zamieniłem tez lampy miejscami z prawej na lewa na moment to wtedy cały czas świecił kierunek i postój mimo ze nawet kluczyka w stacyjce nie było , z kolei lewa lampa na stronie prawej nie działała wgl. Poprzedni właściciel powiedział ze żarówki wymieniał na nowe . Jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny? 
      Pozdrawiam
    • markos666
      Przez markos666
      Witam,

Mam do naprawy balachrskiej Puga z 2003, wersja po lifcie, konkretnie klapa tylnia, błotnik prawy tył, zderzak tylni + światło tylnie. Czy mogę użyć do naprawy części od Puga sprzed liftu?? Wiem, że różnią się wielkością Lwa i listwą, ale czy wymiary będą inne, czy takie same? Czy mogą wystąpić jakieś problemy z dopasowaniem starszych części?

>>MoD V<< A co to ma wspólnego z awariami?! Przeniosłem do odpowiedniego działu.
    • ania_i_krzys
      Przez ania_i_krzys
      Powiedźcie, może macie z tym jakieś doświadczenie - jak się wymienia dwie opony - (z rożnych przyczyn tylko dwie - dwie są dobre a dwie zjechane, nie ma się kasy na cztery sztuki) to te nowe gdzie założyć a gdzie te już używane ale dobre - na tył ?? na przód ?? od czego to zależy...?? czy kierować się napędem czy jest na oś tylną czy na przednią??
    • delzielo
      Przez delzielo
      Zakupiłem 206 3d 1,9d xr z 2001/02 w zeszłym tygodniu. Z przodu mam oryginalne głośniki w drzwiach i instalacje pod tweetery. Postanowiłem zainwestować nieco w sprzęt audio i zacząć od wymiany i montażu głośników, dlatego chciałem się zapytać czy z tyłu w miejscach na głośniki są doprowadzone kable do nich czy nie bo nie chce mi się bawić w pracochłonne ściąganie tylnych boczków żeby sprawdzić tylko czy są kable. To mój pierwszy post - proszę o wyrozumiałość i pozdrawiam wszystkich użytkowników 206:victory
    • fabek189
      Przez fabek189
      Witam mam problem z Peugeotem 206 gdy ujmuję nogi z gazu lekko szarpie i słychać stukanięcie, dzieje się też tak przy zmianie biegu, Na luzie wszystko jest w porządku. Szukałem tego w postach na forum, były podobne przypadki ale nic konkretnego nie znalazłem.
playzino

Nie włącza się lewe tylne pozycyjne

Rekomendowane odpowiedzi

playzino

Mam problem z lewym tylnym pozycyjnym które okazjonalnie nie włącza się.  Powiedzmy w połowie przypadków wsiadam włączam światła i nic ciemno. Wyjadę kawałek, sprawdzam i jest ok. Raz zamykając bagażnik (trzaśnięcie) też pomogło.

Stojąc na parkingu i nic nie ruszając, włączam i wyłączam pozycyjne. seira np 3 razy nic, a za 4 odpala kilka razy pod rząd. 

Dostałem się do lampy, sprawdziłem kostkę, poruszałem wiązką przewodów i nic to nie zmienia.

Samochód to 1,4 HDI 2003 (ale z wcześniejszej serii 98-03) prawdopodobnie z MUX-em

Co może być przyczyną? Czy te lampy też są sterowane przez CAN ( poza tym mam kilka problemów typu świrująca tylna wycieracza, przekłamane wskazania poziomu paliwa czy po ostatnich zabawach z lampą po włączeniu zapłonu włączył się klakson).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
areexx

Możliwe że woda dostała się do środka i żarówka nie łączy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Wyczyścić styki pod żarówką , wyczyścić styki wtyczki i gniazda i wymienić żarówkę. Wtedy możesz wykluczyć temat lampy i ewentualnie szukać dalej.

• Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
karolp1993
Napisano (edytowane)

Żarówka sterowana jest z BSI za pomocą BSM. Nie po CAN a po VAN, ale to akurat nieistotne w tym przypadku. 

Edytowane przez karolp1993
  • Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
playzino

Czyszczenie styków i kostki nie pomogło, ale wymiana żarówki już tak. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Tanio i skutecznie - tak powinno być ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta