Jump to content
  • Similar Content

• kargul
      By kargul
      Witam, nie mogę w necie znaleźć schematu co do czego jaki bezpiecznik do peugeot 206 1999r benzyna/lpg 1.4/75 3 drzwiowy hatchback.
      Jeśli by ktoś miał proszę wysłać lub jak ktoś się zna to opisać jaki bezpiecznik do czego służy.
      Chodzi mi najbardziej o ABS nie zapala się kontrolka ABS podczas uruchamiania silnika. Według mechaników kable są podpięte. A ja podczas ostrego hamowania na śliskim i żwirku nie wyczuwam drżenia pedała.
      Może to kwestia bezpiecznika w załączniku jest obrazek jak to wygląda u mnie pod maską.
      Dzięki

• Perła
      By Perła
      Witam od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem peugeota 206 z 2001 roku wersja silnikowa to 2.0 Hdi 90km.
      Problem nastąpił z dnia na dzień a dokładnie wcześniej auto odpalało od razu lekko przekręciłem kluczyk i odpalał,teraz niestety troche mu to zajmuje muszę chwile przytrzymać kluczyk aby odpalił do tego lekko falujące obroty gdy auto stoi odpalone czuć lekkie wibracje co jakiś czas.
      Pierwsza myśl jako że zbliżała mi się wymiana oleju to wymieniłem wszystkie filtry i oczywiście olej ale niestety problem nie zniknoł,jeden dzień był taki że auto odpalało jak wcześniej bez problemu lecz następnego dnia problem wrócił. Auto użytkuję od 3 Lat i nigdy nie miałem takiego przypadku więc pytanie do was,miał ktoś z was taki problem albo ma jakieś pomysły jak to ugryźć?.
      Z góry dzięki za pomoc.
    • furious
      By furious
      Witam 
      Proszę o pomoc. Niedawno kupiłem 206sw 1,4 8v 75km B+G . Miała odpięty czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym, czego nie zauważyłem przy kupnie, bo wtyczka była włożona ale nie wpięta.
      Problem polega na tym ,że kiedy czujnik jest podpięty silnik strasznie kuleje na wolnych obrotach i po wciśnięciu gazu obroty spadają, jeśli wciska się bardzo powoli to nawet się tam wkręca na obroty,
      przy odpiętym czujniku chodzi dość ładnie na wolnych i da się jeździć chodź czasem też się przydławi. Na obu paliwach to samo zachowanie.
      Na komputerze były błędy:
      -p0105
      -p0110
      -p0500
      Ale tak jak mówiłem błędy są tylko jak czujnik jest odpięty. Czujnik jest nowy boscha mam też nowy tańszy zamiennik na podmiankę ,ale na obu jest taka sama reakcja.
      Czyściłem już przepustnice i krokowy, ale bez efektów. 
      Szukałem też nieszczelności w dolocie psikając plakiem ale zero reakcji.
      Proszę o jakąś wskazówkę.
      Pozdrawiam. 

• kociolek
      By kociolek
      Hej,
      Tak jak w tytule - kupię Peugeot 206. Wymagania w skrócie:
      • rocznik od 2001 (czyli z muxem),
      • silnik najlepiej 1.4 - 1.6 benzyna,
      • klimatyzacja,
      • trójmiasto - okolice!
      Wszelkie propozycje wraz z cenami proszę kierować pod tym postem.

wojtalo009

Peugeot 206. 1.4 75km. 99r. Brak masy.

Recommended Posts

wojtalo009

Witam. Zakupiłem niedawno Peugeota 206 z silnikiem 1.4 75 km. Z 1999r. Pojawił się problem z masą tak mi się wydaje, że z masą a mianowicie. Po przekręceniu stacyjki powinna się świecić kontrolka ładowania lecz się nie świeci. Po odpaleniu samochodu alternator nie ładuje od razu, bo zwiększeniu obrotów zaczyna ładować i od razu na przykład zaczyna świecić zegarek ( od razu po odpaleniu nie świeci).  
Kontrolka ładowania i inne lekko się żarzą. Gdy na przykład ustawiam lusterka, kontrolki na liczniku przygasają. 
Tak samo jest ze światłem na podsyfitce w wewnątrz gdy przełącze na jedną z pozycji to kontrolka ładowania  pali się maksymalnym światłem. 
Jeżeli chodzi o alternator to ładowanie ok, sprawdzony był na stanowisku, nowe szczotki łożyska ok. Pasek dobrze naciągnięty. 
Proszę o pomoc gdyż już nie mam pomysłu co może być. 
Pozdrawiam