Jump to content
  • Similar Content

• darekesp
      By darekesp
      Witam mam taki problem, po założeniu żarówek ledowych w kierunki z przodu i z tyłu migają one szybciej tak jak w przypadku przepalonej żarówki. Kupiłem je bez canbus'a ze względu na to że u nas komputer nie pokazuje przepalonych żarówek więc nie szukałem takich z canbusem. Zauważyłem że przy awaryjnych światłach migają one całkiem normalnie. Pytanie brzmi czy jestem coś wstanie z tym zrobić bo szkoda mi tych żarówek, czy jest jakiś sposób "oszukania" instalacji ?? Jeśli ktoś wie jak to zrobić będę wdzięczny za pomoc szkoda mi wyrzucić te żarówki.

• Cristofer
      By Cristofer
      Zapewne wielu z was chce lub chciało sobie podświetlić wnętrze swojego Puga. Ja mam taki sam zamiar. Mam tylko pewien problem. Niewiem którą listwę zakupić, która będzie najlepsza ? Na allegro jest tego od zaj..... interesuje mnie kolor pomaranczowy lub czerwony , mozecie mi podeslac linki do modułów LED, które są dobre i będą na pewno dobrze podświetlać wnętrze mojego autka ?
    • mestrekamcio
      By mestrekamcio
      Witam,

Przymierzam się do podłączenia diód pod drzwiami. Teraz pytanie - gdzie znajduje się czujnik otwierania drzwi i czy jest opcja to podłączyć, tak żeby światełka zapalały się w momencie otwierania drzwi?

Pozdrawiam
    • darekesp
      By darekesp
      Witam widziałem ostatnio jak gość w 307 bodajże po otwarciu z pilota samochodu zapaliły mu się ledy do jazdy dziennej tak jak lapmka oświetlenia wewnątrz. Stąd moje pytanie czy da się u nas coś takiego zrobić aktualnie mam podłączone ledy zgodnie z wymogiem czyli po zapłonie sie zapalają a przy włączeniu postoju gasną. Myślałem nad pociągnięciem dodatkowego plusa z lampki ale zachodzi inne pytanie czy lampka nie będzie wariować, myślałem nad zastosowaniem diody przekaźnikowej która puszcza sygnał tylko w jedną stronę. Jeżeli ktoś się orientuje lepiej w elektryce i wie jak takie coś zrobić proszę o informację.

Nie jestem zdesperowany by TO MIEĆ a zastanawiam się nad takim rozwiązaniem i proszę o konkretne rady
    • Pakson
      By Pakson
      Cześć wszystkim Nigdy się na was nie zawiodłem więc uderzam po kolejną poradę.
      Otóż ostatnimi czasy zostałem natchniony do kolejnej modyfikacji przez montaż nowej gałki zmiany biegów z podświetlaną górą oraz przejażdżka leonem cuprą z 2015r. Zamarzyło mi się podświetlenie ledowe boczków mniej więcej jak w wyżej wymienionym autku :lol

Może gdy wam zaprezentuję dokładnie na zdjęciach czego oczekuję będzie wam łatwiej sobie to wyobrazić. Na zdjęciu poniżej na niebiesko zaznaczona jest listwa w seacie która daje delikatne czerwone podświetlenie.

W pugu zastanawiam się nad oświetleniem miejsca dokładnie zaznaczonego na kolejnym zdjęciu. Jak demontowałem boczki podczas wygłuszania drzwi nie widziałem żeby była jakaś szansa na taki bajer

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia podłączenia się pod zasilanie i ograniczenia rezystorami żeby znowu nie oślepiały podczas jazdy ale to jest do omówienia jak uda się wymyślić sposób montażu

Jakieś sugestie w jaki sposób się do tego zabrać i czy nie będzie to wieś tuning? :lol
szakal87

led w nogach

Recommended Posts

szakal87

Witam,

Chciałbym zamontować u siebie ledy w nogach.

link do portalu aukcyjnego

i teraz jak to podłączyć?

Wersja A:

Zasilanie podłączyć do przewodów zapalniczki.

Włącznikiem dźwigienkowym rozłączać minus.

Pytanie: gdzie najłatwiej dobrać się do przewodów zasilających zapalniczkę?

Wersja B:

Zasilanie podłączyć do przewodów zapalniczki oraz do ściemniacza przy otwartych drzwiach.

Włącznikiem dźwigienkowym przełączać, aby zapalało mi się razem z drzwiami, albo niezależnie od drzwi.

Pytanie: jak to mądrze zrobić?

Pozdrawiam,

PS z góry dziękuje za odpowiedzi "sprawdź se w googlach" lub "jak nie wiesz to się nie bierz za takie rzeczy".

MattHarderzz

Czemu chcesz się wpinać w zapalniczkę? Nie lepiej wpiąć się w przewody od lampki podsufitki? Masz od razu rozwiązanie na gotowo :) 

Stackburn

Można też pod radio (pin 4) wtedy zapalą się po otwarciu drzwi z pilota - a zgasną około 1-2 min po jego zamknięciu. (Warunkiem jest brak mostka pinu 4 z pinem 7) - prościej jeśli radio działa po stacyjce - czyli nie dostaje stałego +12V z pinu 7 do pinu 4.

Edited by Stackburn

szakal87

Póki co szukam rozwiązania. 
Zamówienie przyjdzie od 1 do 3 miesięcy, więc szykuje najlepsze rozwiązanie.

Na wszelkie sugestie i porady jestem otwarty i bardzo wdzięczny.

23 godziny temu, MattHarderzz napisał:

Czemu chcesz się wpinać w zapalniczkę? Nie lepiej wpiąć się w przewody od lampki podsufitki? Masz od razu rozwiązanie na gotowo :) 

Czy oznaczało by to, że aby włączyć oświetlenie w nogach muszę również włączyć oświetlenie podsufitki?

23 godziny temu, Stackburn napisał:

Można też pod radio (pin 4) wtedy zapalą się po otwarciu drzwi z pilota - a zgasną około 1-2 min po jego zamknięciu. (Warunkiem jest brak mostka pinu 4 z pinem 7) - prościej jeśli radio działa po stacyjce - czyli nie dostaje stałego +12V z pinu 7 do pinu 4.

Radio włącza się jak przeskoczę kluczykiem o jeden skok.
Drugi skok to zapalają się zegary. 
Trzeci skok zapala się silnik.
A resztę wypowiedzi o pinach to nie rozumiem co do mnie piszesz :)

MattHarderzz
41 minut temu, szakal87 napisał:

Czy oznaczało by to, że aby włączyć oświetlenie w nogach muszę również włączyć oświetlenie podsufitki?

Wszystko zależy od tego jaki chcesz mieć efekt tego podświetlenia – czy ma ono działać tak samo jak lampka w podsufitce z przycisku i na otwarcie drzwi, czy ma być uruchamiane tylko z przycisku.

szakal87

Chciałbym mieć możliwość przełączania pomiędzy:

# włączaniem niezależnym tylko stopy,

# przełączeniem do ściemniacza podsufitki, że jak zamknę drzwi lub załączę alarm to ładnie mi się wnętrze samochodu wygasi.

tylko gdzie jest ten ściemniacz w peugot 206 bez muxa i jak się do niego dobrać?

MattHarderzz

Nie musisz bezpośrednio do ściemniacza, tylko do przewodów od niego – sam ściemniacz jest podobno w kasecie zamka (nie jestem pewien, bo nie rozbierałem).

Musiałbyś w wiązce drzwi znaleźć przewody, które dostają napięcie po otwarciu drzwi – wtedy będziesz mieć podświetlenie.
Dodatkowo gdzieś po drodze zrobić dodatkowo przycisk, który będzie zamykał obwód przy zamkniętych drzwiach i zapalał lampkę.

Wydaje mi się, że najprościej będzie poszukać wiązkę idącą od lampki w podsufitce po słupku i do niej się wpiąć szybkozłączką :)

szakal87

hmm...coś mi się wydaje, że za bardzo sobie skomplikowałem zadanie.

ok. to na razie zrobię na włącznik i może dojrzeje do grzebania w wiązkach.

A wiązka do podsufitki idzie w prawym czy lewym przednim słupku? 

DAWID MILER

Kolego ja mam na podsófitce pasek ledowy przez całą długość dachu i mam go podłączonego pod lampkę a pod nogami paski po 20 cm. Czerwone i podłączone pod podświetlenie zapalniczki i jak się światła włącza to świeci.

Edited by DAWID MILER

kanngax

Pokaż :)

DAWID MILER

Proszę ? 

20180130_173011.jpg

20180130_173001.jpg

• Like 1

kanngax

No fest ten pas na dachu :) oświetla dobrze czy tylko tak do połowy? Bo widzę że siedzisko nie jest jakoś super podświetlone w porównaniu do zagłówków czy fotelika ? Czy tylko foto tak wygląda :)?

Stackburn

A nie lepiej wyciąć sobie  otwór w podsufitce i wstawić drugą tylną lampkę? np z 307? Led fajnie podświetla ale wizualnie to nie fabryka .....

DAWID MILER

Jest na całym dachu a mi własnie chodziło o to zeby było jasno a nie świeciło coś jak świeczka bo jak by miało tak świecić to lepiej wcale. ?

szakal87

wow! kozackie. 

Paska na całej długość sufitu nie widziałem. Zastanowię się nad puszczeniem go w korytku ledowym.

mówisz podświetlenie zapalniczki? od której strony najłatwiej się dobrać?

już zamówiłem paski. czekam na przesyłkę.

DAWID MILER

Górą podłączona pod lampkę a dół pod podświetlenie zapalniczki. Ja przeciągłem kabelki w tunelu koło dźwigni biegów i tam się wpiołem pod podświetlenie zapalniczki i jak światła świecą to pod nogami też .?

siutek

Podepnę się do tematu, bo też mi się marzy takie podświetlenie nóg, z tym że jest jeden drobny problem. Ogólnie będę usatysfakcjonowany jeśli będzie działało tak samo jak podświetlenie w podsufitce, czyli zarówno na otwarcie drzwi, przełączenie włącznika w podsufitce, oraz otwarcie auta z pilota (gaszenie analogiczne). I tu pojawia się drobny problem:
Mianowicie jaki pasek kupić, by ledy prawidłowo działały ze stopniowym ściemnianiem. Nie wszystkie paski mają taką opcję, nie wszystkie z tą opcją działają prawidłowo przy określonym rodzaju ściemniacza.

Pomijam fakt, że chciałbym tez wymienić standardową żarówkę na żarówkę led w podsufitce, tak by i ona ładnie się ściemniała po zamknięciu auta.

DAWID MILER

Ja mam normalny pasek w sylikonie i działa bez problemu koszt metra jakieś 10-15 zeta no chyba że chcesz mocniejszy to w granicach 30 .