Jump to content
  • Similar Content

• nowystylnowydill
      By nowystylnowydill
      Witam jestem nowy i jeśli piszę w złym dziale to sorry
      jak w temacie od kupna tej linki w ogóle nie było a maskę otwierałem sobie śrubokrętem teraz kupiłem linkę tylko nie wiem którędy ona idzie
      pomoże ktoś szukałem gdzieś jakieś dziury obok pedału sprzęgła ale nic tam nie widać
    • pumex
      By pumex
      Witam,
      na wstępie zaznaczę, że pierwszy raz mam styczność z Peugeotem i mam go tylko tymczasowo (aczkolwiek bardzo przyjemne autko i za jakiś czas wezmę go pod uwagę gdy będę odstawiał swojego malucha na emeryturę )

Egzemplarz którym mam przyjemność jeździć jest dosyć mocno zużyty (nastukane 220 tysięcy). Gdy go brałem zostałem ostrzeżony o tym, że sprzęgło jest dojechane i łapie za nisko - przy samej ziemi, aż biegi wchodziły głośno i z oporem - zwłaszcza jedynka i wsteczny, ale to przy takich sytuacjach z tego co wiem normalne. Pedał miał trochę za duży wg mnie skok jałowy.

Sam podejrzewałem że to za luźna linka sprzęgła, ale właściciel nie chciał już w ten samochód inwestować więc się nie wtrącałem. Ale kiedy wczoraj wieczorem wsiadłem do samochodu, jeszcze zanim odpaliłem silnik wyczułem że sprzęgło chodzi inaczej - płynniej i powiedziałbym, że normalnie. Odpaliłem silnik i... chodzi idealnie. Biegi wchodzą płynnie, i łapie nie przy ziemi, a w połowie - czyli zero symptomów które były wcześniej.

I teraz pytanie - co to? Czy ten samochód w jakiś sposób sam reguluje naciąg linki? Jeśli tak, to czy istnieje teraz prawdopodobieństwo że znowu sam się przestawi? Czy można ten mechanizm czy samą linkę jakoś nasmarować?

Z góry dzięki
    • NewYorker95
      By NewYorker95
      witam, doradzi mi ktoś jak wymienić linki ręcznego? (tarcze)

z góry dzięki
MrJohnyWoW

Zbyt mocno naciagnieta linka?

Recommended Posts

MrJohnyWoW

Od kilku dni zauwazylem, ze biegi wchodzily ciezej i byl luz na pedale sprzegla. Tzn, ze moglem sobie ze 2cm lekko pcisnac jednym palcem pedal i dopiero od tego momentu byl opor. Dalem do mechanika i teraz jest linka tak mocno naciagnieta, ze pedal sie cofnal o wlasnie te ok 2cm. Troche dziwne. Jakbym jechal na polsprzegle. Czy to normalne, czy to nie zaszkodzi i czy nie jade na polsprzegle?

andrias

Jazda na półsprzęgła doprowadzi do tego że zniszczysz (przypalisz) tarcze sprzęgła i czeka Cię wymiana sprzęgła więc tylko ponowna wizyta u mechaniora i regulacja luzu na lince sprzęgła bo nie wiadomo co on tam pokopał