Skocz do zawartości
sj90

Gdzie znaleźć kostkę 16VNR

Rekomendowane odpowiedzi

sj90

Witam, piszę tutaj bo w temacie: 

nikt nie odpowiada a może jednak wie ktoś gdzie znajduje się kostka wymieniona w temacie? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wrobeleczek

Tu czytałeś? -> Domykanie szyb

Od 3 czy 4 strony włączyłem się w dyskusję i objaśniłem chyba wszystko... no chyba, że jednak nie wszystko... :)

• Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sj90
Napisano (edytowane)

Temat ktory podałeś faktycznie ładnie opisany jak założyć moduł domykania szyb lecz dalej nie mogę zdobyć informacji gdzie znaleźć kostkę 16VNR do której podobno mógłbym się wpiąć, chce założyć sterownik zamka na pilota i nie wiem gdzie jej szukać

Edytowane przez sj90

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wrobeleczek

OK. Jak patrzysz na BSI... na samej górze masz trzy kostki (od prawej 1- 40V NR, 2 - 40V BA, 3 - 40V GR). Poziom niżej masz jedną małą a jeszcze niżej dwie duże. I teraz od prawej 1 - 16V VE, 2 - 16V NR. Łatwo poznasz bo w tym poziomie nie ma więcej wtyczek... są tylko te dwie. Ta ze skosa ułożona to 16V GR... to tak dla ciekawości... :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sj90

Ok zabrałem się do pracy, zamiescilem zdj jak wygląda moje BSI, wypiąłem tą czarną kostkę obok tej zielonej, rzekomo 16vnr lecz pojawia się kolejny problem.. Powinny być tam przewody 620 i 621 odpowiedzialne za otwieranie i zamykanie zamka lecz przewodów o takim oznaczeniu nie ma.. Czy to nie jest jednak ta kostka czy mam inne oznaczenia przewodów? 

Z góry dzięki za odp :)

20180326_154852.jpg

20180326_154556.jpg

20180326_153231.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wrobeleczek
Napisano (edytowane)

A skąd masz takie numery? To chyba z BezMUX'a są bo w MUX'ie są trochę inne.

Owszem 620 jest... i idzie do pinu 15... i jest to przewód, który idzie do siłownika w drzwiach. Natomiast drugi (interesujący) pin to 13 (numer 6211), który również jest dociągnięty do silnika siłownika w drzwiach.

Czyli:

13 pin 16VNR -> 5 pin wtyczki C.Z. w kasecie zamka.

15 pin 16VNR -> 3 pin wtyczki C.Z. w kasecie zamka.

Pozostałe piny kasety zamka w drzwiach idą do innej wtyczki (40VBA) oraz masy auta... i służą układom logiki w BSI do stwierdzenia zamknięcia lub otwarcia drzwi...

Edytowane przez wrobeleczek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta