Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• pandaaa333
      Przez pandaaa333
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim peugeot 206 cc otóż podczas naciskania pedału sprzęgła pojawia się dziwny dźwięk z okolicy skrzyni biegów (słychać go również w kabinie) obstawiam już zużyte sprzęgło, ponieważ nie wiem kto wcześniej jeździł tym autem, ani nie znam jego stylu jazdy, jak i nie wiem kiedy było wymieniane (problem jest na każdym biegu oraz na biegu jałowym)
      VID_20181217_091744.mp4
    • snk
      Przez snk
      Cześć,
      Jestem po wymianie linki sprzęgła, powód  - nie wchodziły biegi, lub bardzo cieżko z harczeniem. Nic to nie dało, więc spodziewam się, że sprzęgło się skończyło, w sklepie komplet sprzęgła 200-300zł, a ile by mnie kosztował montaż, chciałbym wiedzieć tak, żeby nikt mnie nie oszukał
      Peugeot 206 1.4i '98
    • kustom
      Przez kustom
      Witam
      Ostatnio po tygodniowym postoju, sprżęgło zaczeło brać na samym końcu, przy prawie puszczonym pedale, towarzyszą temu nieciekawe wibracje i jest wrażenie jakby tak nie równo i nie dokońca sprzęgało, sam pedał jest jak "gumowy", biegi wchodzą bez problemu, co może być przyczyną i jak temu zaradzić? skróciła sie linka? czy może sprzęgło umarło?
      z góry wielkie dzięki za pomoc bo autko teraz potrzebne, a tak wole nie jezdzic:)
    • lukasz_freak
      Przez lukasz_freak
      Mam peugeota 206 1.4 Hdi z 2004r. i jest z nim taki problem, otóż przy wciśniętym sprzęgle słychać drobne stuki(cichutkie tykanie) z częstotliwością pracy silnika...czyli tak jak pracuje silnik, tyle,że w tle słychać cichutko coś więcej(przypominam tylko na wciśniętym sprzęgle)...co to może być?
    • dr.no
      Przez dr.no
      Czy jest możliwe wyregulowanie sprzęgła w tym silniku? Mamy w domu Cytrynę C5 z takim silnikiem i jest pewien problem ze sprzęgłem. Otóż przy ruszaniu zaczyna drżeć cały samochód. Ponadto trochę ciężej wchodzą biegi. Dodam, że sprzęgło nie ślizga się. Czy możliwe jest, że układ jest zapowietrzony? Przyjmuję, za istotne to, że mechanizm wysprzęglania jest hydrauliczny.
      Czy może sprzęgło kwalifikuje się już do wymiany?
      Piszę o tym tutaj, gdyż w 206 ten silnik też był montowany i może ktoś ma już takie doświadczenia ze sprzęgłem. Przebieg auta to ok. 135tyś. km.
Royel

Jakie sprzęgło do 1.6 16v

Rekomendowane odpowiedzi

Royel

Witam, muszę wymienić sprzęgło w swoim 1.6 109km. Budżet jest mocno ograniczony, więc takie moje pytanie: jakie polecacie tanie sprzęgło? Warto kupować cały zestaw nowy za 230 zł?

Pozdrawiam :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kokosik1

rozumiem że budżet niski ale czy jest sens oszczędzać na sprzęgle? dobre markowe sprzęgło bedziesz miał za 300-400 PLN i spokój na długi czas. A tani zamiennik zaraz trzeba będzie wymieniać.

• Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Istreed
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Kokosik1 napisał:

rozumiem że budżet niski ale czy jest sens oszczędzać na sprzęgle? dobre markowe sprzęgło bedziesz miał za 300-400 PLN i spokój na długi czas. A tani zamiennik zaraz trzeba będzie wymieniać.

+1

Edytowane przez Istreed
  • Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
yeti

z tanich dobrych mecarm z lepszych droższych sachs/luk lub valeo

przy okazji jak skrzynia będzie zdjęta to nowy olej i uszczelniacze półosi (duża szansa że będą ciekły po ponownym założeniu) wrzucić, jak ktoś chęci i czas zdjąć koło zamachowe i obejrzeć w jakim stanie jest uszczelniacz wału

• Lubię To! 1
  • Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Royel

Czyli najtańsze sprzęgło sobie odpuścic. Mechanikowi udało się znaleźć  sprzęgło chyba  Sachs'a za 330-350 zł. Olej w skrzynki i uszelczniacze obowiązkowo.

Dzięki wielkie za pomoc chłopaki, pozdrawiam :bober:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
yeti
Dnia 14.02.2018 o 10:27, Ucando napisał:

Osobiście proponowałbym Ci wydać nico więcej i kupić lepszej jakości sprzęgło typu LUK https://www.ucando.pl/p/zestaw-sprzegla-luk-620-3084-00/N-U11C008D421-479 Oczywiście możesz kupić coś tańszego np Statim czy Valeo, ale jakościowo niestety może to być przepaść.

ja rozumiem że jako sklep macie na jednych produktach lepsze zyski, ale nie stawianie sprzęgła valeo kolo statim to już lekka przesada.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ucando

Przy sprzęgle raczej bym nie oszczędzał. Lepiej dołożyć trochę więcej i założyć markowy zestaw tylu Sachs lub LUK - zdecydowanie dłużej wytrzyma niż jakieś nieznanego pochodzenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Ja ostrzegam przed kupnem sprzegla tanszego typu 250 zl. Kupilem takie z firmy Statim i po 2500 km poszlo do wymiany. Łozysko wygladalo jak po 100tys km sprezyna talezowa tarczy dociskowej byla przesunieta 2,5mm wzgledem osi tarczy. I tak zamiast dac 800 zl za wszystko to dalem 1600 zl bo trzeba bylo drugi raz robic to samo. A na rozpatrzenie reklamacji czekam juz 2 miesiac. LUKa kupilem za 420 zl i jest ekstra!

Tak w ramach ciekawostki. Dostalem odpowiedz ze reklamacja sprzegla ze Statima jest nieuznana. Krzywa sprezyna talerzowa i zjechane łożysko dociskowe nie jest dla tej firmy wystarczającą usterką do uznania reklamacji. Będę się oczywiście odwoływał od tej decyzji ale piszę to w ramach ostrzeżenia dla innych ktorzy chcą zaoszczędzić na sprzęgle. Ja byłem głupi i naiwny teraz mam za swoje. 😕

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta