Skocz do zawartości
Wisan13

Szpilki czy śruby?

Rekomendowane odpowiedzi

Wisan13
2 minuty temu, Longbow napisał:

Mam w dwóch autach w rodzinie

Jako że ja nigdy nie miałem z nimi styczności możesz mi coś doradzić do tego? Jaka długość szpilki i jakie głębokie nakrętki do nich?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow
Teraz, Wisan13 napisał:

Jako że ja nigdy nie miałem z nimi styczności możesz mi coś doradzić do tego? Jaka długość szpilki i jakie głębokie nakrętki do nich?

Dobierałem metodą:

Idziesz do auta, zdejmujesz koło, suwmiarką w łapę => sprawdzasz grubość piasty, tu masz wymiar już części wkręcanej, może być 2-3 mm dłuższa......nigdy krótsza

Mierzysz ile gwintu wchodzi w FELGĘ I TARCZĘ...bardzo ważne bo kupisz za krótkie, dodajesz długość gwintu który wchodzi w nakrętkę, jak masz nakrętkę przelotową to w najgorszym wypadku zrobisz rydwan a'la Ben Hur (szpilka będzie wystawać poza gwint...pal sześć z wyglądem ale będzie się syfić.

Nakrętki nieprzelotowe:

To co podałeś w linku nie działa obrazek z wymiarami, ale bierzmy pierwszy z brzegu:

https://mtuning.pl/Nakretki-EPMAN-JDM-M12x1-5-Neo-p18567

Całkowita długość 40mm...przyjmijmy robocza 30mm, mniej nie będzie, tyle teoretycznie dodajesz do zmierzonych felgi i tarczy.....ale jest ale:

Nie ma potrzeby dawać więcej niż powiedzmy 10-15% więcej niż ma piasta, czyli jak piasta ma 15mm to dodajesz 20....czemu ? Bo cóż z tego że Ci nakrętki nie wyrwie jak wyrwie szpilkę z piasty.....a gwint w piaście nie jest nawet twardości 8.8 bo śrubą 10.9 go wyrwałem jak masło

Rozrysowując:

Wymiary z palca....dość już dziś spędziłem na chłodzie przy aucie:D

Przyjmijmy że piasta ma 20mm grubości, tarcza przy piaście z 8 a w felgę wchodzi 30mm gwintu i mamy nakrętki z mojego linka

Szpilkę kupujemy po stronie wkręcanej 20-25mm (w 206 jest trochę miejsca za piastami) po stronie roboczej 8+30+25 =53.....czyli cała szpilka wtedy 75-80mm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Jak bardzo chcesz to w poniedziałek zmierzę Ci grubość piasty i tarczy, ale felgi mam inne więc to pozostaje Tobie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Istreed

Kleiłeś locktitem 262 czy innym ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

638/2701

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta