Skocz do zawartości
maciek84325

wymiana podstawowego zegara

Rekomendowane odpowiedzi

maciek84325

Witam. Jestem tu nowy więc z góry przepraszam za głupie pytanie..

Chciałbym się dowiedzieć od Was dwóch rzeczy ale od początku..
Posiadam 206 1.1 2000r. kupiłem sobie niedawno jako pierwsze autko by wprawić się jakoś w jazdę samochodem i chciałbym zmienić dwie rzeczy u mnie.

Czy jest taka możliwość, by zmienić zegar w tym aucie? Mam na myśli ze zwykłego zegara na taki co ma datę i godzinę 24h (wiem że są dwie wersje tego zegara, podstawowy - tylko godzina oraz drugi z godziną w formacie 24h oraz datą.) Po prostu tamten mi się bardziej podoba i dlatego chciałem zmienić i czy jest jakakolwiek możliwość przymocowania + mógłby ktoś z lekka wytłumaczyć co i jak?

Druga sprawa to mam licznik ale bez obrotomierza na dwie wtyczki. Jeśli bym kupił licznik z obrotomierzem na dwie wtyczki to obrotomierz oraz inne wskaźniki i kontrolki będą działać poprawnie?

Z góry dziękuje za odpowiedz :)) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcin90

Oczywiście jest możliwość, możesz zamontowac wyświetlacz Jaeger z datą, godziną i temp., jak na zdjęciu:

228475073_1_644x461_wyswietlacz-zegarek-

Oprócz wyświetlacza musisz miec przejściówkę do podłączenia, większy daszek konsoli i czujnik temp. jeśli nie masz w lusterku. Wyświetlacz z przejściówką mogę załatwić jakbyś szukał.

Licznik możesz wymienić, kontrolki będą działać, jednak obrotomierz niekoniecznie. To zależy czy masz czujnik w skrzyni, który odczytuje obroty, czy zwykły z samą prędkością. Po wymianie licznika przebieg będziesz miał taki jak w "nowym" liczniku.

• Lubię To! 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maciek84325

Dobrze, dziekuję za informację. A ile by kosztował taki wyświetlacz + przejściówka + daszek konsoli..?? 

A jesli bym skontaktował sie z gościem co cofa liczniki..? Byłoby to przestępstwo jeśliby cofnął mi licznik do przebiegu z tego licznika mojego oryginalnego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcin90

Wyświetlacz z przejściówką ok. 200zł, daszek musiałbyś sobie załatwić sam (cena ok.10-30zł).

Co do cofnięcia licznika, to jeśli zrobiłbyś to do faktycznego stanu, to nic by się nie stało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta