Skocz do zawartości
tpieczka

Przepustnica w 206 1,4 75KM dostęp do silnika krokowego

Rekomendowane odpowiedzi

Longbow

To faktycznie nie masz krokowego, bo masz elektroniczną.

Może adaptacja by pomogła ?

W weekend powinienem wygospodarowac godzinke to sprawdziłbym w 1.1 (blizniaczy silnik)

O UPG i rozrzadzie to bardziej "ciekawostka", nie chciałem wprowadzać paniki:D

Odlacz moze jeszcze akumulator na noc, rano odpal na benzynie, pojezdzij dzien dwa i zczytaj ltft, potem na gazie (ale juz bez odlaczania akumulatora)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jozekk

Aktualnie mam tak, że na benzynie i na gazie LTFT na poziomie 9,4%, ShTFT w okolicach 0, skacze od -3 do powiedzmy +3. 

Natomiast auto nie pali po jeździe na gazie, ale pali gdy jeżdżę na benzynie.

Gdy jeżdżę na gazie to w momencie odpalania muszę dodać gazu, jak odpali to potrzymać go na 2tys. przez chwilę i dalej jest ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jozekk
Napisano (edytowane)

Czy tak powinny wyglądać wykresy obu sond lambda? Jedna żółta (bądź biała tutaj) trzyma wartość, a po dodaniu gazu spada gwałtownie napięcie (tego nie widać na wykresie). Sorry, że tyle pytań na raz zadaje ale codziennie są jakieś nowe teorie :)

sondy lambda.jpg

Edytowane przez jozekk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Dolna sonda powinna trzymac sie rowno, odpowiada za czystosc spalin. Gorna powinna reagowac na pedal gazu i obciazenie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Podjedz moze do gazownika niech zerknie na problem, nie jestem specjalnie obcykany w lpg, ale cos Ci sie moze rozjezdzac mapa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zbychu87

Na moje oko do skasowania korekty, jeżeli długoterminowa jest na +9 tzn że skład mieszanki jest ubogi. Skasować korekty, pojeździć na bp i później dobre strojenie LPG.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jozekk

Ale korekta długoterminowa na benzynie też wynosi +9... Jeździłem dość dużo na benzynie więc powinno to wrócić do normy jeśli wszystko byłoby ok, no ale nie wraca trzyma +9. To samo jest na gazie, plus w obu przypadkach krótkoterminowe korekty bliskie zera. 

Wydaje mi się, że wina leży gdzieś w samochodzie, a nie w strojeniu gazu. Lewe powietrze, wtryski , przepustnica, sonda? resztę podmieniałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zbychu87

Jeżeli nie zmienia korekt na obu paliwach to raczej wtryski odpadają, nie miałem jeszcze doczynienia z peugeotem i korektami bo dopiero będę kupował interfejs lecz w poprzednim samochodzie korekty długoterminowe po przejechaniu ok 300 km na bp też się nie zmieniły ale po przełączeniu z LPG na bp korekta krótko terminowa wchodziła na " - ". Do sprawdzenia pozostaje przepustnica (przeplywka lub map sensor) i sonda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta