Skocz do zawartości
tpieczka

Przepustnica w 206 1,4 75KM dostęp do silnika krokowego

Rekomendowane odpowiedzi

tpieczka
Napisano (edytowane)

Witam,

Czy w tej przepustnicy jest możliwość dostępu do silniczka krokowego ?

Samochód gaśnie jak postoi trochę na mrozie, zawsze przy wysprzęgleniu. Jak się troszke rozgrzeje to jest w porządku, czytałem że jedną z wielu możliwych przyczyn jest zanieczyszczony silniczek.

Ale widzę, że wszystkie filmy z yt pokazują jakiś inny model przepustnicy

Chciałem go przeczyścić ale nie wiem jak się do niego dostać - wygląda na zespolony z korpusem.

Czy odkręcenie tej czarnej osłony z przodu da mi dostęp do silniczka ?

Dzięki za informacje.

Kod silnika TU3A

IMG_20180223_180412.jpg

IMG_20180223_180438.jpg

IMG_20180223_180629.jpg

IMG_20180223_180403.jpg

Edytowane przez tpieczka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pampidampi

Jak odkręcisz obejmę (na zielono) i odkręcisz chyba 3 wkręty, na torxa (na czerwono tylko jeden widoczny) to całą przepustnicę wyciągniesz razem z krokowcem. Tak będzie najwygodniej.
A co do samej przepustnicy to masz sterowaną po kablu i nie miałem do czynienia z taką, ale pod tą "czarną osłoną z przodu" jest silniczek sterujący przepustnicą a krokowiec jest pewnie z tyłu.
Trzymam kciuki! 

przepustnica.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tpieczka

Czy taka przepustnica będzie wymagała jakiejś kalibracji/adaptacji po czyszczeniu ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pampidampi

Z tego co można znaleźć na forum - taka przepustnica wymaga adaptacji pod PP2000.
Może jak niczego nie wciśniesz, nie obrócisz lub nie zmienisz położenia to nie będzie konieczna adaptacja.
Co do samego krokowca to wycierasz tylko grzybek i już. Nie próbuj czyścić go w środku, nie wciskaj lub nie wyciągaj trzpienia (tak, on chodzi bardzo ciężko)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tpieczka

Ja juz ją miałem zdemontowaną kiedyś i myłem wnętrze korpusu, ruszałem talerzykiem itd (nic nie pomogło) natomiast nie dobierałem się do tego co pod tą czarną pokrywką, chodzi o ew. zabrudzenie trzpienia. Zatem czekamy na dodatnie temperatury.

Aha, nie chciał odpalić przez jakiś czas po myciu ale zaskoczył i działa nadal.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Misie pysie.....w elektrycznych/elektronicznych przepustnicach nie ma krokowca...bo po co skoro ECU zamiast otwierać kanał krokowca może otworzyć przepustnicę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tpieczka
2 godziny temu, Longbow napisał:

Misie pysie.....w elektrycznych/elektronicznych przepustnicach nie ma krokowca...bo po co skoro ECU zamiast otwierać kanał krokowca może otworzyć przepustnicę.

Ooo... a co to jest na pierwszym zdjeciu ? ten srebrny walec ? Myślałem że to końcówa silnika właśnie.

To jest tam co w takim razie czyścić ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Wyczyscic zmywaczem do hamulcow srodek, sprayem typu kontakt wtyczke i gniazdo.

Przy tych objawach sprawdzamy czujke temperatury oraz map sensor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pampidampi

Cholera, znowu błysnąłem, odmeldowuję się z tematu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow
28 minut temu, pampidampi napisał:

Cholera, znowu błysnąłem, odmeldowuję się z tematu.

Oj już nie badz taki surowy dla siebie

• Sad 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tpieczka
6 godzin temu, Longbow napisał:

Wyczyscic zmywaczem do hamulcow srodek, sprayem typu kontakt wtyczke i gniazdo.

Przy tych objawach sprawdzamy czujke temperatury oraz map sensor

Czujnik jest wymieniony, chociaż ostatnie dwa dni w czasie jazdy wskazówka idzie na czerwoną skalę i brak jest odczytu temperatury (błąd P0116), włącza się dmuchawa przy -15C :) - zachowanie identyczne jak po odłączeniu kostki z kablami od czujnika, płyn chłodny. Pewnie coś nie styka, ale tylko na mrozie (to też ciekawe w sumie). Dojeżdzam do domu, wyłączam silnik i po kilku minutach już jest w porządku.

Termostat też wymieniony na Verneta 89C - mimo to samochód nie rozgrzewa się nigdy powyżej 70C przy normalnej jeździe - za wcześnie puszcza płyn na duży obieg. Z tego powodu wymieniałem poprzedni.

Jak sprawdzić map sensor ??

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow
5 godzin temu, tpieczka napisał:

Czujnik jest wymieniony, chociaż ostatnie dwa dni w czasie jazdy wskazówka idzie na czerwoną skalę i brak jest odczytu temperatury (błąd P0116), włącza się dmuchawa przy -15C :) - zachowanie identyczne jak po odłączeniu kostki z kablami od czujnika, płyn chłodny. Pewnie coś nie styka, ale tylko na mrozie (to też ciekawe w sumie). Dojeżdzam do domu, wyłączam silnik i po kilku minutach już jest w porządku

Tym się zajmij w pierwszej kolejności

Map sensor czyścimy czymś nieagresywnym (woda z płynem) sprawdzamy pod komputerem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Berys

Dołacze do tematu, przepustnica na moim zdieciu, rowniez nie ma krokowca, czy mozliwe ze cos nie tak jest z plytka pod czarnym plastikiem?, falujace obroty na jalowym gdy silnik sie nagrzeje 89st.c, podczas przyspieszania miedzy 3-4 tys obr , chwilowa dziura ciagu , map podmieniony, potencjometr gazu zamierzam sprawdzic podmieniajac,

71be6533417e96a2d5ccb96c16f4.jpg

d85675eb4a50b16dd8e16058c21a.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta