Jump to content
LaNDeR

BMW/Audi

Recommended Posts

LaNDeR

Witam.

Zastawiam się na przełomie wakacji nad zmianą pyzia na coś większego. Rozmyślam o Audi A4 B7 ( sedan 2.0 130km benzyna) oraz BMW E90 ( sedan 2.0 benzyna 129/150km ). Rozważam montaż LPG więc te wszystkie na wtrysku bezpośrednim odpadają. Naczytałem się różnych opinii o tym silniku 2.0 w audi że bierze olej ale to głównie w B6. W B7 jedni piszą że nie bierze oleju że tą wada już naprawili inni że dalej ciągnie. O BMW jakiś większych problemów się nie doczytałem oprócz wadliwego napinacza łańcucha rozrządu.  

Co sądzicie, co o nich wiecie, może ktoś z was miał / ma? Liczę na waszą opinie :) 

NiebieskiPug

Audi A4 B7 nie brałbym nawet za darmo. Jest ładne, odkąd się pojawiło podoba mi się jego wygląd, ale jest chyba najbardziej awaryjną Audicą jaka powstała kiedykolwiek.
E90 z kolei tylko i wyłącznie wersja polift, a za takową trzeba sporo zapłacić więc koniec końców wybrałbym coś ze stajni Toyoty, Hondy czy chociażby Forda. Inna kwestia że E90 jest naprawdę malutka.

LaNDeR

Co konkretnie masz na myśli z tą awaryjnością B7? Z tego co wyczytałem to jest dużo  problemów z 2.0tdi ale z benzynowe 2.0 130km oprócz problemu z tym olejem polecają. 
E90 oglądałem może w środku jakiś wielkich przestrzeni nie ma ale tragedii też nie ma. Bardziej co mnie martwi to to że nie ma w niej miejsca na koło zapasowe co przy montażu lpg powoduje butle w bagażniku :)  

mim

W tym segmencie wybrałbym C klasę W204 :P Tylko nie wiem jak to się ma do Twojego budżetu ;) Jeden z najlepszych Mercedesów ostatnich lat.

yeti
Dnia 4.03.2018 o 12:48, LaNDeR napisał:

BMW E90 ( sedan 2.0 benzyna 129/150km )

4 cylindrówki, polecał bym poszukać raczej 6 są dużo mniej awaryjne i dają więcej radości. 

13 godzin temu, LaNDeR napisał:

Bardziej co mnie martwi to to że nie ma w niej miejsca na koło zapasowe co przy montażu lpg powoduje butle w bagażniku

to fakt, ale można to rozwiązać inaczej niż butlą w bagazniku, choć ciut większy koszt

http://lpg-forum.pl/bmw-e90-2-0-valvetronic-butla-podwieszana-sebastians-gzw-t46759.html?hilit=bmw e91

LaNDeR
18 godzin temu, mim napisał:

W tym segmencie wybrałbym C klasę W204 :P Tylko nie wiem jak to się ma do Twojego budżetu ;) Jeden z najlepszych Mercedesów ostatnich lat.

Też przeglądałem ale w203. W 204 raczej poza budżetem :)

8 godzin temu, yeti napisał:

to fakt, ale można to rozwiązać inaczej niż butlą w bagazniku, choć ciut większy koszt

http://lpg-forum.pl/bmw-e90-2-0-valvetronic-butla-podwieszana-sebastians-gzw-t46759.html?hilit=bmw e91

Ale cięcie podłogi jakoś do mnie nie przemawia :) 

Edited by LaNDeR

yeti
19 godzin temu, LaNDeR napisał:

Ale cięcie podłogi jakoś do mnie nie przemawia

tam się nie tnie podłogi, tylko wymontowuje oryginalny plastikowy "kosz" przykręca zrobioną metalową podłogę. Jedynie wydech trzeba ciut przerobić bo się tłumik nie mieści.

LaNDeR
5 godzin temu, yeti napisał:

tam się nie tnie podłogi, tylko wymontowuje oryginalny plastikowy "kosz" przykręca zrobioną metalową podłogę. Jedynie wydech trzeba ciut przerobić bo się tłumik nie mieści.

Myślałem właśnie że ten "kosz" normalnie jest na stałe z podłogą i to trzeba wycinać :)

yeti

kurde a tu wygląda na odkręcaną

min_875731P1000509_small.JPG

LaNDeR
8 godzin temu, yeti napisał:

kurde a tu wygląda na odkręcaną

min_875731P1000509_small.JPG

Może jest odręcana nie mówię że nie bo aż tak się w temacie nie zagłębiałem. Nawet z tego co widziałem filmiku mimo montażu walca 55l w bagażniku i tak jeszcze sporo miejsca zostaje :)

LaNDeR

Panowie, Astra J 1.7cdti 125km 2010r? Co myślicie? 

Longbow

Ładnie jest... "a jak urosnę będę Insignią":)

• Haha 1

Istreed

S60/V70 z 2.4 wolnossącą i będzie pan zadowolony. 

LaNDeR
11 godzin temu, Longbow napisał:

Ładnie jest... "a jak urosnę będę Insignią":)

Jak dla mnie nie musi rosnąć :)

10 godzin temu, Istreed napisał:

S60/V70 z 2.4 wolnossącą i będzie pan zadowolony. 

Chciałem się w dwóch litrach zamknąć :)

A co wiecie o tym 1.7cdti 125km ? Jakiś większych negatywnych opinii nie wyczytałem. 

RCMan

Super motor, dużo milszy dla ucha od hdi, równie oszczędny i fajnie reaguje na polecenia aż do końca obrotomierza:)

• Thanks 1

LaNDeR
12 minut temu, RCMan napisał:

Super motor, dużo milszy dla ucha od hdi, równie oszczędny i fajnie reaguje na polecenia aż do końca obrotomierza:)

A jak jest w nim z tym dpf? Czytam oglądam filmiki i jak ma się wypalać co 200 km to szału idzie dostać :) 

Przy wycięciu dpf silniki z taką pojemnością ( w 1.6 hdi chyba będzie podobnie ) mieszczą się w tych normach emisji spalin żeby nie było problemu z policją?

RCMan

Nie powiem Ci tego, czesto nimi jeżdżę w pracy , zbieram opinie i nic wiecej :)

LaNDeR
18 minut temu, RCMan napisał:

Nie powiem Ci tego, czesto nimi jeżdżę w pracy , zbieram opinie i nic wiecej :)

Ok rozumiem. Może ktoś inny się w tym akurat orientuje? Jak wygląda ogólnie sprawa z wycięciem dpf? 

LaNDeR

Tylko to jest o astrze h a czytałem że astry j są na sterowniku Denso czy jakoś tak i jest problem ale z tego co przeglądam to też już ogarniaja.Tylko ciekawi mnie jak jest z tą emisja spalin w przypadku kontroli?

Edited by LaNDeR

Longbow

Nie ma problemu, usuwają z Boscha i z Denso.

13 minut temu, LaNDeR napisał:

Tylko ciekawi mnie jak jest z tą emisja spalin w przypadku kontroli?

Jakby Ci to powiedzieć.......fifty-fifty, notabene szala przechyla się na Twoją korzyść po dobrym chipie.....też się gryzę z tematem w RHR, bo by się program zrobiło i jakiś wydech......a 2 katalizatory i FAP troszkę tu ograniczają temat....choć pewnie skończy się na zakupie OEM tłumika, albo nierdzewce od FAPa w tył

LaNDeR

Ah ten dpf ;/ Jeszcze w oplu jest jakieś automatyczne wypalanie. 

A co myślicie o tym?

Ale do chevroleta jakoś nie jestem przekonany. 

Edited by LaNDeR

Longbow
38 minut temu, LaNDeR napisał:

A co myślicie o tym?

"Jak dorosnę będę....nikim"....lepsza Astra :)

Jest wypalanie, kolega do mnie ostatnio przerażony dzwonił że stoi na parkingu i mu wali spod machy jakimiś plastikami i innymi dziwnymi rzeczami......zaczął wypalanie, co dziwne w mieście

• Thanks 1

LaNDeR
19 minut temu, Longbow napisał:

"Jak dorosnę będę....nikim"....lepsza Astra :)

Jest wypalanie, kolega do mnie ostatnio przerażony dzwonił że stoi na parkingu i mu wali spod machy jakimiś plastikami i innymi dziwnymi rzeczami......zaczął wypalanie, co dziwne w mieście

Wizualnie mi się podoba nawet ten chevrolet ale jakoś mnie nie przekonuje :) Ta astra mnie kusi ale ten dpf... Z tego co czytałem oglądałem to on się potrafi nawet zacząć wypalać co 100/200km nawet na postuju. Okaże się że gdzieś zajedziesz spieszy Ci się i  wtedy zalecane jest go nie gasić nawet. Jakby nie miał dpf to bym się nawet nie zastanawiał. 

Mowa o tej :)

Longbow

Mam peugeota w dieslu z automatem........ Raczej nie jestem przezorny