Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

folek17

Siema pany sprawa sie rypła. Mam rozwalona rure dolotu od przepustnicy do filtra powietrza.Na obecna chwile okleilem to tasma ale chce to wymienic lecz pojawia sie problem ze nigdzie nie moge znalesc tej rury w necie i czy wiecie moze gdzie takowa kupic ? albo zalozyc cos inngo ? np zwykla silikonowa rure i spiac opaskami ? tylko pojawia sie problem ze tam do tego dolotu wchodzi jakas mala rurka i nie  wiem co to. Ktos cos ? zdj owej rury

Znalezione obrazy dla zapytania 9643568280

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rosomak

Ta mała rurka to chyba odma.

Szukaj na alledrogo, olx, gdzieś musi się znaleźć, chociażby z jakiegoś rozbitka. 

Na upartego można by wpakować kolanko PCV xD  polska myśl techniczna zna nie takie rozwiązania. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
buziaczek1431

Po co na allegro .

Taka część nowa w aso kosztuje około 130zł .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
fieldy

Odkopię temat. Mam połamany dolot - a raczej puszkę rezonansową. Dolot jest mega skomplikowany, ponoć jest tam jeszcze jakaś pompka. W RC wygląda to mniej więcej tak 

Zdjęcie airbox RC

Dedykowane doloty nie są tak skomplikowane. Warto odzyskać oryginał czy iść w doloty tuningowe ze stożkiem? Koszty mogą być zbliżone bo tylko oryginał w ASO. Polskie serwisy milczą.

Zna ktoś zasadę działania tego dolotu? Puszki rezonansowe można sobie wytłumaczyć, ale dodatkowe rurki i elementy całkiem ciężko. Rozumiem że jest tam jakaś logika.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
buziaczek1431

A czego Ci brakuje w tym Dlocie ?

Nowa i fabrycznym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
buziaczek1431

W całym tym mechanizmie dolotu montowany jest

Pompa powietrza wtórnego 

Ja  bym nie zmieniał na układ dolotowy inny niż oryginalny 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Jest tak przepustnica która odtyka dolot przy wyższych obrotach.....jak dasz "szportowy" to pewnie sknoci się trochę dół, góra powinna zostać bez zmian.......ale jeno hamownia prawdę powie.

Pytaj ludzi co mają na demontażu auta 206 RC/ GTi 180, C4 VTS albo 307ki (wszystkie z tym silnikiem)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta