Jump to content
  • Similar Content

• furious
      By furious
      Witam 
      Proszę o pomoc. Niedawno kupiłem 206sw 1,4 8v 75km B+G . Miała odpięty czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym, czego nie zauważyłem przy kupnie, bo wtyczka była włożona ale nie wpięta.
      Problem polega na tym ,że kiedy czujnik jest podpięty silnik strasznie kuleje na wolnych obrotach i po wciśnięciu gazu obroty spadają, jeśli wciska się bardzo powoli to nawet się tam wkręca na obroty,
      przy odpiętym czujniku chodzi dość ładnie na wolnych i da się jeździć chodź czasem też się przydławi. Na obu paliwach to samo zachowanie.
      Na komputerze były błędy:
      -p0105
      -p0110
      -p0500
      Ale tak jak mówiłem błędy są tylko jak czujnik jest odpięty. Czujnik jest nowy boscha mam też nowy tańszy zamiennik na podmiankę ,ale na obu jest taka sama reakcja.
      Czyściłem już przepustnice i krokowy, ale bez efektów. 
      Szukałem też nieszczelności w dolocie psikając plakiem ale zero reakcji.
      Proszę o jakąś wskazówkę.
      Pozdrawiam. 

• kociolek
      By kociolek
      Hej,
      Tak jak w tytule - kupię Peugeot 206. Wymagania w skrócie:
      • rocznik od 2001 (czyli z muxem),
      • silnik najlepiej 1.4 - 1.6 benzyna,
      • klimatyzacja,
      • trójmiasto - okolice!
      Wszelkie propozycje wraz z cenami proszę kierować pod tym postem.

• piowil3
      By piowil3
      Siema,
      Jakiś czas temu założyłem kanał na YT. Postanowiłem wrócić do nagrywania, nie chodzi o zarobek, nic na tym nie zarabiam, ani o fejma. Chodzi o to, aby pokazywać takie różne rzeczy na temat peugeota 206, taką mam serie, takie proste, ale jednak warto zobaczyć. Dwa odcinki nagrałem w ten sposób, zdobyłem wiedzę, zrobiłem u siebie = wyszło okej, zrobiłem filmik, staram się jak mogę, wiem, że nie są idealne, ale wszystkiego trzeba się nauczyć. Proszę Was o zostawienie tam subka czy łapki w górę, chodzi o rozpowszechnienie tegoż kanału, aby każdy świeżak mogł sobie pomóc.
      Prawko mam od kwietnia, pyzia tak samo, kto pyta nie błądzi, zawsze marzyłem o nagrywaniu, spełniam swoje marzenia, to nic nie kosztuje a daje ogromną satysfakcję. Polecam i Wam spełniajcie swoje marzenia, nawet jeśli jest ciężko dążcie do celu bo... warto

link do kanału :
      https://www.youtube.com/channel/UC_rq1A7Q3hfebFX8muXUmTQ
    • VENA646
      By VENA646
      Witam czy może mi Ktoś powiedzieć konkretnie jakie części i jakie koszta są związane ze zmiana z 1.4(75Km) na 2.0(177Km)oczywiście benzyna bo planuje to zrobić.Będę wdzięczna za każdą pomoc i rade.
    • Symeon
      By Symeon
      Witam, jak w tytule.
      Jestem bardziej niż zielony jeśli chodzi o CA, coś poczytałem, coś pooglądałem i posłuchałem - jednak to dalej dla mnie czarna magia. Żaden ze mnie audiofil, po prostu chciałbym by mi głośniki nie pierdziały/nie trzeszczały - jak to teraz ma miejsce niestety. 
      Bodajże mam oryginalny CA i radio tak samo. Peugeot 2000r 2.0 hdi, 5drzwiowy. 
      Jestem w stanie rozważyć zakup nowego radia, choć wolałbym zostać przy oryginalnym. Nie chcę budować potężnego CA bo się po prostu na tym nie znam. Najlepiej by było, gdyby to była wymiana obecnych głośników, ew. wymiana również radia.. Czy jest coś takiego? Jeśli tak to co? Prosiłbym o producenta, model ew. link. I jeszcze jakby to było w miarę Plug&Play to już w ogóle miodzio..
      Im taniej, tym lepiej.. w końcu pug to nie jest auto premium
Sign in to follow this  
vxrtal

Peugeot 206 1.4 75KM 99 rok, olej.

Recommended Posts

vxrtal

Witam, jest taka sytuacja..

Od jakiegoś czasu mało co używałem auta i po skontrolowaniu poziomu oleju jest go mało, mniej niż połowa. Planowałem jego wymianę w najbliższym czasie, ale jeszcze przez jakieś 1,5-2 tygodnie potrzebne mi jest auto dzień w dzień. (niedługie odcinki, do 40 km w jedną stronę) Wychodzi na to, że będę musiał go po prostu dolać i potem ew. wymienić - tylko kwestia taka, że nie wiem do końca co ktoś wcześniej zalał i chciałbym ogarnąć jakiś niedrogi, dobry olej na przejeżdżenie tych 2-3 tygodni maksymalnie, a potem wymienić go już na coś typu Valvo, czy Motul. W głowie pojawiła mi się myśl odnoścnie olejów Lotos, gdyż ich cena nie jest jakaś wygórowana, a chyba nie są złe? Jeżeli uważacie, że to dobry pomysł, to doradźcie jakiś konkretny olej, który kupię na stacji - ew. który jest łatwo dostępny.

Z tego co słyszałem, zalecali lać 10W40 - ale chcę się upewnić, dlatego przebieg to 260 tysięcy (auto od handlarza, więc doliczcie sobie ile chcecie), silnik 1.4 benzyna, 75KM - 1999 r. A i jeszcze jedno, jeżeli wcześniej był wlany olej X, czy tam Y i teraz jest go po prostu mało, to po dolaniu innego oleju, ale odpowiedniego dla tego silnika nic się nie stanie, nie? 

Edited by vxrtal

blackdaro

Możesz dolać dowolny olej, byle nie jakiś najtańszy mineralny. Nic sie nie stanie po zmieszaniu dwóch różnych, lej śmiało, sprawdzone wielokrotnie w różnych samochodach.

Każdy będzie Ci polecał ,,swój" olej, czyli taki na jakim jeździ. Ja ze swojej strony moge polecić Mobila, bo tani, wszędzie dostępny i przezemnie sprawdzony -> w jednym z samochodów jeździłem na nim 9 lat, w tym czasie zrobiłem ponad 200tys.km, samochód był mocno upalany, codziennie do odcięcia, co wieczór też nocne wyścigi, i tak przez 9 lat, gdzieś tak po 100tysiącach była zrzucana głowica, żeby doprężyć/zwiększyć stopień sprężania i wyglądała idealnie, a sam silnik do dziś już u kolejnego właściciela lata nadal w bardzo dobrej kondycji. Ja sprzedawałem to miał 350tys. na blacie, teraz ma już ponad 400...

Edited by blackdaro
  • Like 1