Jump to content
Sign in to follow this  
Damiangti

Kolektor ssący 2.2 16v i przepustnicą 3.0 V6 w s16 2.0 gti

Recommended Posts

Damiangti

Cześć może ktoś pomoże chce wstawić ssący od 2.2 16v i przepustnice 3.0 V6 ktoś pomoże co trzeba przerobić i jak to zrobić jak podłączyć przepustnice bo jak czytałem posty to wiem że się da i ktoś to robił ale jak co i dlaczego nie napisał

slater11

Zadam inne pytanie co masz w aucie aktualnie zrobione i czego oczekujesz od zmiany kolektora ssacego?

Damiangti

Aktualnie jest seria bo auto kupiłem tydzień temu. Auto ma być zabawka.

Chce zrobić kolektor 4-1 i cały wydech na 2 przelotowych tłumikach

Ssący od 2.2 i przepustnice od 3.0 V6

wtryski od Rc

no i trochę go odchudzić

i jechać na strojenie

nie oczekuję 200 km ale chce trochę go usprawnić i tyle w temacie.

Myślałem jeszcze nad wałkami ale to temat trochę daleki.

slater11

Napisze to jeszcze raz dla potomnych ;) W gti/S16 najwiekszy przyrost daje wydech przedewszystkim kolektor ponieważ seryjny jest jakimś nieporozumieniem.Samym.wydechem (całość) można spokojnie uzyskać 145hp.Do tego zwykła wkładka pipercross i program seryjnego sterownika i mamy 160hp.Myślę że to wszystko co można rozsądnego zrobić wszystkie zmiany typu ssacy ,przepustnice,wtryski,pompypaliwa itp nie maja sensu dosłownie!! Wałki również przyrostu z kosmosu nie dadzą owszem górą bedzie szedł jak zły ale stosunek przyrostu do kosztów naprawde mija się z celem ;)

• Like 3

blackdaro

Damiangti, słuchaj tego Pana:)

To forumowy człowiek legenda, który już lata temu dłubał w tym silniku i testował różne rozwiązania, ja z jego spuścizny czerpałem wiedze na początku przygody z peugeotem i to dzięki niemu uniknąłem niepotrzebnych wydatków, bo wybił mi głupoty z głowy:20:

Damiangti

Czyli co ssący 2.2 i przepustnica 3.0 nic nie da kompletnie

A z innej beczki jak bym się uparl i chciał ten ssący 2.2 i przepustnice 3.0 to co z wtyczka jak ja przerobić aby pasowało?

slater11

Nie napisałem że nic nie da, ale nie ma sensu ;).Ja miałem kolektor ssacy od rc plus przepustnica z 406 oczywiście musisz szukać takiej na linke.Sam.kolektor pasuje P&P ale do przepustnicy trzeba dorobić flansze to po pierwsze wtyczki z tego co pamietam nie wszystkie pasowały najwiekszym problemem w tej całej zabawie jest krokowiec i ustawienie wolnych obrotów.U mnie mimo że miałem  Det3  nie udało sie miałem wolne na poziomie 1000-1100.Rozwiazaniem napewno byl by standAlone ale to kolejne duże koszta.Ale jak już sie zdecydujesz pamietaj ze zmiana kolektora wymusi zmiane ukladu dolotowego a miejsca pod maska chyba wiesz ile jest? W każdym razie powodzenia ;)