Jump to content
  • Similar Content

• ensei_tankado
      By ensei_tankado
      Cześć
      zakupiłem filtry do Peugeouta 206:
      oleju - | Filtron OE 667 | 22,99 zł 
      powietrza - Filtron AP 080/2 | 21,99 zł - 1 szt. 

Oba nie pasują do mojego auta o czym poinformował mnie mechanik. Jakie w takim razie kupić?
      206 SW 1.4 75KM 

• KwM206
      By KwM206
      Witam, w moim peżo mam zalany olej 10w40 od lotosa, po około 5k kilometrów zacząłem słyszeć stuki z silnika, chyba są to popychacze i teraz pytanie, jaki olej zalać żeby zminimalizować te stuki można przejść na olej 5w40? Coś się może stać?Czy zostać przy 10w40 tylko zalać innej firmy? Dodam, że nie bierze oleju i przez te 5k kilometrów nic nie ubyło.
      Jeżeli nic nie pomoże to wymieniał ktoś popychacze w 1.4hdi? Jak się do tego zabrać?

• vxrtal
      By vxrtal
      Witam, jest taka sytuacja..

Od jakiegoś czasu mało co używałem auta i po skontrolowaniu poziomu oleju jest go mało, mniej niż połowa. Planowałem jego wymianę w najbliższym czasie, ale jeszcze przez jakieś 1,5-2 tygodnie potrzebne mi jest auto dzień w dzień. (niedługie odcinki, do 40 km w jedną stronę) Wychodzi na to, że będę musiał go po prostu dolać i potem ew. wymienić - tylko kwestia taka, że nie wiem do końca co ktoś wcześniej zalał i chciałbym ogarnąć jakiś niedrogi, dobry olej na przejeżdżenie tych 2-3 tygodni maksymalnie, a potem wymienić go już na coś typu Valvo, czy Motul. W głowie pojawiła mi się myśl odnoścnie olejów Lotos, gdyż ich cena nie jest jakaś wygórowana, a chyba nie są złe? Jeżeli uważacie, że to dobry pomysł, to doradźcie jakiś konkretny olej, który kupię na stacji - ew. który jest łatwo dostępny.

Z tego co słyszałem, zalecali lać 10W40 - ale chcę się upewnić, dlatego przebieg to 260 tysięcy (auto od handlarza, więc doliczcie sobie ile chcecie), silnik 1.4 benzyna, 75KM - 1999 r. A i jeszcze jedno, jeżeli wcześniej był wlany olej X, czy tam Y i teraz jest go po prostu mało, to po dolaniu innego oleju, ale odpowiedniego dla tego silnika nic się nie stanie, nie? 
    • czokus
      By czokus
      Witam wszystkich - jest to mój pierwszy post na forum
      Mam pytanie odnośnie mojego auta - Peugeot 206SW z silnikiem benzynowym 1.6 16V (rocznik 2002)..
      Jakiś czas temu cewka zapłonowa dała o sobie znać i auto troszkę szarpało więc profilaktycznie podjechałem do mechanika żeby podpiąć je pod komputer. Okazało się, że był tylko błąd czujnika wciśnięcia pedału sprzęgła. Błąd został usunięty, cewkę wymieniłem sam + dodatkowo wyczyściłem przepustnicę. Wszelkie usterki ustały. 
      Ostatnio jakoś wróciłem do tego czujnika i postanowiłem poczytać po co on jest. Zajrzałem pod kierownicę i jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że tego czujnika wcale nie ma - jest tylko otwór pusty (czujnik jest jedynie przy pedale hamulca). Rozglądałem się w poszukiwaniu wiązki, ale jakoś jej nie znalazłem.
      Czy ktoś orientuje się może czy mój peugeot powinien posiadać takowy czujnik (dodam, że nie posiada tempomatu)? Z tego co czytałem czujnik ten powinien także jakoś normować/wygładzać obroty przy zmianie biegów.. 206-ka sprowadzona była z Niemiec przez handlarza więc nie można mieć co do niej pewności. 
      Wpisując VIN w servicebox peugeota przeglądałem numery części i tam było pokazane że taki czujnik jest.
      W tym momencie należy zadać sobie pytanie skąd zatem błąd w sterowniku? Czy był przekładany od innego egzemplarza (może jak licznik cofali ), czy ktoś usunął ten czujnik? Czujnik sobie nawet kupiłem z chęcią bym go zamontował bo to niewielkie pieniądze, ale jeśli brak wiązki to już gorzej. 
Sign in to follow this  
Chris_C

Zagotował olej

Recommended Posts

Chris_C

Witam, jak w temacie.

Sytuacja wyglądała następująco:

Przegoniłem auto na autostradzie, nic się nie działo, temperatura wody i oleju nie przekracza 90°. Po zjechaniu z autostrady i zatrzymaniu się przed przejazdem kolejowym (na lekkim wzniesieniu) wskazówka temperatury oleju nagle skoczyła z 90° do 140°, zaświecił się STOP i kontrolka oleju, mocno zaśmierdziało olejem. Samochód zaparkowałem i zgasiłem. Po ostygnięciu sprawdziłem poziom oleju (w połowie miarki) i pojechałem dalej starając się jechać w miarę powoli. Na najbliższej stacji dolałem oleju do maxa i od tamtej pory po przekroczeniu 90° temperatury oleju miga kontrolka oleju i STOP tylko na niskich obrotach. Dziś po całonocnym studzeniu się silnika, podczas jazdy i zagrzaniu oleju do tych 90° miga mi kontrolka oleju (już bez stopu). Podpiąłem auto pod komputer, nie mam żadnego błędu, ani nic.

Edited by Chris_C

Damianos1

Na 99% temperatura oleju nie doszła do 140C. Najprędzej to coś się wydarzyło w układzie smarowania, jesli kontrolka oleju sie swieci na niskoch obrotach to znaczy ze nie ma cisnienia oleju.