Skocz do zawartości
arturartur24

Problem z odpaleniem

Rekomendowane odpowiedzi

arturartur24

Witam

Posiadam Peugeota 206 1.1 1999r i mam z nim ostatnio następujący problem , podczas odpalania zachowuje się tak jakby był rozładowany akumulator ledwie kręci (akumulator ładowany całą noc)

jak się dodawało gazu to jakoś chechłając odpalał - potem jeździ bez zarzutu jak na swoje lata wręcz idealnie . Stwierdziłem że to pewnie rozrusznik bo tylko to w autku nie było wymieniane (nie licząc silnika i skrzyni ;)  ) po wymianie rozrusznika nie jest dużo lepiej . Kręci łapie zwolnię kluczyk gaśnie - jak już odpali to potem łapie od razu chyba że znowu postoi to ma znowu problem . Akumulator 13V podczas pracy silnika 14,4 V- centa futra 53A zielone oczko się świeci . Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DAWID MILER

Na 1.1 to nie za duży ten Aku? Jak ze swiecami i do sprawdzenia pompa paliwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Damianos1
23 minuty temu, DAWID MILER napisał:

Na 1.1 to nie za duży ten Aku?

Jest OK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pampidampi

Jeżeli masz możliwość to podmień aku.
Z podpiętym prostownikiem lub podłączonymi kablami pod drugi samochód kręci normalnie?

Na wyłączonym silniku włącz światła mijania i wtedy zmierz napięcie na akumulatorze. Zwróć uwagę czy napięcie szybko nie spada, czy tylko siądzie i jest w miarę stabilne.

• Lubię To! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arturartur24

Witam , ju,z chyba wiem w czym problem , napięcie mierzyłem po przejechaniu jakiegoś dystansu , gdy zmierzyłem jak auto postało całą noc to było tylko 10,5 V . Chyba czeka mnie wymiana akumulatora , narazier podpiołem go pod prostownik wskazówka pokazuje 2.5 A - z tego co się orientuje to ma spaść do zera tak ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pampidampi

Tak, ale pomimo ładowania może słabo kręcić, może mieć ułamek nominalnej pojemności. Nastawiałbym się na nową baterię.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gruber206
13 godzin temu, arturartur24 napisał:

Witam , ju,z chyba wiem w czym problem , napięcie mierzyłem po przejechaniu jakiegoś dystansu , gdy zmierzyłem jak auto postało całą noc to było tylko 10,5 V .

U mnie się stało to samo praktycznie z dnia na dzień i bez żadnych dodatkowych objawów. Aku mogłem naładować na max, a po 2 godzinach od odłączenia prostownika było już tylko 10V. Jak już odpalił po naładowaniu, to jeździć mogłem bez problemu cały czas. Później chwila postoju i znowu brak prądu. Widocznie padła któraś cela i aku zakończył swój żywot, więc pozostała jedynie wymiana na nowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arturartur24

Witam , tak jak piszecie , akuś zakończył swój żywot :(  naładowałem na maxa , odłączyłem od prostownika pojechałem na zakupy i po trzech godzinach stania na kuchennej szafce tylko 10.3 V :( .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta