Skocz do zawartości
smok631

Biegi

Rekomendowane odpowiedzi

smok631

Cześć pany. Problem następujący. Ostatnio wymieniałem linkę od sprzęgła, wszystko szpulało, na przegladzie nie wyszło nic itd. Problem natomiast był z biegiem nr 1. Po zatrzymaniu autka musiałem na jedynkę wchodzić przez 2kę. Minęło trochę czasu, wybrałem się wczoraj 700 km do Poznania i dziś jak wracałem z Krzesin na hostel coś złego się zadziało. Biegi nie chciały wchodzić a sprzęgło jak by delikatnie skrzypiało. Proszę o szybką pomoc diagnozę. Bo jeszcze muszę jakoś wrócić. :( Dodam fakt że jak silnik nie pracuje biegi wchodzą normalnie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MattHarderzz

Docisk szlag trafił. Miałem podobnie, 2x wymieniałem linkę. Przez chwilę było dobrze, potem lipa i biegi coraz ciężej wchodziły, aż w końcu 1 i 2 bieg zaniemogły na światłach przez co musiałem ruszać z 3-ki... :-\

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rafp206

Parę dni temu miałem podobną sytuację. wszystko potoczyło się na odcinku kilkunastu kilometrów, najpierw skrzypienie w pedale sprzęgła, potem wibracje  w końcu problem z wrzucaniem biegów i wysprzęgleniem. Ostatnie 2 km przejechane na 1 i 2 biegu na chama wpięte. nie wysprzęglał do końca mimo wciśniętego pedału na max.

W efekcie: rozsypane łożysko, docisk przegrzany (aż blaszki docisku się wyprostowały), sprzęgło w dobrym stanie ale mimo wszystko w pakiecie założone nowe, dodatkowo wymieniona łapa i 1 wodzik biegów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
smok631

Jakie koszty plus minus?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rafp206

tarcza, docisk, łożysko, nowa łapa, cięgno + robocizna mnie wyniosło 890zl.

jak wiadomo koszt robocizny zależy od regionu, samo sprzęgło (tarcza docisk łożysko) około 400zl.

Oczywiście za czym zaczniesz cokolwiek robić powinieneś upewnić się czy to na pewno sprzęgło, może to coś bardziej prozaicznego : linka, cięgna...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
smok631

Podziękował kolego :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
smok631

Chwilę minęło od tego co pisałem ale wracam z diagnozą. Byłem u dwóch znawcow mechaników kazdy mówił ze sprzęgło cale do roboty. Ok kupiłem i wtedy dostałem namiar do znajomego mej lubej co dobrze ogarnia mechanike. Pojechalem do niego mowie ze sie grzalo i 2 mechanikow mówiło ze sprzęgło wiec kupilem i lezy w aucie. Dzis dzwoni ze wymienił ale ... To nie jest to. Okazało sie że do skrzyni było wlane jakieś gowno i zbieralo opiłki ( stad mialem tez problem z wrzuceniem 1ki ) a nie olej. Po wymianie kolor miał grafitowy. Tak że tego... Ktoś "bardzo dobrze" dbał o 206. :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta