Jump to content
Sign in to follow this  
fiolka87

nie działająca klimatyzacja-pomóżcie

Recommended Posts

fiolka87

Hej, jakiś czas temu chciałam dobić sobie klimatyzację, bo wydawało mi się że nie ma gazu i dlatego nie wieje zimnem. Oddałam auto na dobicie. Ale goście z serwisu zadzwonili do mnie, że klimatyzacja się nie włącza nawet na tym poziomie gazu co jest ( czyli na poziomie który wystarcza na odpalenie klimy). Zaczęli mnie straszyć jakie to mogą być koszty nawet 700-800 zł, bo nie wiadomo co jest przyczyną. A że liczyłam jedynie że nie ma gazu i zapłacę jakieś 200 zł, to nie byłam przygotowana na takie wydatki. Więc na swoją odpowiedzialność kazałam sobie dobić ten gaz co też zrobili. Gdy odbierałam auto klimatyzacja faktycznie się nie włączała, ale po kilku dniach zaczęła chodzić. Pochodziła ze 2 tygodnie i teraz znów nie chodzi. Wtedy słychać było takie charakterystyczne "pyknięcie" gdy włączałam klimę. A teraz mimo że świeci się dioda od klimy to sprężarka się nie włącza. Wentylator chodzi, tylko że wieje ciepłym powietrzem. Moje pytanie jest czy może to być czujnik ciśnienia klimatyzacji? Bo mam wrażenie że to może być coś banalnego skoro raz chodzi raz nie chodzi. Pomóżcie bo się topię w tym aucie. :( a póki co nie wiem komu mam oddać swoje auto, tamtym gościom już nie oddam auta

Gruber206

Dali Ci chociaż jakiś wydruk z ilością nabitego czynnika czy cokolwiek innego? Dopóki nie sprawdzisz ponownie stanu układu klimatyzacji, to możemy tylko gdybać. Ja sam jestem świeżo po serwisie swojej klimy, a objawy miałem takie jakie Ty masz teraz, czyli najpierw wszystko działało, a później przestało i tylko świeciła się zielona lampka na przycisku AC i tyle.

U mnie akurat uciekł czynnik. Ja bym teraz na Twoim miejscu pojechał do warsztatu i poprosił najpierw o sprawdzenie ile czynnika jest w układzie, żeby było wiadomo czy uciekł, czy nie, a jeśli uciekł, to niech zrobią próbę ciśnieniową - czyli nabiją układ azotem i sprawdzą, czy trzyma ciśnienie. Jak ucieka, to niech wpuszczą kontrast w układ i wtedy wycieknie każdą dziurą, czyli będzie wiadomo co puściło. Jak będzie wszystko szczelne, to dopiero ponowne nabicie układu czynnikiem.