Skocz do zawartości
vesco19

Światła mijania - nie można wyłączyć

Rekomendowane odpowiedzi

vesco19

Witam, 

Mam problem w peugeot 206 - nie mogę wyłączyć świateł mijania. Świecą się nawet po wyjęciu kluczyka, zamknięciu drzwi, nie zależnie od ustawienia pokręteł świateł na przełączniku (światła są naprzełączniku wyłączone a i tak się świecą). Gaszą się dopiero po odłączeniu akumulatora. 
Dodam, że wymieniłem przełącznik zespolony (pająk) na nowy (nie używany) - bez zmian, odpięcie kabli od przełącznika też nie wyłącza świateł więc problem nie leży zapewne w przełączniku. Mam też sygnalizator włączonych świateł (http://allegro.pl/sygnalizator-wlaczonych-swiatel-2-funkcyjny-fv-i6861670558.html) ale go odpiąłem bo nie sygnalizował że światła są włączone przy tym problemie (sygnalizował jak na przełączniku są światła włączone i się świecą a zapłon wyłączony). 

Czy resetowanie BSI (zgodnie z instrukcją w tym wątku: https://www.206club.net/forum/topic/26457-guide-procedura-prawidłowego-zresetowania-bsi/) może pomóc? Czy odłączałać żarówki świateł albo wyjmować bezpieczniki świateł mijania z puszki z bezpiecznikami pod maską tak żeby światła się nie paliły przed resetem BSI (2gi punkt instrukcji mówi że wszystko musi być wyłączone ale ja nie mogę nijak wyłączyć świateł) lub coś innego zrobić tak aby się nie paliły światła? Czy może podłączenie do PP2000  może zdiagnozować problem?

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Istreed

Warto spróbować. 

Wyjmij BSM i pod nim masz bezpieczniki maxi weź też je sprawdź. Może sam BSM? Jak coś to mam tu swój stary B2 mogę Ci podesłać na testy jak chcesz o ile go nie wy.... :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vesco19

Chyba to BSM właśnie (ta skrzynka z bezpiecznikami pod maską). Wszystko inne sprawdziłem wczoraj, włącznie z bezpiecznikami maxi i dziś jak się światła paliły to klepnąłem w tego BSM'a i światła zgasły. Tam jest przełącznik świateł, który najwidoczniej nie odbija, niestety dobranie się do niego graniczy z cudem (chyba że rozwali się całość żeby dojść do bebechów). Ale zgodnie z info na forum BSM można stosować wymiennie (byle jaki BSM B2 lub wyższy - b3, b4, b5) także kupię jakąś używkę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Istreed

To nie do końca tak że możesz je używać zamiennie. Ja zmieniałem z B2 na B3 bo dołożyłem przeciwmgielne a B2 ich nie ma :)

Najlepiej daj to co masz. Jak chcesz gratis B2 to daj mi na pw namiar na paczkomat ;)

• Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vesco19

Witam, 

Dzięki pomocy Istreed problem został rozwiązany - wymiana BSM (tam są przełączniki odpowiedzialne za światła, jeden z nich był uszkodzony). 
Dla potomnych - jak światła nie chcą się wyłączyć pomaga także uderzenie w BSM (nie za mocno) tam jest przełącznik, który się zacina a po uderzeniu przestaje stykać do czasu ponownego włączenia świateł. To jest oczywiście rozwiązanie doraźne ale warto o tym wiedzieć 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta