Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• Damianos1
      Przez Damianos1
      Hejka, powoli rozglądam się za letnim setupem i zastanawiam się czy Ouragany wejdą do mojej 206  Z tego co wiem to błotniki (nadkola) mam wąskie. W lecie jeżdżę na oryginalnych felgach Boheme 14 cali, 5,5 J, ET 34, 175/65 R14. Teraz na lato chciałbym założyć Ouragan 16 cali, 6.5 J, ET24 z oponami 205/45 R16. Moje pytanie jest następujące; Czy wszystko będzie pasowało, i czy może mi coś obcierać? Czy 205 na felgę o szerokośći 6.5 J jest ok? Zawieszenie fabryczne, nic nie obniżane. Pozdrawiam   
    • piotry1
      Przez piotry1
      Witam, piszę bowiem nie mogłem doszperać dokładnym wymiarów dystansów. Kupiłem z allegro 15, ale niestety tylni błotnik mi obciera, a luzu w głębi troszkę jeszcze mam. Mogę okazyjnie wytoczyć je po taniości, jednakże aktualnie auto stoi pod blokiem i nie dysponuję suwmiarką- tak więc sam nie mogę spisać wymiarów, help please .
      Jeżeli temat był, a nie znalazłem, poproszę o przekierowanie :umm
    • mista1979
      Przez mista1979
      Witam przeglądałem forum i trafiłem na encyklopedię autorstwa kelly, ,
      poczytałem wszystko ładnie pięknie tylko zdjecia które miały prezentowac orginalne aluski juz zniknęły pewnie z zewnętrznego serwera.
      Poczytałem całoś całe 18stron i nigdzie nie było zdjec albo jakiegos konkretnego linka który by zaprowadził pod wskazany adres, ani w innym temacie na forum.
      Dlatego poszperałem w necie i zanalazłem katalog felg które oferuje Peugeot na chwilę obecną-(nawet są tam moje Boheme)
      Katalog mam, wrzuciłem na "Odsiebie"
      Są tam tez felgi do peugeota 107, 207 i innych
      oto link --> http://odsiebie.com/pokaz/6398824---eef6.html

Z uwagi ze www.odsiebie.com ,cos nie chodzi a nie wiem czy zostanie on włączony,
      zasyłam jeszcze jednego linka aby można było pobrać

http://www.peugeot.ie/templates/peugeot06/PEUGEOT_ALLOY_WHEELS-2009.pdf

EDIT by Mod: Link do katalogu podrzuconego przez revcan.
    • zebek911
      Przez zebek911
      Witam wszystkich mam takie pytanie jakie moge wsadzic najszersze felgi do 206cc bo chce wsadzic 17 tylko niewiem jaka moga mniec maksymalna szerokosc ile cali.
    • jarman
      Przez jarman
      Cześć, znalazłem felgi w dobrej cenie, które chciałbym założyć do mojej 206-tki.
      http://tablica.pl/oferta/alufelgi-enzo-6jx14-4x108-ford-CID5-ID4yDIL.html?requestFromAd=1
      Facet ma mi zmieżyć ET. Czy powinienem jeszcze o coś spytać? Da się stwierdzić bez przymierzania czy będą pasować.
      Szkoda by było wywalić kasę na coś, czego nie da się założyć

Z góry dzięki za pomoc
Perła

Problem z alufelgami i odważnikami

Rekomendowane odpowiedzi

Perła
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich,jakiś czas temu kupiłem oryginalne alu do swojego peugeota,i gdy przyszedł czas na włożenie felg,wszystko super się zgrało do momentu przejechania ok10m..
Odważniki które były zamontowane tarły o zacisk hamulcowy i krótko mówiąc wszystkie poodpadały,gdy wybrałem się drugi raz na wyważanie kół "fachowiec" zamontował je w tym samym miejscu i po zamontowaniu widać gołym okiem że nie ma szans aby nie tarły,gdy zapytałem czy by mógł mi zamontować odważniki w innym miejscu,powiedział że niestety komputer pokazuje w którym miejscu mają być i on nie może nic z tym zrobić,Felgi są to oryginalne  14', jeździły wcześniej w takim samym peugeocie tylko z silnikiem 1.4 i sprzedający mówił że nie było żadnego problemu.Nie za bardzo wiem co z tym fantem zrobić gdyż nigdy takiego problemu nie miałem. Moje pytanie brzmi czy da się coś z tym zrobić czy ostateczność zakładać dystanse ?

Edytowane przez Perła

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Jeździły w 1.4 z mniejszymi tarczami i zaciskami ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Perła

Czyli nie da rady gdzie indziej wrzucić odważników? i zostają tylko dystanse?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Może ci je ponabijać po zewnętrznej stronie o ile felga ma rant - tylko jak to będzie wyglądało i czy doważy prawidłowo koło....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Perła

Czyli jednak dystans,by to normalnie wyglądało

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Lub wymiana na 15 cali.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
blackdaro

Jest jeszcze opcja niskobudżetowa ale bez dystansów, czyli opony zostawić, a tylko zmienić felgi na zwykłe ,,blaszaki" (sprzedać alu i za to kupić stal), wtedy problemu też nie będzie;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Damianos1
Napisano (edytowane)

Najlepiej w takim przypadku nabić odważnik na rant felgi, estetyka trochę ucierpi ale nic nie będzie tarło :)

Edytowane przez Damianos1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kanngax

Odważniki na alu powinny być od środka felgi i tyle. Raz że estetyka jak z zewnątrz to dwa że tarcie . Co za młot mógł tak to zrobić :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kanngax

Oczywiście chodzi mi od środka jako od strony wewnętrznej koła

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta