Jump to content
  • Similar Content

• GrandJust
      By GrandJust
      Witam,  zabieram sie za wymianę kierownicy w mojej 206, (wole kupic kierownice niz ja obszywac). Mam hb 5d z 2004, poczytałem troche na forum o różnych wersjach po lub przed liftowych z muxami czy bez, problem, że jestem mocno zielony w te sprawy dlatego teraz nie wiem czy ta kierownica: https://www.otomoto.pl/oferta/kierownica-peugeot-206-skora-ID6A8teA.html?fbclid=IwAR13G8-ZWZFClgslpi96vDRUfPlgMYIgXLQrGaPq2lAWzh9uI66nA_VHCoM#98aa2ae571  będzie okej i czy widać to odrazu czy trzeba pisać i pytać z jakiego rocznika jest ta kierownica, z góry dzięki za pomoc
    • Lajton
      By Lajton
      Witam serdecznie forumowiczów.
      Dorwałem w swoje ręce puga od dziewczyny, wiadomo model 206, 1.4 benzyna 8v, rocznik 2000, z LPG 4 gen staga.
      Auto od dłuższego czasu ma mega problem z jazdą/odpalaniem na benzynie i nie potrafimy sobie z tym poradzić. Na gazie auto chodzi bez zarzutu, nie gaśnie, ma moc, odpala od strzała (jak jest odpowiednio wysoka temperatura zewnętrzna, żeby gaz mógł się rozprężyć), trzyma wolne obroty. Co do benzyny to bez różnicy czy jest zimny czy ciepły silnik, chociaż na ciepłym wydaje mi się że nieco szybciej łapie.
      Żeby go odpalić na benzynie to podczas kręcenia rozrusznikiem, które i tak musi być mega długie bo silnik bardzo powoli łapie, to trzeba cały czas pulsacyjnie naciskać i puszczać pedał przyspieszenia. Takie "pompowanie" pedału umożliwia odpalenie auta. Jak już odpali, to w zależności od humoru trzyma lub też nie wolne obroty, a raczej troszkę poniżej wolnych. Jak jest zimniej na zewnątrz to lepiej sobie radzi z utrzymywaniem obrotów, niemniej jednak pyrka jakby chodził na 3 cylindry (bez różnicy czy ciepło czy zimno) i czuć nieprzepalone paliwo. Przy delikatnym lub pulsacyjnym wciskaniu pedału przyspieszenia auto łapie obroty (jednak z opóźnieniem ok 2 sekundowym) i ma się wrażenie jakby jednak pracował na 4 cylindry. Przy wciśnięciu gazu do oporu albo próbie trzymania wciśniętego gazu w 1 położeniu, np w połowie zakresu, auto zazwyczaj się przydusza i gaśnie (jakby paliwa brakowało?). Podczas jazdy na benzynie (rozpędzając na gazie i przełączając na benzynę, bo na benzynie czasem ciężko ruszyć i się rozpędzić, a czasem bez problemu aby po 2 sekundach znów wariować) ostatnio zapalił się check engine po ok 2 km. Auto nadal jechało jak przed zapaleniem kontrolki, czyli delikatnie operując gazem jakoś te 60 km/h jechał. Po przełączeniu na gaz, od razu check engine zgasł, a auto jechało dalej jak zdrów.
      W samochodzie został wymieniony filtr paliwa, sprawdzona pompa paliwa (ciśnienie, po przekręceniu na zapłon, przy pompie wynosi ok 4 bary, tak samo przy samej listwie wtryskowej też 4 bary, a podczas kręcenia rozrusznikiem wskaźnik manometru pokazuje "normal motor"). Wtryskiwacze były sprawdzane, wszystkie tryskają w miarę równo (do dyspozycji było 6 wtryskiwaczy z czego zamontowano 4 najstabilniej pracujące).
      I pytanie: co mu dolega?
      Oczywiście w planach jest podjechanie na diagnostykę komputerową (ktoś, może coś polecić w Krakowie?). Podejrzana jest jeszcze listwa wtryskowa z regulatorem ciśnienia, o ile takie coś tam występuje? Bo pod maską jak patrzyłem to nic nie wystaje z boku z tej listwy wtryskowej, a na aukcjach internetowych widziałem w niektórych przypadkach że coś się tam znajduje. Chyba że jeszcze sonda lambda szaleje? Ale czy 4 gen gazu emuluje sondę żeby po przełączeniu na gaz znikał check engine?
      Pomóżcie bo zbliża się zima i już z gazu tak łatwo nie odpali
    • sabcia6991
      By sabcia6991
      Witajcie Forumowicze!
      Mój problem jest następujący: zardzewiały próg w 206 z roku 2000 od strony pasażera. Szukam kogoś sprawdzonego i taniego (w jednym miejscu zaśpiewali za część 100 zł, a za robociznę... 800) w Trójmieście. Może ktoś kogoś zna albo miał podobny problem? Sama blacharka, bo lakier mam.  (nie, nie do paznokci - odpowiedni kolor)
      W ogóle jakie jest Wasze zdanie: wymieniać czy nie wymieniać? Auto jest moje pierwsze, nie jest najmłodsze, ma swoje wady i tak siedzę i siedzę, myślę i myślę czy to robić... Mimo, ze jestem kobietą, to mnie to aż tak nie razi, ale boję się zimy, bo poprzedni właściciel to zaniedbał i chyba na ten sezon już by się przydało to zrobić. 
      Jakie jest Wasze zdanie?
      Pozdrawiam, Sandra
    • Xion
      By Xion
      Mam problem od miesiąca z samochodem, chciałem sam go zrobić, jednak jak na razie bez skutecznie.
      Co i jak? Mianowicie, samochód wygląda jakby nie miał podawanego paliwa, gaśnie chwile po uruchomieniu (o ile podciągnę gruszą paliwo, tak to nie odpala). 
      Sprawdziłem wężyki, wszystkie całe, paliwo po odpaleniu leci bardzo wolno praktycznie nic, porównując jak robię gruszką.
      Pojawia się kontrolka auto-diagnostyki silnika, paliwo jest, kręci normalnie. 
      Nie wiem czy jest pompka w peugeot 206 ponieważ koło baku jej nie ma. 
      Sam nie wiem co już mam robić, pomocy
    • KwM206
      By KwM206
      Witam, chodzi o mojego peugeota 206 1.4HDI 2004r. otóż podczas jazdy z prędkością ponad 60km/h, zapala się kontrolka ABS-u, potem przy wyższej prędkośći pojawia się już problem bo auto, a raczej hamulce same tak jakby hamują i odpuszczają i tak cały czas, pomaga tylko zwolnienie i na nowo nabijanie prędkości... dodam, że to tylko jedno koło, prawe tylne. Jest to dosyć uciążliwe i niebezpieczne, ale nie wiem od czego się zabrać, komputer nie widzi układu Abs i nie wiem w czym jest problem
      Pomocy! 
Sign in to follow this  
buzias

Pedał gazu 1.4i

Recommended Posts

buzias

Witam. Zakupiłem aluminiowe pedały do mojej 206. Niestety, pedał gazu jest zupełnie inny. Czy ktoś wie gdzie mogę dokupić taki aluminiowy pedał lub jak go przerobić ?

IMG_20180713_190245.jpg

IMG_20180713_190240.jpg

buziaczek1431

na allegro tylko uzywany oryginał. 

nakladka z pedalem gazu

do bezmuxa 

pedal na linkę 

buziaczek1431

albo w tejmontowaee od razu zrobić otwory i przekręcić 

fabrycznie Tak jest montowae