Skocz do zawartości
srobaszek

2.0 136KM szarpie przy odpuszczeniu gazu

Rekomendowane odpowiedzi

srobaszek

Jak w temacie, przy odpuszczeniu gazu jest odczuwalne szarpniecie dość mocne, wydaje mi się że któraś poduszka silnika lub skrzyni może być uszkodzona ale jak to sprawdzić? A może macie jakieś inne pomysły? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Poruszaj silnikiem i skrzynią i popatrz na poduszki. Najczęściej to wina dolnej przy skrzyni (nawet będzie widać "na oko" jeśli guma jest zerwana).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woron36
Napisano (edytowane)

U mnie niestety te same objawy. Wszystkie poduszki sprawne. Jest problem że bardzo szybko zrzuca obroty po odpuszczeniu gazu. Jak gdyby mocno hamuje silnikiem. U mnie w dodatku dzieje się to tylko na niskich obrotach do 2 tyś i do maks 3 biegu. Któryś z czujników może być uwalony ?

Edytowane przez woron36

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
srobaszek

U mnie poduszki też niby wyglądają OK ale ruszając silnikiem od dołu to dość mocno się chwieje, poduszka dolna z podpora polosi nie jest zerwana ale mam wrażenie że jest za miękka. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woron36

Byłem dziś u mechanika. Konsultowałem to. Ona musi być dosyć miękka. Jeżeli nie jest zerwana to jest okej. U siebie odkryłem inną opcje. Zdjąłem wąż z przepustnicy jedna osoba dodawała powoli gazu. I jest tak że przepustnica powoli się otwiera a nagle dostaje głupoty i otwiera się cała. I tak samo jest w drugą stronę że powoli schodząc z obrotów opada powoli i w pewnym momencie ciach zamknięta. Obstawiam że to jest przyczyną. U mnie jest wizualnie uszkodzony MAP sensor. I jak patrzę na kompie podgląd parametrów to działa zero jednynkowo ten czujnik, albo ciśnienie jest normalne albo maksymalne. Zamówiłem używkę będę meldował co się zadziałało jutro po zmianie.   

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
srobaszek

No to czekam na info o rezultatach. Ile dałeś za używke? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woron36

36 PLN z przesyłką 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woron36

Jednak niewypał z tym czujnikiem. Już ładnie chodzi przepustnica ale dalej szarpie jak cholera po odpuszczeniu gazu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
srobaszek

Ja bym bardziej stawiał na tą dolna poduszkę, nie mam zabardzo kiedy poszukać jej w necie, gdyby nie była za wysoka cena można by zaryzykować wymianę 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woron36

I się cud zadział. Po wymianie tego czujnika PUG odzyskał moc itd. ale tak jak pisałem szarpał. Pojechałem w trasę 100 km. Trasą szybkiego ruchu, nogę mam ciężką :( Dojechałem zgasiłem i następnego dnia wracam - cud. Przestało szarpać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Czyli sterownik nauczył się nowych nastawów . Widać przez uszkodzony czujnik rozjechała się mapa wtrysków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Damianos1
Dnia 10.08.2018 o 12:09, Stackburn napisał:

Czyli sterownik nauczył się nowych nastawów . Widać przez uszkodzony czujnik rozjechała się mapa wtrysków.

A takie pytanie, czym i czy w ogóle się da się zresetować mapę wtrysków?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Sama się ustawia. Potrzeba jakieś 100km. Tak samo resetuje się podczas adaptacji przepustnicy i przez kolejne pi razy oko 100km ustawia się na nowo.

• Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta