Skocz do zawartości
Gruber206

Odpięty map sensor i lepsza praca silnika 1.4 8v

Rekomendowane odpowiedzi

Gruber206

Czytałem wczoraj różne tematy związane z dławieniem silnika zaraz po odpaleniu i ludzie często wskazują map sensor jako winowajcę. Akurat wieczorem miałem gdzieś jechać i w ostatniej chwili mi się przypomniało, że może bym zerknął jak z dostępem do niego, póki silnik jeszcze zimny. Na odpalonym silniku podniosłem maskę, znalazłem map sensor i stwierdziłem, że zobaczę chociaż czy kable całe itp. i z rozpędu odpiąłem z niego wtyczkę (na pracującym silniku, 30s  po odpaleniu, bo akurat zdążyła się wyłączyć pompa powietrza). Na chwilę bujnęło silnikiem, obroty się zawahały i ku mojemu zdziwieniu silnik zaczął jakby ładniej pracować. Podpiąłem ponownie wtyczkę (zero jakiejkolwiek reakcji) i pojechałem. Nie było żadnych falujących obrotów, dławienia i innych dziwnych objawów, a obroty trzymały się raczej koło 900-950, a nie jak dotąd 750-780. Check engine się nie zaświecił.

Czyżbym przypadkiem wykrył uszkodzony map sensor? Bo nie wiem jak do tego podejść :(

Komp oczywiście wywalił od razu błędy P0105, P0110 i P0002.

Edytowane przez Gruber206

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pampidampi

Trochę późno piszę, ale tam.
Jak masz kompa to oglądałeś przebiegi tego map sensora? Obroty jałowe to podciśnienie w okolicach 40 kPa, hamowanie silnikiem ~98 kPa, gaz w podłodze kilka-kilkanaście kPa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta