Jump to content
xxcarloxx

206 1.6 109KM warto?

Recommended Posts

xxcarloxx

Cześć, poszukuję auta do jazdy po mieście i najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje mi się 206-ka. Czy może mi ktoś powiedzieć, jak w praktyce wygląda użytkowanie silnika 1.6 109KM. Chodzi mi o spalanie (wg. stron to 8.6/100 po mieście), awaryjność, dostępność części, łatwość naprawy oraz osiągi. Nie ma to być samochód rajdowy, ale mniejsze silniki też raczej nie mają sensu. Szukam czegoś, co nie będzie żłopało dużo w mieście, a z drugiej strony nie będzie miało problemu z wyprzedzaniem na autostradzie. Wyczytałem, że ma 9.9sek do setki, co mi w zupełności wystarczy. 2.0 natomiast nie opłaca się na miasto. Czy ten silnik będzie dobrym kompromisem pomiędzy "niedużym" spalaniem, a osiągami? Samochód ma służyć do zarabiania i od czasu do czasu do wyjazdu na weekend. LPG i diesel odpada. Pozdrawiam.

MattHarderzz

Mam i polecam. Motor nie do zajechania generalnie, trzeba tylko lać dobry olej. Średnie najniższe spalanie jakie miałem to 6l, a najwyższe 7,8l. 109KM spokojnie wystarczy do dynamicznego przemieszczania się po mieście i w trasie, choć momentami brakuje 6go biegu, bądź chociaż dłuższej 5tki. 

Stackburn

Nawet w 307 daje radę. Dynamika na zadowalającym poziomie. Silnik nie do zajechania (jest to rozwinięcie konstrukcji silników 8 zaworowych - sprawdzonych i trwałych)

Co do spalania to ja akurat mam LPG więc średnio 8-8.5 litra na 100km jest rewelacyjnym wynikiem jak na tą budę.

Edited by Stackburn

Damianos1

Bierz ani się nie zastanawiaj, jak ktoś czasami zaglądnął pod maskę i zmienił olej, filtry to będziesz zadowolony :)

xxcarloxx

Dzięki za odpowiedzi. No to wszystkie wątpliwości zostały rozwiane i nie pozostaje mi nic innego jak tylko kupić 206. A jeszcze zapytam, czy jak mam możliwość, to lepiej celować w modele po lifcie?

Stackburn

Jasne , że tak. Zaoszczędzisz na przerabianiu na polifta ;)

Damianos1
Dnia 10.08.2018 o 09:05, Stackburn napisał:

Jasne , że tak. Zaoszczędzisz na przerabianiu na polifta ;)

Nie każdemu wygląd polifta się podoba, choć dużo się nie różni. Ale muxa jednak lepiej mieć :)

• Like 1

xtremesystems

witam to pierwszy mój post.

Ja mam innego rodzaju pytanie. Brac 1.6 109hp czy szukac Gt 2.0 137hp?

budzet max 7k na gt wiadomo 1.6 znajdzie taniej

blackdaro
Godzinę temu, xtremesystems napisał:

witam to pierwszy mój post.

Ja mam innego rodzaju pytanie. Brac 1.6 109hp czy szukac Gt 2.0 137hp?

budzet max 7k na gt wiadomo 1.6 znajdzie taniej

Czego oczekujesz od samochodu?Ma mało palić, czy dobrze jechać?1.6 mniej pali, a 2.0 lepiej jedzie, wybór należy do Ciebie;)

Jak dla mnie to 1.6 wogóle nie jedzie, ja przed kupnem podczas jazd próbnych byłem bardzo rozczarowany dynamiką (a raczej jej brakiem) tej wersji silnikowej i to przesiadając sie ze znacznie słabszego samochodu, poprostu po tych 109koniach spodziewałem sie czegoś lepszego, natomiast 2.0 to już normalnie jeżdżące auto. To jak jedzie doceni ten, kto dużo lata w trasie z prędkościami autostradowymi, gdzie 1.6 już nie jedzie wcale, a 2.0 jeszcze przyśpiesza. Przyśpieszenie 80-180 wyraźnie lepsze w tym drugim. Jeśli dynamika nie jest dla Ciebie priorytetem i więcej jezdzisz po mieście to bierz to, co znajdziesz w lepszym stanie, na mieście i tak nie docenisz przewagi 2litrówki. Co do spalania, np. u mnie w 2.0 to 9-11 LPG, w 1.6 mniej...

xtremesystems

spalaniem sie nie przejmuje bo mialem teraz 200konna octavie 

chodzi mi o to jaki realnie budżet na szukanie 2.0 trzeba miec. potrzebuje teraz auta "zastępczego" wiec budżet max 7k zl

nie wiem czy za taka kase jest sens szukac 2.0

ktos tu w klubie sprzedaje za 6k zl 2.0 ale historia tego auta nie napawa optymizmem. ciagle cos mu sie psulo i pewnie w koncu rezygnuje i puszcza dalej

ogolniej 1.6 kupi za 4.5~6k zl

niby 2.0 nie jest duzo droższe w ogloszeniach ale podejrzewam ze stan tych aut jest agonalny

blackdaro

7k to rzekłbym minimalny budżet na tą wersje, da sie, ale może sie okazać, że przyzwoitego egzemplarza bedziesz szukał kilka miesięcy i sztuka dobrze rokująca na przyszłość bez dużego wkładu to będzie np. 10-siąty oglądany samochód. Na 2.0 trzeba mieć właśnie te 7-8k, u mnie na mieście jest ostatnio prawdziwy wysyp tych 2litrówek i to nie są jakieś zajechane czy odpychające wizualnie sztuki, bo z większością z nich rozmawiałem już na CPNach i je oglądałem, więc ludzie skądś to jednak biorą. Kuzynka niedawno kupiła sobie takiego za 7,2k na dojazdy do pracy, jest nieobity, lakier nie wymaga żadnych korekt, wnętrze zadbane, 200 i więcej jedzie, wycieków brak, no i nie trzeba w nim zmieniać typowych dla tego modelu rzeczy, a więc przednich wahaczy, tylnej belki i przełącznika zespolonego, czyli da sie. To był 9 z kolei oglądany przez nas samochód.

Stan tych samochodów wynika z tego, że gti/s16 kupuje sie w wiadomym celu, a więc rzadko kiedy są traktowane delikatnie, a już nieczęsto właściciele należycie o nie dbają i coś przy nich robią, na końcu jest tak jak piszesz, czyli ,,puszczają to dalej", ale to jak z każdym innym GTI dowolnej marki.

xtremesystems

to chyba bede szukal 1.6 .

130 koni i tak dla mnie nie jedzie bo mam fabie 140 gdzie jest jeszcze turbo.(jakos to sie porusza po miescie ale trasa- tak se) octavia w sumie 1300kg i 200 hp dopiero w trasie bylo w miare.

docelowo bede szukał albo fokusa st 2.5t (225hp) albo e46 (3.0 231hp) wiec chyba kupie 1,6 i nie bede sobie glowy zawracał szukaniem pół roku GTi. jak cos bedzie w okolicy to obejze ale nastawie sie raczej na 1.6