Skocz do zawartości
xxcarloxx

206 1.6 109KM warto?

Rekomendowane odpowiedzi

xxcarloxx

Cześć, poszukuję auta do jazdy po mieście i najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje mi się 206-ka. Czy może mi ktoś powiedzieć, jak w praktyce wygląda użytkowanie silnika 1.6 109KM. Chodzi mi o spalanie (wg. stron to 8.6/100 po mieście), awaryjność, dostępność części, łatwość naprawy oraz osiągi. Nie ma to być samochód rajdowy, ale mniejsze silniki też raczej nie mają sensu. Szukam czegoś, co nie będzie żłopało dużo w mieście, a z drugiej strony nie będzie miało problemu z wyprzedzaniem na autostradzie. Wyczytałem, że ma 9.9sek do setki, co mi w zupełności wystarczy. 2.0 natomiast nie opłaca się na miasto. Czy ten silnik będzie dobrym kompromisem pomiędzy "niedużym" spalaniem, a osiągami? Samochód ma służyć do zarabiania i od czasu do czasu do wyjazdu na weekend. LPG i diesel odpada. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MattHarderzz

Mam i polecam. Motor nie do zajechania generalnie, trzeba tylko lać dobry olej. Średnie najniższe spalanie jakie miałem to 6l, a najwyższe 7,8l. 109KM spokojnie wystarczy do dynamicznego przemieszczania się po mieście i w trasie, choć momentami brakuje 6go biegu, bądź chociaż dłuższej 5tki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn
Napisano (edytowane)

Nawet w 307 daje radę. Dynamika na zadowalającym poziomie. Silnik nie do zajechania (jest to rozwinięcie konstrukcji silników 8 zaworowych - sprawdzonych i trwałych)

Co do spalania to ja akurat mam LPG więc średnio 8-8.5 litra na 100km jest rewelacyjnym wynikiem jak na tą budę.

Edytowane przez Stackburn

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Damianos1

Bierz ani się nie zastanawiaj, jak ktoś czasami zaglądnął pod maskę i zmienił olej, filtry to będziesz zadowolony :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
xxcarloxx

Dzięki za odpowiedzi. No to wszystkie wątpliwości zostały rozwiane i nie pozostaje mi nic innego jak tylko kupić 206. A jeszcze zapytam, czy jak mam możliwość, to lepiej celować w modele po lifcie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stackburn

Jasne , że tak. Zaoszczędzisz na przerabianiu na polifta ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Damianos1
Dnia 10.08.2018 o 09:05, Stackburn napisał:

Jasne , że tak. Zaoszczędzisz na przerabianiu na polifta ;)

Nie każdemu wygląd polifta się podoba, choć dużo się nie różni. Ale muxa jednak lepiej mieć :)

• Lubię To! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta