Jump to content
  • Similar Content

• piowil3
      By piowil3
      Siema,
      Jakiś czas temu założyłem kanał na YT. Postanowiłem wrócić do nagrywania, nie chodzi o zarobek, nic na tym nie zarabiam, ani o fejma. Chodzi o to, aby pokazywać takie różne rzeczy na temat peugeota 206, taką mam serie, takie proste, ale jednak warto zobaczyć. Dwa odcinki nagrałem w ten sposób, zdobyłem wiedzę, zrobiłem u siebie = wyszło okej, zrobiłem filmik, staram się jak mogę, wiem, że nie są idealne, ale wszystkiego trzeba się nauczyć. Proszę Was o zostawienie tam subka czy łapki w górę, chodzi o rozpowszechnienie tegoż kanału, aby każdy świeżak mogł sobie pomóc.
      Prawko mam od kwietnia, pyzia tak samo, kto pyta nie błądzi, zawsze marzyłem o nagrywaniu, spełniam swoje marzenia, to nic nie kosztuje a daje ogromną satysfakcję. Polecam i Wam spełniajcie swoje marzenia, nawet jeśli jest ciężko dążcie do celu bo... warto

link do kanału :
      https://www.youtube.com/channel/UC_rq1A7Q3hfebFX8muXUmTQ
    • Symeon
      By Symeon
      Witam, jak w tytule.
      Jestem bardziej niż zielony jeśli chodzi o CA, coś poczytałem, coś pooglądałem i posłuchałem - jednak to dalej dla mnie czarna magia. Żaden ze mnie audiofil, po prostu chciałbym by mi głośniki nie pierdziały/nie trzeszczały - jak to teraz ma miejsce niestety. 
      Bodajże mam oryginalny CA i radio tak samo. Peugeot 2000r 2.0 hdi, 5drzwiowy. 
      Jestem w stanie rozważyć zakup nowego radia, choć wolałbym zostać przy oryginalnym. Nie chcę budować potężnego CA bo się po prostu na tym nie znam. Najlepiej by było, gdyby to była wymiana obecnych głośników, ew. wymiana również radia.. Czy jest coś takiego? Jeśli tak to co? Prosiłbym o producenta, model ew. link. I jeszcze jakby to było w miarę Plug&Play to już w ogóle miodzio..
      Im taniej, tym lepiej.. w końcu pug to nie jest auto premium
    • cana
      By cana
      Witam serdecznie wszystkich miłośników Peugeota 206 :D
      To mój pierwszy post na tym forum. Jak do tej pory czytałam to forum, aż przyszedł czas żeby coś napisać i to w dość przykrych okolicznościach. Zacznę od tego, że Peugeot 206 jest moim pierwszym autem i nie żałuję wyboru. Jest trochę humorzasty ale i tak kocham to auto. Potrzebuję pomocy. Na przydomowym 'parkingu' kolega przypierniczył mi w tylny zderzak i teraz trzeba go wymienić. Chcę rozpocząć poszukiwania zderzaka na szrotach, jednak nie mam pojęcia jak dobrać odpowiednią część do mojego modelu samochodu. Czy mogę liczyć na pomoc w tym temacie? Byłabym wdzięczna i dorzucam piwko w pakiecie :D Mój model auta: Peugeot 206 Hatchback 3D z 2003r. 

Ps. Kolega nie zna się kompletnie na tym, więc wolę wziąć sprawy w swoje ręce.;p

Pozdrawiam!
    • Klaudynka4
      By Klaudynka4
      Dzień dobry.  Mam następujący problem.  Od zeszłego roku pojawiła się matowa plama na lakierze na dachu mojej 206 (rok produkcji 2001, kolor srebrny) i coraz bardziej się powiększa. Plama wygląda jak zmatowiały lakier, nie łuszczy się. Z każdym słonecznym dniem robi się coraz większa. W innych częściach samochodu nie widać podobnych zmian. Pozostałe elementy rdzewieją w niewielkim stopniu.  Samochód nie jest garażowany. Pytanie czy da się ten proces jakoś cofnąć albo chociaż zatrzymać? Czuję że po tym lecie już cały dach będzie tak wyglądał.
      Znalazłam podobny wątek ale ktoś pisał że lakier po prostu się łuszczy. 
      Mogę wrzucić zdjęcie później 
    • Trojan2303
      By Trojan2303
      Witam, posiadam Peugeot 206 rok produkcji 2001 (bez muxa) silnik 2.0 sw. Mam pytanie jaką wtyczkę obd polecacie do odczytania podstawowych parametrów spalania, prędkości km i błędów silnika. Która będzie kombatybilna z moim modelem. Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam

Sign in to follow this  
cana

Pomoc - usuwanie rdzy, zabezpieczenie przed korozją

Recommended Posts

cana

Na wstępie chciałam podziękować za pomoc przy doborze zderzaka tylnego. Mój Peugeot już śmiga z nowym (używanym) zderzakiem, którego dopadłam dopiero 300 km od miejsca zamieszkania...ale czego się nie robi dla swojej kruszynki ;p. 

Mam kolejny problem i zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Po wycedzeniu w bok mojego starego zderzaka tylnego, na nadkolu został zdarty lakier do 'żywego' - taka długa cienka linia.  Są też takie miejsca w samochodzie - gdzie lakieru brak (małe miejsca max 1cm x 1cm) i tam widać rdzę. ? 

Pomyślałam, że muszę sama jakoś temu zaradzić. Moje pytania do osób, które może znają przepis jak temu zaradzić:

1. Czym odrdzewić a następnie zabezpieczyć przed korozją takie miejsca? 

2. Czy po ewentualnym spełnieniu pkt.1, takim środkiem: https://allegro.pl/duzy-lakier-zaprawka-2-pedzelki-do-roznych-zadan-i6420166857.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMTM5MzgwNDEAMTU3OTMxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=03d11981-2f77-4bef-8b7d-de069ede67ac , będę mogła w miarę skutecznie zamalować małe elementy? 

Pozdrawiam!?

Istreed

A na większe dinitrol RC 900 ;) 

• Like 1

cana

Dzięki za odpowiedzi. Zamówię w weekend i będę działać :D 

Pozdrawiam!