Skocz do zawartości
NowakGK

Zmiana felg z oponami z 14" na 15"

Rekomendowane odpowiedzi

NowakGK

Witam, ogólnie z forum korzystam już jakiś czas lecz dopiero dziś postanowiłem założyć konto bo mam małą zagwozdkę. Dzięki innym tematom i kalkulatorom felg i opon doszedłem do wniosku że przód powinien wejść na styk jednak nie wiem jak z tyłu i czy moje przypuszczenia się zgadzają.

Obecnie mam 14" Szerokość 6" ET16 z oponami 165/70, jednak planuję zmienić na zestaw 15" o szerokości 6" ET35 z oponami 195/50. Oryginalnie ET w felgach było 27 przy 15" i 6" szerokości. I teraz tak, czy taki zestaw wejdzie czy konieczne będą dystanse? Czytając inne tematy tak jak pisałem wcześniej przód powinien wejść na styk żeby nie ocierał o nic, natomiast o tyle nic nie znalazłem. Felgi względem oryginalnych schowają się 8mm w głąb samochodu i nie wiem czy to nie jest za dużo?

Prosiłbym o wypowiedzi, mimo że wiem że jestem nowym użytkownikiem i najpierw powinienem w czymś się powypowiadać zamiast od razu prosić z konta o pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Damianos1

Według mnie wejdzie na styk. Tylko czemu chcesz mieć schowaną felgę tak głęboko?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta