Jump to content
osa1975_30

Cieknący olej z lewej półosi po wymianie uszczelniacza

Recommended Posts

osa1975_30

Witam,

Mam problem. W lewej półosi pękła wewnętrzna sprężynka. Aby zejść z kosztów mechanik znalazł takową sprężynkę i ją wymienił wraz z uszczelniaczem. Po pół roku zauważyliśmy, że znowu olej wylatuje ze skrzyni biegów. Po wymianie uszczelniacza na nowy i przejechaniu z 29 km objaw powrócił i olej znów cieknie. Operacje powtórzono po raz kolejny i efekt ten sam. Uszczelniacze, które były zamontowane to nie były najtańsze chiny. czy ktoś mógłby pomóc jaki może być powód  i czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją. Z góry dziękuję za podpowiedź.

osa1975_30

hm naprawdę nikt nie może podpowiedzieć czy nikt nie wie o co chodzi ?

Stackburn

Nikt nie widział tego na żywo więc można tylko gdybać. Może być już podszlifowane na przegubie w miejscu uszczelniacza i puszczać. Może być jakiś zadziorek który uszkadza uszczelniacz. Może półoś się lekko wysuwać i też cieknąć.

Longbow

Spróbować z nieco ciaśniejszym uszczelniaczem....jeśli i jego rozwali to albo przegub wewnetrzny szlag trafił, albo różnicówkę (skrzynia)

Simering ino Sasic z osłoną kurzową (kremowe ząbki)

Edited by Longbow

Damianos1
5 godzin temu, Longbow napisał:

Spróbować z nieco ciaśniejszym uszczelniaczem....jeśli i jego rozwali to albo przegub wewnetrzny szlag trafił, albo różnicówkę (skrzynia)

Simering ino Corteco z osłoną kurzową (kremowe ząbki)

Taki jak napisałeś to jest z Sasica, ja ostatnio wymieniałem możesz zobaczyć. Corteco wygląda inaczej :) 

• Thanks 1

Longbow

Sasic sasic...już poprawiłem...dzięki

• Like 1

Dziadzia
Dnia 8.09.2018 o 22:12, Longbow napisał:

Sasic sasic...już poprawiłem...dzięki

Witam.

Możesz mi podrzucić linka do takowego simeringa?Dla prawej i lewej półosi?Na alledrogo jest taki jeden co piszą,że jest do 405.