Skocz do zawartości
bitter

206cc - światła zapalają się po 6 minutach od zamknięcia pojazdu

Rekomendowane odpowiedzi

bitter

Hej

Kupiłem właśnie 206cc i mam problem. Po wyłączeniu świateł, zapłonu i zamknięciu auta, po 6 dokładnie minutach zapalają się światła. Do tego przestaje działać pilot w kluczyku oraz wyświetla się napis STOP.  Mam to auto ledwo kilka dni więc nie mam pojęcia co mogło się stać.

Drugi problem to zbyt słąbe podświetlenie deski przy jeździe na światłach. Można to gdzieś wyregulować?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rysiu87

Co do drugiego, to na desce rozdzielczej przy prędkościomierzu, obrotomierzu i innych wskaźnikach masz dwa przyciski (albo jeden). Jak jeden z nich krótko wciśniesz, to zmniejszy lub zwiększy się natężenie podświetlenia. Powciskaj kilka razy ten dzyndzel, to dobierzesz sobie odpowiedni poziom podświetlenia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bitter

Niestety dalej mam problem ;-(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

A w dzien tez sie tak dzieje czy tylko po zmierzchu? Moze skontaktuj sie z poprzednim wlascicielem i zapytaj jego, moze cos wie na ten temat? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Damianos1

Najprościej oddać auto do elektromechanika w okolicy który jest polecany. Bo najgorsze co jest to właśnie elektryka w samochodzie. Padnie jedna pierdoła albo kabel się przetrze/urwie w wiązce i już jest cyrk. Na własną rękę nie masz co naprawiać bo wydaje mi się że to nie jest banalna usterka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wiktorek892

Masz czujnik zmierzchu?

Jak tak to go odłącz i wtedy sprawdz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wiktorek892

Masz czujnik zmierzchu?

Jak tak to go odłącz i wtedy sprawdz. U mnie bylo podobnie odlaczylem i spokoj 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bitter

Byłem u goscia który wyminił całe BSI, przeprogramował i dalej dupa. Czujnik zmierzchu ... nie wiem czy mam. Gdzie go mam szukać? Chodzi o doświetlanie drogi do domy czy o co?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89
Napisano (edytowane)

Czujnik zmierzchu to automatyczne wlaczanie swiatel mijania jak robi sie ciemno na polu. Czasem swiruje i wlacza swiatla sam. Tu masz opisane jak to wlaczyc lub wylaczyc. 

Edytowane przez Pawcio89

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bitter

Obczaję. Próbowałem zrobić reset BSI w/g procedur znalezionych w necie ale nic nie daje. Co ciekawe raz nawet auto tak się zacięło przy tych próbach, że odłączyłem aku, odczekałem 3 minuty jak kazali, włączam aku a tu od razu światła się zapaliły. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawcio89

Dziwne, cos musi dawac sygnal tym swiatlom zeby sie zaswiecily. Sprobuj jeszcze z tym czujnikiem zmierzchu i daj znac czy jest poprawa. A byl podpinany do PP2000? Czy do jakiegos innego kompa? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
orkow
Napisano (edytowane)

BSM pod maska silnika. Wymien I powinno wrócić wszystko do normy jeśli BSI jest zaprogramowane poprawnie.  

Edytowane przez orkow

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kanngax

A może spróbować planeta podłączyć i poszukać opcji świateł? Sprawdziłeś ten czujnik zmierzchu....?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
orkow

Napisał że spec wymieniał bsi, także wydaje mi się że i pp2000 był wpinany.  Czujnik nie jest zasilany kiedy bsi idzie spać. Także nie ma fizycznej opcji żeby to powodowało problem. BSM natomiast jest już zasilane bez względu na to czy bsi jest aktywne czy nie, dodatkowo tam są zlokalizowane przekaźniki od świateł i elektronika sterująca. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bitter

Słuchajcie jaki numer. Podłączyłem chińskie radio w aucie i... wszystko działa. Światła przestały się włączać, nie ma alarmów. Auto ładnie idzie spać. Wcześniej było podłączone radio z panelem ale panel był odłączony. Teraz mam radio bez panela. O co kaman??? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
orkow

Jakiś "szpec" podpial radio pod VAN pewnie i BSI zaczelo swirowac :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bitter

Nowe radio podpięte na te same złącza DIN ... jedyna różnica to to, że tamto miało panel (nieoryginalne) a to nie ma panela.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
orkow

Możesz zrobić zdjęcia obu radii I polaczen proszę?  Wtedy będzie można zweryfikować co tak naprawdę powodowalo problem.  Sam jestem ciekawy.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta