Jump to content
Sign in to follow this  
fieldy

Swap RC / ECU / brak mocy

Recommended Posts

fieldy

Witam,

Stałem się posiadaczem 206 miałem nadzieję że RC. Okazało się że był to oryginalnie silnik 1.4 i zostały przełożone bebechy. Niestety wydaje mi się że samochód nie jedzie jak powinien (bardzo wolna reakcja na pedał gazu nawet na luzie - jakby 1s opóźnienia) i potrzebuję rozwiązać tą zagadkę. Silnik pracuje równo. Auto w miarę dynamiczne, ale na pewno nie rakieta.

Pytania:

Jak sprawdzić czy dobre ECU zostało włożone (a może nie ma innej możliwości z powodu ilości czujników/wyprowadzenia wtyczek). Nie znalazłem żadnych numerów na ECU. Podejrzewam że tu jest problem bo ktoś chciał pewnie przełożyć po najmniejszej linii oporu i żeby nie bawić się z immo.

Co innego może być powodem takiego zachowania tego auta? Nie zmieniłem jeszcze filtru powietrza ale wątpię aby był taki objaw. Wydech z 1.4? 

A może ten typ tak ma? Wątpię.

Jaki polecacie soft do ECU? Krzystam z elm237 na Bluetooth ale planuje zakup kabla do PC.

Mam jakąś sprężynę na sprzęgle podczepioną jakby w okolicach skrzynki z bezpiecznikami/gniazda obd? Czy tam tak powinno być? Przeszkadza mi to, nie kojarzę w s16 takowej.

Mam błąd poduszki - jak sprawdzić której?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!

Damianos1

To nie sprawdziłeś VIN przez zakupem? :/ Teraz tylko problemy z nim będziesz miał.

fieldy

Sprawdziłem ale serce wygrało.

Kokosik1

teraz to może być milion rzeczy źle. poprawiać po kimś najgorzej.

• Like 1

yeti

planet i sprawdź

elm327 i torque pro bądź często używam piston 

fieldy
Dnia 3.10.2018 o 07:51, yeti napisał:

planet i sprawdź

elm327 i torque pro bądź często używam piston 

Z tego co pobieżnie sprawdziłem, aby podłączyć pp2000 potrzebuję dedykowany interfejs. Jest ktoś z Warszawy kto chciałby pomóc za przysłowiową butelkę? 

Wydaje się jakby auto odzyskało nieco wigoru. Sprawdźilem przyspieszenie, jest bliżej 8s więc może wszystko jest tak jak należy a czepiam się bez sensu.

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi!