Jump to content
Sign in to follow this  
halas2

Al4 brak lock-up

Recommended Posts

halas2

Witam

Gdy przyszły chłodne poranki przez pierwszy kilometr jazdy rano skrzynia nie zapina lock-upa. Po podpięciu do PP2000 błędów brak. Gdy skrzynia zagrzała się do około 20 stopni lock-up wraca. Podczas normalnej pracy skrzynie nie ma problemów z rozpinaniem lock-upa ani z szarpaniem.Auto ma przebieg 53tyś olej zmieniony przy 48tyś. Czy w al4 jest jakiś tryb rozgrzewania oleju czy szukać problemu??

Longbow

Gdzieś jakieś mętne informacje nt "jak zimny nie spina LU" znalazłem, że tak ma być.

Miało by to sens i jeśli nie masz innych objawów i na ciepłym wszystko znika to nie przejmowałbym się specjalnie

Powiedz mi ogólnie jak w codziennym życiu oceniasz te skrzynię...np jazda po autobahnie ?

halas2

Po mieście z tą skrzynią jest duże spalanie, ratuje tylko LPG. Po autostradach jeździłem tylko krótkie kawałki do 20km. Z tego co wiem nie lubią długich jazd po autostradzie. Ale kumpel ma taką skrzynie w 407 śmiga po autostradach i nie narzeka. Ogólnie całkiem przyjemnie się jeździ ale z silnikiem 1.4 bym nie kupił:). Trzeba przywyknąć do objawu ślizgającego się sprzęgła na starcie. Jak będę jechał gdzieś dalej na autostradzie to sprawdzę jaką temperaturę uzyskuje.

Gruber206

Z moim silnikiem miała przy 3 tys. obr. około 110 km/h i wtedy spalanie około 7-7,5l benzyny - oczywiście na 4 biegu, bo więcej nie ma. Jadąc szybciej już głośno się robi w aucie i mało komfortowo. Do miasta była OK i problemów mi nigdy nie sprawiała.

Longbow

Eee, to tragedii nie ma, można rozważyć do nowego autka

halas2

Takie same mam obroty w Lagunie 2 1.8. Szwagier w maździe 6 1.8 też. Przy ręcznych skrzyniach na 5 biegu, więc na obroty nie wróciłem uwagi. Przy silniku 1.6 i al4 jest tak samo. Miałem okazje się przewieźć 407sw z 2.0 benzyna i tez al4 i obroty są identyczne.

Edited by halas2

Gruber206

Jak szukałem 206-tki dla żony, to miałem okazję przejechać się jedną właśnie 1.6 z al4 i muszę powiedzieć, że tak ładnie to szło, że aż chciało się jeździć, ale próbowałem tylko po mieście.

Jednak różnica między 1.4 a 1.6 była mocno wyczuwalna, oczywiście na korzyść 1.6.

halas2

Z tym nagrzewaniem możliwe że tak ma być. Dotarłem do informacje iz w renault w skrzyni SU1 też jest taki objaw na zimnym. Co do tego jak jeździ pewnie nagram jakiś filmik bo na youtube 1.6 z automatem ze świecą szukać.