Skocz do zawartości
halas2

Al4 brak lock-up

Rekomendowane odpowiedzi

halas2

Witam

Gdy przyszły chłodne poranki przez pierwszy kilometr jazdy rano skrzynia nie zapina lock-upa. Po podpięciu do PP2000 błędów brak. Gdy skrzynia zagrzała się do około 20 stopni lock-up wraca. Podczas normalnej pracy skrzynie nie ma problemów z rozpinaniem lock-upa ani z szarpaniem.Auto ma przebieg 53tyś olej zmieniony przy 48tyś. Czy w al4 jest jakiś tryb rozgrzewania oleju czy szukać problemu??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Gdzieś jakieś mętne informacje nt "jak zimny nie spina LU" znalazłem, że tak ma być.

Miało by to sens i jeśli nie masz innych objawów i na ciepłym wszystko znika to nie przejmowałbym się specjalnie

Powiedz mi ogólnie jak w codziennym życiu oceniasz te skrzynię...np jazda po autobahnie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
halas2

Po mieście z tą skrzynią jest duże spalanie, ratuje tylko LPG. Po autostradach jeździłem tylko krótkie kawałki do 20km. Z tego co wiem nie lubią długich jazd po autostradzie. Ale kumpel ma taką skrzynie w 407 śmiga po autostradach i nie narzeka. Ogólnie całkiem przyjemnie się jeździ ale z silnikiem 1.4 bym nie kupił:). Trzeba przywyknąć do objawu ślizgającego się sprzęgła na starcie. Jak będę jechał gdzieś dalej na autostradzie to sprawdzę jaką temperaturę uzyskuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gruber206

Z moim silnikiem miała przy 3 tys. obr. około 110 km/h i wtedy spalanie około 7-7,5l benzyny - oczywiście na 4 biegu, bo więcej nie ma. Jadąc szybciej już głośno się robi w aucie i mało komfortowo. Do miasta była OK i problemów mi nigdy nie sprawiała.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Longbow

Eee, to tragedii nie ma, można rozważyć do nowego autka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
halas2

Takie same mam obroty w Lagunie 2 1.8. Szwagier w maździe 6 1.8 też. Przy ręcznych skrzyniach na 5 biegu, więc na obroty nie wróciłem uwagi. Przy silniku 1.6 i al4 jest tak samo. Miałem okazje się przewieźć 407sw z 2.0 benzyna i tez al4 i obroty są identyczne.

Edytowane przez halas2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gruber206

Jak szukałem 206-tki dla żony, to miałem okazję przejechać się jedną właśnie 1.6 z al4 i muszę powiedzieć, że tak ładnie to szło, że aż chciało się jeździć, ale próbowałem tylko po mieście.

Jednak różnica między 1.4 a 1.6 była mocno wyczuwalna, oczywiście na korzyść 1.6.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
halas2

Z tym nagrzewaniem możliwe że tak ma być. Dotarłem do informacje iz w renault w skrzyni SU1 też jest taki objaw na zimnym. Co do tego jak jeździ pewnie nagram jakiś filmik bo na youtube 1.6 z automatem ze świecą szukać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta