Jump to content
Sign in to follow this  
Fasoola

1,4 HDI 8HZ zamiast 1,4 TDCi F6JA pytanie

Recommended Posts

Fasoola

Hej wszystkim.

Mam pytanie, czy silnik z peugeota 1,4 HDI o oznaczeniu 8HZ będzie pasować do forda fiesty z tym samym silnikiem tylko o oznaczeniu F6JA?? Silniki wyglądają identycznie, róznica w oznaczeniu wynika ze jeden był montowany w peugeocie, a drugi w fordzie. Mam okazje kupić 8HZ z puga tylko on miał pompe cr i wtryski od BOSCHa a w fordzie mojej dziewczyny jest SIEMENS. Jak widzę sprzedają ludzie słupki i pisze ze 8hz pasuje do F6JA ale może wie ktoś tu może czy bez problemu wtryskiwacze i pompa będzie pasować z forda. Padł silnik we fieście i jestem zmuszony do zakupu słupka, nie opłaca się remontować. Byłbym wdzięczy za jakąś wskazówkę, pozdrawiam :)

Fasoola

Witam. Widzę że mało kto wie coś na temat tych silników, ale problem rozwiązałem sam. Miałem okazje kupić silnik 8HZ z naprawde małym przebiegiem za drobne (350zł) w super stanie (czysty, zero wycieków, w ogóle wyglądał jak z fabryki) więc zaryzykowałem i kupiłem. Silniczek wkładałem sam, wszystko pasuje cacy i każdy otwór na srubkę jest identyczny także jak ktoś musi wymienić słupek to może brać nie ważne na jakiej pompie był. 8HZ, HX czyli od puga to to samo co F6JA czy F6JB od forda, obie wersje silników w fordzie i pugu różniły się tylko tym czy egr jest elektryczny czy podciśnieniowy jednakże oba silniki nie różnią się sobą niczym. Pozdrawiam

Istreed

Jedynie to miejsce na kolektorze dolotowym gdzie przykrecasz egr masz inne w fordzie. 

Fasoola

Fakt, gdzieś czytałem że były 2 typy kolektora ale mi akurat się trafił ten sam co w fordzie bo wszystko pasowało p&p