Jump to content
Sign in to follow this  
Naka541

Zablokowane biegi

Recommended Posts

Naka541

Witam. Temat pewnie przerabiany milion razy, a mianowicie. Samochód normalnie pracował, lecz w pewnym momencie gdy chciałem zmienić bieg cala skrzynia była zablokowana. Dojechałem na bok zgasilem auto i na wyłączonym silniku biegi wchodzą bez problemu, dojechałem  do domu. Dzwoniłem do mechanika powiedział że to może być sprzęgło albo linka. Czy może to być brak oleju? Bo czytałem na sieci że to może być to

Damianos1

Trzeba sprawdzić linkę bo może się urwała. Olej sam ze skrzyni nie uciekł o ile nie ma jakiegoś wycieku, ale jeśli nie wiesz czy tam jest to pewnie nigdy go nie zmieniałeś więc by się przydało. Czy da się zmieniać biegi bez oleju w skrzyni to nie wiem, przypuszczam że się da ale nie za długo :P

Naka541

Samochód mam od miesiąca ? więc sam nie wiem czy kiedykolwiek był wymieniany olej. Na wszelki wypadek jutro sprawdzę czy jest. Wiesz mniej więcej jaki jest koszt wymiany u mechanika? Czy jest to na tyle proste że zoltodziuk taki jak ja sobie poradzi?

Pawcio89

Poradzisz sobie z wymianą. Ale jesli bylby to brak oleju to przez ostatni miesiac biegi zle by wchodzily, skrzynia by huczała itp. Jesli wszystko dzialalo i w jednym momencie przestalo a pedal nie wpadl ci w podloge to bedzie to sprzeglo na 99%

Lajton

Spróbuj na wyłączonym silniku wrzucić 1 bieg, trzymać wciśnięte sprzęgło i odpalić silnik. Tylko zostaw sobie z przodu samochodu puste pole. Jeśli auto ruszy tzn., że nie wysprzęgla, a wtedy do sprawdzenia linka/sprzęgło.

Możesz też poprosić kogoś o pomoc żeby wciskał i puszczał sprzęgło, a samemu zaglądnąć pod maskę pod podstawę akumulatora, bo tam idzie linka sprzęgła. I ocenić zakres jej ruchu - na oko powinien wynosić około 5-7cm.

Brak oleju tak jak kolega wyżej pisze bym odrzucił.

Naka541

Panowie, wziąłem i wlalem trochę oleju bo więcej wylalem. Wróciła 5 4 3 ciężko wchodzi wsteczny harczy A jak mocniej pociągnie to wchodzi. Tak jak mówił Lajton zrobiłem jedynka i auto ma samym sprzegle rusza do przodu

Edited by Naka541

Pawcio89

No to linka winna. Nie wysprzegla do konca. Jak masz samoregulujaca to pewnie ten samoregulator bedzie winny. Nad pedalem sprzegla jest sruba. Sprobuj ją troszke wykrecic i pociag mocno pedal do siebie i zobacz po tej operacji czy bedzie lepiej. 

Naka541

Mechaniki wstępnie powiedział że sprzeglo padło. Że tzw. Słoneczko złamało się ząbek i że do wymiany sprzeglo. Na jaki koszt mam się szykować? Może wiecie?

Pawcio89

Czesci + robota jakies 650-750 zl. 

Damianos1

Przy okazji wymień uszczelniacze półosi, bo to groszowe sprawy. Niech mechanik dokładnie sprawdzi jak się ma uszczelniacz wału korbowego, czy nie puszcza.